reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

usg 1 trymestru - czy możliwe na nfz z prywatnym skierowaniem?

@caroliente przede wszystkim takie badanie prenatalne powinien zrobić lekarz, którzy ma certyfikat FMF. Możesz sobie sprawdzić czy Twój lekarz ma, bo lista z całego świata jest dostępna tutaj. Taki certyfikat musi być odnawiany co roku, więc jest to lista aktualna. A jeśli jesteś z Krakowa to odezwij się na priv - polecę Ci kilku lekarzy z tym certyfikatem, bo ja się próbowałam do kilku zapisać, ale ich urlopy mnie pokonały w niektórych przypadkach. 😄

EDIT: rzecz jasna, mam do polecenia lekarzy prywatnych. ;)
Ta lista to świetna rzecz, dzięki! już piszę :)
 
reklama
Lekarz prowadzący zrobi Ci szczegółowe USG, ale jak masz skierowanie i robisz badania w gabinecie u lekarza z certyfikatem to nie ma się co oszukiwać. Różnica w badaniu jest.

Ja ciążę prowadzę prywatnie (więc sprzęt też nienajgorszy) i w jednej ciąży nie udało mi się jechać na wizytę do gabinetu gdzie robią tylko prenatalne. Więc połówkowe zrobiła mi mija lekarz w ramach wizyty. No w mojej ocenie jest różnica.

A jaki sprzęt mają na NFZ to nie wiem, mogę się tylko domyślać.
Nie demonizowalabym aparatów do USG u ginekologów na NFZ. To zależy od przychodni. Ja chodzę do luxmedu, który ma podpisaną umowę z NFZ i jest w nim przychodnia normalnie na NFZ. Przyjmuje też ginekolog ten sam zarówno na NFZ jak i prywatnie w ramach Luxmed i pakietów Luxmed, w tym samym gabinecie. Także idąc do niego do luxmedu prywatnie czy na NFZ badanie będzie na tym samym sprzęcie. Który naprawdę jest całkiem nowoczesny. :)
 
Nie demonizowalabym aparatów do USG u ginekologów na NFZ. To zależy od przychodni. Ja chodzę do luxmedu, który ma podpisaną umowę z NFZ i jest w nim przychodnia normalnie na NFZ. Przyjmuje też ginekolog ten sam zarówno na NFZ jak i prywatnie w ramach Luxmed i pakietów Luxmed, w tym samym gabinecie. Także idąc do niego do luxmedu prywatnie czy na NFZ badanie będzie na tym samym sprzęcie. Który naprawdę jest całkiem nowoczesny. :)
Dlatego napisałam, że mogę się tylko domyślać 🙂
 
Ok, dla sprostowania. Masz normalnie usg co najmniej 3 razy, jakby coś wyszło nie tak to wtedy refundowane są np. pappa, amniopunkcja.
Chodziłam w dwóch ciążach na nfz, trzecią w enelmedzie i jeśli chodzi o badania to nie widziałam różnicy. Jedynie ginekolodzy na nfz i tu w enelmedzie to niebo a ziemia.
 
reklama
Cześć,
przychodzę z pytaniem o możliwość wykonania badania USG genetycznego na NFZ, po otrzymaniu na nie skierowania prywatnie (od lekarza z ubezpieczenia medycznego). Da się? :D
Poprzednią ciążę w całości prowadziłam w Luxmed i wszystko tam było dostępne, teraz mam jedynie ubezpieczenie medyczne pokrywające wizyty, zwykłe USG i część badań z krwi, więć USG poszczególnych trymestrów muszę gdzieś ogarnąć na własną rękę. Nie umiem tylko dokopać się w internecie do informacji, czy mogłabym umawiać się na NFZ z prywatnymi skierowaniami, czy też muszę już prywatnie :)
Dodatkowo - gdzie polecacie w Krk takie badanie? :)
Pzdr!
Chodziłam prywatnie do lekarza, nie spełniałam "wymogow" które są podstawą do otrzymania takiego skierowania. A mimo to moja lekarka wystawiła i miałam normalnie na nfz badanie USG +pappa.
 
Do góry