reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Usg 13 tydzień płec dziecka

.dziewanna.

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Za 2 tygodnie mam iść do mojego ginekologa prowadzącego i to będzie 18 tydzień więc wtedy chyba już będę wiedzieć czy lekarz na prenatalnych miał rację .Gdzie większości że zdjęcia mówią mi że dziewczynka jak i tu na forum wiec gdzieś mi w głowie siedzi dziewczynka i jeszcze się łudze 🙈
Czekamy z niecierpliwoscia na werdykt lekarza prowadzacego :)

reklama

.dziewanna.

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Jak sobie poszukasz w moich wpisach zamieszczałam foto - nub mojej trzeciej córki wyglądał niemal tak jak twój :) Drugiej córki bardzo podobnie, pierwszej i syna niestety nie wiem, nie mam takich ujęć na których coś widać. W 13 tygodniu to, co mogłoby się podnieść, już by się raczej podniosło, choć statystycznie gdzieś czytałam, że w 13 tygodniu jest kilka procent możliwości błędu. W 12 tygodniu jest to 20% a w 11 to w zasadzie 50/50. Wiadomo, na polowkowym nie powinno już być wątpliwości, wiec pozostaje poczekać. Ciekawe, że lekarz tak się wyrywał do stwierdzania płci... Najczęściej lekarze mówią, że to za wcześnie itd.
Dzieki, faktycznie prawie takie same zdjecia! Cos kojarzylam wlasnie o tej opcji uniesienia wyrostka, a kompletnie nie potrafilam znalezc zrodla z podzialem na tygodnie i procenty. Teraz wiem wiecej :)
Mam niespelna dwuletniego syna, teraz tez na poczatku przeczuwalam chlopczyka. Jednak od czasu pojawienia sie mdlosci i wymiotow ktore towarzysza mi juz dluuugo (a ktorych w pierwszej ciazy nie mialam ani grama), zmienilam myslenie i uznalam, ze chyba musze miec w sobie jakas dodatkowa porcje babskich hormonow ;) czas pokaze.

Rozwiązania
0
Watpliwosci rozwiane :) super, beda bracia ! teraz tylko pozostaje wybrac piekne imie i mozna juz sie do brzucha zwracac bardziej personalnie ;)
Czarno na bialym pod nóżkami cos dyndało tak więc różowo nie będzie 😊Najgorsze że brak imienia, więc dobrze że jeszcze chwila jest wybranie. 😁

Paulaa1987

Fanka BB :)
Rozwiązania
0
Jak sobie poszukasz w moich wpisach zamieszczałam foto - nub mojej trzeciej córki wyglądał niemal tak jak twój :) Drugiej córki bardzo podobnie, pierwszej i syna niestety nie wiem, nie mam takich ujęć na których coś widać. W 13 tygodniu to, co mogłoby się podnieść, już by się raczej podniosło, choć statystycznie gdzieś czytałam, że w 13 tygodniu jest kilka procent możliwości błędu. W 12 tygodniu jest to 20% a w 11 to w zasadzie 50/50. Wiadomo, na polowkowym nie powinno już być wątpliwości, wiec pozostaje poczekać. Ciekawe, że lekarz tak się wyrywał do stwierdzania płci... Najczęściej lekarze mówią, że to za wcześnie itd.
To jak to jest w końcu? Lekarze po studiach medycznych i kursach USG z egzaminami się nie wyrywają z płcią, bo to jednak za wcześnie i dziwi Cię to, ze jakiś się wyrwał, ale tutaj bez problemu forumowiczki na podstawie jednego zdjęcia stwierdzają, że dziewczynka i to Cię nie dziwi? Bo chyba nie nadążam

.dziewanna.

Początkująca w BB
Rozwiązania
0
Hey ,a na moim usg rozpoznacie czy będzie chłopiec czy dziewczynka ? :) ja nie mogę się dopatrzeć :-) :)
Ja nie pomoge, a lekarz nic kompletnie nie mowil?
W sumie mnie to akurat nie dziwi, moj lekarz prowadzacy tez stroni od ujawniania plci, za pierwszym razem musialam sie w 27 tygodniu upomniec po raz pierwszy zeby zerknal, czy cos tam widzi ;)
Na prenatalnych w tej ciazy bylam u innego, stad tym razem, jakies domysly na temat plci uslyszalam juz w 13 tc.
Przyznam, ze ja nawet myslalam o tym by zostawic plec nieznana do rozwiazania, ale widze, ze w Twoim przypadku ciekawosc Cie wrecz zzera, natknelam sie juz wczoraj na Twoje pytanie w innym watku :)
Zapytalas Lekarza czy cos moze JUŻ orzec? :)

