reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg 13 tydzień płec dziecka

Bo na forum możemy sobie pogdybać, wiadomo, że jest to luźna rozmowa :) Lekarza obowiązują inne standardy. Choć mi w ostatniej ciąży lekarka powiedziała w 12 tyg że wyrostek płaski, raczej dziewczynka. I jest dziewczynka. Teoria wyrostka płciowego nie jest wyssana z palca, mama-ginekolog (o ile ją kojarzysz z jej bloga) na swoim fb swego czasu oceniała płeć na podstawie zdjęć usg z 12 tygodnia. Kiedy wyrostek płciowy jest rownolegle ułożony do kręgosłupa - z dużym prawdopodobieństwem wskazuje to na kształtujące się narządy żeńskie. Ale „gotowe” narządy płciowe widać w usg dopiero kilka tygodni później. Mi w 4 ciążach dwa razy lekarz powiedział w 12 tyg jaka będzie płeć (trafnie) a dwa razy dowiedziałam się dopiero w 17-19 tygodniu.
Natomiast skoro dziewczyna pyta, co inni widzą na zdjęciu, to forumowicze odpowiadają, co widzą. A nie co na 100% jest :)
Teoria wyrostka płuciowwgo to wciąż uprawianie przez lekarzy wróżbiarstwa i każdy lekarz Ci to powie. Jeden z najlepszych ultrasonografistow w Polsce A Pan Michał Lipa tłumaczył to dokładnie - jednemu i temu samemu płodowi można zrobić zdjęcie podczas tego samego badania z wyrostkiem „na dziewczynkę” lub z wyrostkiem „na chłopaka” - zależy jak płód się ułoży. Także czy to lekarz czy koleżanki na forum to wskazywanie płci na takim etapie to jest cały czas 50% na 50%. Mi również lekarz wskazał płeć w 13 tygodniu - poprawna, ale jak sam mówi, był to strzał po prostu, akurat tak się dziecko ułożyło na USG, ze wyrostek wyszedł na dziewczynkę, ale za 2 minuty mógł się przekręcić i na zdjęciu byłby na chłopaka i wtedy z płci by nie trafił.
 
reklama
Do góry