reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg 13 tydzień płec dziecka

Za 2 tygodnie mam iść do mojego ginekologa prowadzącego i to będzie 18 tydzień więc wtedy chyba już będę wiedzieć czy lekarz na prenatalnych miał rację .Gdzie większości że zdjęcia mówią mi że dziewczynka jak i tu na forum wiec gdzieś mi w głowie siedzi dziewczynka i jeszcze się łudze 🙈
Czekamy z niecierpliwoscia na werdykt lekarza prowadzacego :)
 
reklama
Jak sobie poszukasz w moich wpisach zamieszczałam foto - nub mojej trzeciej córki wyglądał niemal tak jak twój :) Drugiej córki bardzo podobnie, pierwszej i syna niestety nie wiem, nie mam takich ujęć na których coś widać. W 13 tygodniu to, co mogłoby się podnieść, już by się raczej podniosło, choć statystycznie gdzieś czytałam, że w 13 tygodniu jest kilka procent możliwości błędu. W 12 tygodniu jest to 20% a w 11 to w zasadzie 50/50. Wiadomo, na polowkowym nie powinno już być wątpliwości, wiec pozostaje poczekać. Ciekawe, że lekarz tak się wyrywał do stwierdzania płci... Najczęściej lekarze mówią, że to za wcześnie itd.
Dzieki, faktycznie prawie takie same zdjecia! Cos kojarzylam wlasnie o tej opcji uniesienia wyrostka, a kompletnie nie potrafilam znalezc zrodla z podzialem na tygodnie i procenty. Teraz wiem wiecej :)
Mam niespelna dwuletniego syna, teraz tez na poczatku przeczuwalam chlopczyka. Jednak od czasu pojawienia sie mdlosci i wymiotow ktore towarzysza mi juz dluuugo (a ktorych w pierwszej ciazy nie mialam ani grama), zmienilam myslenie i uznalam, ze chyba musze miec w sobie jakas dodatkowa porcje babskich hormonow ;) czas pokaze.
 
Hey ,a na moim usg rozpoznacie czy będzie chłopiec czy dziewczynka ? :) ja nie mogę się dopatrzeć :-) :)
 

Załączniki

  • 115804223_339958607398878_5640781852298220012_n.jpg
    115804223_339958607398878_5640781852298220012_n.jpg
    162,2 KB · Wyświetleń: 425
Jak sobie poszukasz w moich wpisach zamieszczałam foto - nub mojej trzeciej córki wyglądał niemal tak jak twój :) Drugiej córki bardzo podobnie, pierwszej i syna niestety nie wiem, nie mam takich ujęć na których coś widać. W 13 tygodniu to, co mogłoby się podnieść, już by się raczej podniosło, choć statystycznie gdzieś czytałam, że w 13 tygodniu jest kilka procent możliwości błędu. W 12 tygodniu jest to 20% a w 11 to w zasadzie 50/50. Wiadomo, na polowkowym nie powinno już być wątpliwości, wiec pozostaje poczekać. Ciekawe, że lekarz tak się wyrywał do stwierdzania płci... Najczęściej lekarze mówią, że to za wcześnie itd.
To jak to jest w końcu? Lekarze po studiach medycznych i kursach USG z egzaminami się nie wyrywają z płcią, bo to jednak za wcześnie i dziwi Cię to, ze jakiś się wyrwał, ale tutaj bez problemu forumowiczki na podstawie jednego zdjęcia stwierdzają, że dziewczynka i to Cię nie dziwi? Bo chyba nie nadążam
 
Hey ,a na moim usg rozpoznacie czy będzie chłopiec czy dziewczynka ? :) ja nie mogę się dopatrzeć :-) :)
Ja nie pomoge, a lekarz nic kompletnie nie mowil?
W sumie mnie to akurat nie dziwi, moj lekarz prowadzacy tez stroni od ujawniania plci, za pierwszym razem musialam sie w 27 tygodniu upomniec po raz pierwszy zeby zerknal, czy cos tam widzi ;)
Na prenatalnych w tej ciazy bylam u innego, stad tym razem, jakies domysly na temat plci uslyszalam juz w 13 tc.
Przyznam, ze ja nawet myslalam o tym by zostawic plec nieznana do rozwiazania, ale widze, ze w Twoim przypadku ciekawosc Cie wrecz zzera, natknelam sie juz wczoraj na Twoje pytanie w innym watku :)
Zapytalas Lekarza czy cos moze JUŻ orzec? :)
 
reklama
To jak to jest w końcu? Lekarze po studiach medycznych i kursach USG z egzaminami się nie wyrywają z płcią, bo to jednak za wcześnie i dziwi Cię to, ze jakiś się wyrwał, ale tutaj bez problemu forumowiczki na podstawie jednego zdjęcia stwierdzają, że dziewczynka i to Cię nie dziwi? Bo chyba nie nadążam
Bo na forum możemy sobie pogdybać, wiadomo, że jest to luźna rozmowa :) Lekarza obowiązują inne standardy. Choć mi w ostatniej ciąży lekarka powiedziała w 12 tyg że wyrostek płaski, raczej dziewczynka. I jest dziewczynka. Teoria wyrostka płciowego nie jest wyssana z palca, mama-ginekolog (o ile ją kojarzysz z jej bloga) na swoim fb swego czasu oceniała płeć na podstawie zdjęć usg z 12 tygodnia. Kiedy wyrostek płciowy jest rownolegle ułożony do kręgosłupa - z dużym prawdopodobieństwem wskazuje to na kształtujące się narządy żeńskie. Ale „gotowe” narządy płciowe widać w usg dopiero kilka tygodni później. Mi w 4 ciążach dwa razy lekarz powiedział w 12 tyg jaka będzie płeć (trafnie) a dwa razy dowiedziałam się dopiero w 17-19 tygodniu.
Natomiast skoro dziewczyna pyta, co inni widzą na zdjęciu, to forumowicze odpowiadają, co widzą. A nie co na 100% jest :)
 
Do góry