reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

Moim zdanie tez to jest nie na miejscu i zgadzam sie z Toba w 100%.Jednego dnia moze byc wszystko ok a nastepnego nigdy nic nie wiadomo...dlatego to bylo moje 5 usg z czego 2 razy bylam na odplatnym dla wlasnego spokoju....nastepna wizyte mam na 24 kwietnia i zobaczymy co mi lekarka powie choc ona zawsze mowi ze wszystko jest w porzadku i co bym wiecej chciala...tym razem wypytam sie nieco wiecej....:tak:
 
reklama
hmm....
w pierwszej ciazy tez biegalabym na usg co chwilke ale do czasu... jak tylko zaczelam czuc ruchy malego to mi to sprawdzanie przeszlo ;-)
teraz mialam robione usg 2 razy (12tc, 21tc) - przeziernoc karkowa i polowkowe. w swieta wyladowalam w szpitalu i jakis mlody lekarz mnie zestresowal wiec pobieglam do swojego gina na kontrolne usg...

w I trymestrze mialoby byc wiecej usg? w normalnie przebiegajacej ciazy niby kiedy? do gina idzie sie pierwszy raz mniej wiecej w 6-7 tc.... wizyty sa co 4 tygodnie... wiec zakladajac ze usg jest robione przy pierwszej wizycie to to drugie usg jest juz tym "refundowanym" robionym mniej wiecej w 11-14 tc (tzw. genetyczne"). inna sprawa ze lekarze niechetnie zakladaja karte ciazy od razu - dosc czesto zakladana jest ona przy okazji usg "genetycznego" a co dopiero jakies dodatkowe usg...
co innego ciaza wysokiego ryzyka - jesli w poprzednich ciazach byly jakies komplikacje - ale jestem pewna ze lekarz prowadzacy bedzie wyedy inaczej postepowal i zadba o wszystko ;-)

stwierdzenie ze "dzis jest dobrze, ale jutro moze juz nie byc..." usg ma na celu sprawdzenie czy dziecko nie ma wad genetycznych i czy rozwija sie prawidlowo. od pewnego momentu ciazy dziecko TYLKO rosnie - wszystkie organy ma juz uksztaltowane i maja one dojrzewac

zastanowcie sie tez nad czyms innym - gdyby lekarz kazal wam biegac na usg co tydzien to nie myslalybyscie ze widzi cos co go niepokoi? ja umieralabym ze strachu i nawet gdyby twierdzil ze jest OK nadal mialabym jakies zle przeczucia ;-)

najwazniejsze jest dla mnie teraz ze po dokladnym sprawdzeniu dzidzia jest zdrowa, ja czuje ruchy i cierpliwie czekam kiedy ja zobacze face to face ;-)

powodzenia ;-)
 
A to jestem zdziwiona że na NFZ robi się tylko 3 badania usg, bo ja miałam ich więcej jak do tej pory.Połówkowe robiłam prywatnie, a w 30 tygodniu chcemy jechać na usg 4d też prywatnie.
 
Zwykle wizyty u gina mialam co 3 tygodnie i za kazdym razem lekarz sluchal serca dziecka takim specjalnym urzadzeniem.....gdyby cos bylo zle to slyszalby, ze serce nie bije :-)
Dziewczynki to nie tylko u nas tak jest-w Anglii na przyklad robia tylko 4 badania usg-prepeowadzono badania, ktore dowodza, ze ultrasonograf podnosi temperature w macicy co nie dziala zbyt korzystnie na malca....dodatkowo sa przypuszczenia, ze w pewnym momencie ciazy aparatura do usg moze hamowac rozwoj plodu w pewnym stopniu.....
Dlatego wlasnie niektorzy ekarze robia badanie tylko w razie potrzeby....a nie co trzy tygodnie.....
Ale kazda z was i tak zrobi to co uwaza za sluszne :-)
 
Rubi nikt nie pisze,że wolałby mieć usg co tydzień ;-)
ale była poruszona kwestia tych 3 na całą ciąże.
Ja w poprzedniej ciąży chodziłam z martwym dzieckiem w macicy 4 tygodnie,organizm sam nie wydalił martwego płodu,pomimo tego,że nic nie brałam by zatrzymać krwawienie...
Moja lekarka zobaczyła na ostatnim usg 25 marca dzidzie i serduszko kolejne mam 29 kwietnia,bo jak będzie wszystko dobrze to będę miała odstawione leki.A potem to nie wiem kiedy kolejne.
Najgorszy jest ten okres do końca 1 trymestru.
 
selaminka - wlasnie o tym pisalam - o pierwszym trymestrze no i poczatku drugiego - jak juz poczujesz ruchy dziecka bedziesz spokojniejsza ;-) zawsze bedziesz mogla jechac do szpitala (jesli twoj lekarz nie ma sprzetu) i sprawdzic tetno plodu!
pamietam ze poki nie poczuje sie ruchow dzidzi to badanie usg jest jedynym "namacalnym" dowodem na to ze wszystko jest OK ;-)

a 3 badania usg refundowane przez NFZ to minimum jakie w ciazy nalezy zrobic - jesli lekarz ma jakies obawy kieruje pacjentke na dodatkowe badanie i nikt z tego powodu nie robi problemow
 
Witajcie dziewczyny, mam pytanie. Nie jestem pewna czy w tym poście powinno być ale przeglądałam tematy postów i jakoś żaden mi nie przypasował. Jestem w 29 tygodniu ciąży, miałam robione USG i jest wszystko ok. Ale ktoś mi powiedział że aparat którym robią jeśli jest kiepski to może podawać błędne dane o łozysku, wodach itd.? czy to prawda? Jesli tak to chyba skorzystam jeszcze z prywatnego USG dla pewności.


Dzieki :)
 

Cześć. Dziewczyny, co sądzicie o USG 3 D. Proszę o informacje - może któraś z Was już robiła to badanie. Wiem,że jest dość drogie - ok. 250 zł, ale czy rzeczywiście warto? Pomijam przeżycia emocjonalne podczas takiego usg,bo z pewnością są nieziemskie:-) Pozdrawiam!
 
reklama
Ja mam to jeszcze przed sobą - mam umówioną wizytę na początek lipca. Zdecydowałam się na USG 4D czyli film w czasie rzeczywistym (3D to tylko trójwymiarowe zdjęcia). U mnie kosztuje to sporo więcej ale też ze względu na klinike którą wybrałam - zależy mi na jakości. A czy warto? Na pewno, to jest pamiątka na całe życie bo dostajesz film na DVD - wyobraź sobie jak oglądacie to razem ze swoim dzieckiem jak już podrośnie :o)
 
Do góry