Rozwiązania
0
Ojjj tak, bardzo jestem ciekawa ,a lekarz prawie się nie odzywał :confused2: Pewnie dowiem się na następnym usg :)

reklama

Oleandris

Zaciekawiona BB
Rozwiązania
0
To jak to jest w końcu? Lekarze po studiach medycznych i kursach USG z egzaminami się nie wyrywają z płcią, bo to jednak za wcześnie i dziwi Cię to, ze jakiś się wyrwał, ale tutaj bez problemu forumowiczki na podstawie jednego zdjęcia stwierdzają, że dziewczynka i to Cię nie dziwi? Bo chyba nie nadążam
Bo na forum możemy sobie pogdybać, wiadomo, że jest to luźna rozmowa :) Lekarza obowiązują inne standardy. Choć mi w ostatniej ciąży lekarka powiedziała w 12 tyg że wyrostek płaski, raczej dziewczynka. I jest dziewczynka. Teoria wyrostka płciowego nie jest wyssana z palca, mama-ginekolog (o ile ją kojarzysz z jej bloga) na swoim fb swego czasu oceniała płeć na podstawie zdjęć usg z 12 tygodnia. Kiedy wyrostek płciowy jest rownolegle ułożony do kręgosłupa - z dużym prawdopodobieństwem wskazuje to na kształtujące się narządy żeńskie. Ale „gotowe” narządy płciowe widać w usg dopiero kilka tygodni później. Mi w 4 ciążach dwa razy lekarz powiedział w 12 tyg jaka będzie płeć (trafnie) a dwa razy dowiedziałam się dopiero w 17-19 tygodniu.
Natomiast skoro dziewczyna pyta, co inni widzą na zdjęciu, to forumowicze odpowiadają, co widzą. A nie co na 100% jest :)

Autor Podobne tematy Forum Odpowiedzi Data
Folami83 Wynik USG 5 tydzień Potrzebuję porady 12
martynka999 usg Potrzebuję porady 14
N Bardzo niskie BETA Potrzebuję porady 14
alunia87 Ciąża 6 tydzień 6 dzień badanie Usg Staramy się 15
Mamusiasynusia 6 tydzień, plamienie i USG niewidoczne Ciąża, poród, połóg 45
I poszerzenie komory bocznej u płodu w badaniu USG Potrzebuję porady 2
Sylwia199630 USG ciąży - pytanie Lutowe mamy 2021 6
P Opis USG. Interpretacja Staramy się 1
jagoo2 Brak usg po lyzeczkowaniu a ciaza Ciąża po poronieniu 8
R Zdjęcie usg Mamusie bliźniat, trojaczków i... 3
D Usg w 13 tc Potrzebuję porady 18
Mag1503 Usg szczegółowe podejrzenie taśm owodniowych Ciąża, poród, połóg 5
Agusiulka18 Czy na tym usg widac płeć dziecka Ciąża, poród, połóg 6
T Usg w 5 tygodniu ciąży Ciąża, poród, połóg 11
P Nie widać ciąży na usg Potrzebuję porady 8
L USG głowy - co oznaczają te wyniki? Potrzebuję porady 12
M USG w dniu owulacji - czy może zaszkodzić? Potrzebuję porady 3
C Usg bioderek Noworodek 7
Katarzyna32 Omówienie usg Potrzebuję porady 3
E Krótsze kości długie u płodu, wykryte na usg w 20tyg.pomocy Ciąża, poród, połóg 19
H Co widać na usg w 10TC Potrzebuję porady 9
magnolia1505 Zdjęcia testów, brzuszków i usg :) Kwietniowe mamy 2021 8
IsabellaW 6 tydz usg, jest zarodek ? Ciąża, poród, połóg 5
A Test papp-a i usg Lutowe mamy 2021 21
S Skróty na usg - ciaza mnoga Ciąża, poród, połóg 1
B USG w Luxmed - 11-13 tydzien Ciąża, poród, połóg 9
K Włączanie głosu bicia serca na usg Ciąża, poród, połóg 9
A USG piersi - Częstochowa Potrzebuję porady 0
Martka2468 Skrócone kości długie u dziwcka na usg w 32 tygodniu ciąży. Potrzebuję porady 26
Joanna1982 USG w 20 tygodniu Listopadowe mamy 2020 5
M Widoczny pęcherzyk na USG przed @ Staramy się 87
M Usg dopochwowe - ciemny punkt Potrzebuję porady 0
KasiaKar Wizyty, usg i wyniki badań Stycznióweczki 2021 4535
E Pochwalcie się swoimi brzuszkami mamy grudniowe i usg pociechy Galeria brzuszków 0
W Płeć dziecka z USG w 20tc - czy lekarz mógł się pomylić ? Ciąża, poród, połóg 21
Verona26 USG POLOWKOWE A WŁOSY DZIECKA Ciąża, poród, połóg 12
A 7tc niewyrazny obraz na usg Ciąża, poród, połóg 9
A USG, czy widać różnice i jest szansa? Ciąża, poród, połóg 11
K Bóle brzucha po usg Ciąża, poród, połóg 6
W USG pilna pomoc Potrzebuję porady 4
Ewelaxs Krwawienie po badaniu usg Ciąża, poród, połóg 23
M Chłopiec czy dziewczynka ? Zdjecie USG Potrzebuję porady 5
I USG 5t3d pusty pęcherzyk Potrzebuję porady 17
B Usg genetyczne - czy to nie za wcześniej ? Potrzebuję porady 8
K Usg Potrzebuję porady 4
M Usg ciąży czy mogą byc bliźniaki ? Październikowe mamy 2020 2
N Jaroslaw Mrozek usg genetyczne lux med OPINIE Ciąża, poród, połóg 7