reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usc

Dołączył(a)
21 Lipiec 2009
Postów
2
Mam problem i chciałam sie poradzić. Możliwe że za tydzień rodzę wieć prosze o jak najszybszą odpowiedz. A więc mam dziecko z nigeryjczykiem i on niestety nie może być przy narodzinach dziecka. Nie jesteśmy małżeństwem. Czy będę mogła nadać synkowi jego nazwisko??? Ojciec dziecka nie może przyjechac ze względu na prace a bardzo nam na tym zależy. I jeszcze jedno. Wybraliśmy angielskie imię czy uznają mi w usc bo słyszałam że mogą nie uznać. Tak w ogóle wybraliśmy Jardel. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 
reklama
Wydaje mi się, że powinni uznać obcobrzmiące imię, ale wiadomo jak to u nas jest... zależy od dobrej woli urzędnika, dlatego najlepiej poszukać w ustawach mówiących coś na ten temat żeby w razie czego pokazać urzędniczce przepis:-)
W moim mieście jest dziewczyna, która ma na imię Lorena, a był taki przypadek niedawno, że w tym samym naszym USC nie chcieli zapisać dziewczynki o takim imieniu... obys trafiła na przyjaźnie nastawionego urzędnika...
 
co do nazwiska to może być problem bo partner musi wyrazic zgode na to, a jeżeli nie ma go w polsce to może być mały problem. Najlepiej przejdz się do urzędu w twoim mieście lub wejdz na strone internetową wyślij maila z zapytaniem lub poprostu zadzwoń puki czas.
 
Na pewno Twoje dziecko bedzie miało Twoje nazwisko, jeśli nie jesteście małżeństwem, a Twojego chłopaka nie ma w kraju. Przecież nikt Ci na słowo nie uwierzy. Równie dobrze mogłabyś podać, że ojcem Twojego dziecka jest Brad Pitt :) Pozdrawiam!
 
Z tego co wiem jesli jeden z rodzicow ma zagraniczne obywatelstwo mozna nadac zagraniczne imie (moj chlopak jest anglikiem wiec sama sie dowiadywalam).
Nie jestem w 100 % pewna ale tak mi sie wydaje.
 
reklama
A ja dalam mojemu synkowi na imie Nicolas, i nikt sie o nic nie czepial w USC a to tez nie jest polskie imie:-)
 
Do góry