reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

Jeśli chodzi o USG 3 D to mam mieszane uczucia. Ja zdecydowałam się na badania prenatalne 2d przeżycia były też duże a koszt mniejszy. Teraz nie żałuje że nie wykonałam trój wymiarowego Usg bo maluszek na każdym Usg odwracał się i widziałam tylko jego rączki plecki i nóżki:).Jeśli możesz sobie pozwolić na taki koszt to możesz wykonać takie Usg ale na pewno jeszcze będziesz miała mnóstwo wydatków jak się urodzi maleństwo.
 
reklama
Moim zdaniem warto.Ja robiłam i jestem bardzo zadowolona. Na tym usg zostaną wykonane wszelkie pomiary maleństwa, także to na pewno uspokaja, że z dzidzią wszystko ok. Przynajmniej w moim przypadku tak było.Ja się poczułam spokojniejsza jak zrobiłam to badanie.Poza tym efekty fajne:-). Wiem, że dużo kosztuje, ale mąż stwierdził, że warto zainwestować, tym bardziej, że chodzi o dobro maleństwa. U mnie rodzina składała się też na usg, co nieco nam dorzucili i rodzice i teściowie:-)
 
my wydalismy na to 250zł za badanie i 150zł za mandat za zle parkowanie (bo bylismy spoznieni i znaku nie zauwazyłem :() ale mimo to n ie załuje wydanych pieniędzy :) :) super rzecz

poznalismy wszystkie "wymiary" Julki
sprawdził ze wszystko sie prawidłowo rozwija itd... oraz dowiedziliśmy sie że żonka ma troszke "mało wód płodowych" (po przebytej chorobie)co standardowe USG w szpsitalo nie zauważyło (takie sa disiejsza medycyna "JAK NIE ZAPLACISZ ALBO SAM NIE SPRAWDZISZ" to nie bedziesz wiedział co i jak:() a po za tym mam GRATIS w postaci płytki DVD oraz zdjęcia :) które bedzie wklejone do albumu i pamiątka bedzie supeeeeeeeeeeer :)

reasumujac wydanie 500zł (z czego 150Zł na swoaj wsłasne życzenia) ae gdybym miał to zrobić ponownie to napewno byśmy sie zdecydowali :)
 
Agnieszka, pamiętaj jeszcze o jednej rzeczy - nie ma sensu robić tego USG przed 21 tc (nie wiem, w którym tygodniu jesteś ale jak zrobisz za wczesnie to nic ciekawego nie zobaczysz).
 
Osobiście nie miałam robionego tego usg i chyba się nie zdecydujemy.Dlaczego?
Otóż mnie przekonał mój ginekolog,iż to usg 3d,to tylko bajer dla Rodziców i kolejna możliwość wyciągnięcia sporych pieniędzy.To usg nie wykryje żadnych wad,ani nieprawidłowości,natomiast zrobi to standardowe usg 2d.
Na pewno jest to miłe doznanie widzieć swoją dzidzię w trójwymiarze,jakby na żywo,jednak ja osobiście wolałabym przeznaczyć kasę z usg na coś bardziej istotnego(tym bardziej,ze nie oszukujmy się,nie są to małe pieniądze).Ale to jedynie moje zdanie i oczywiście nikt się nie musi ze mną zgadzać,zresztą wiadomo,co człowiek,to opinia.
Pozdrawiam!!!
 
ja mialam robione USG 3 D kosztowalo mnie to 150zl,a normalen 2d bylo tylko o 50zl tansze wiec sie zecydowalam na 3D.Mam juz pierwsze zdjecie twarzy mojej corci z 22tc.u nas USG 4D z plyta DVD kosztuje 200zl.Z tego co wiem to lekarze nie zalecaja usg 3/4D dla kobiet przykosci gdyz podobno w tedy dobrze nie wychodza...
 
Ja też polecam takie badanie. Miałam robione je w 25 tygodniu. Oczywiście Głównie mi się rozchodziło o to żeby zobaczyć czy dziecko jest zdrowe. Lekarz wszystko pomierzył popatrzył i na duchu mi się zrobiło lżej. A badanie polegało między innymi na obejrzeniu czy ma wszystkie paluszki, czy nie ma rozszczepu podniebienia, Czy nie ma wady serca itp.
 
Witam forumowiczki. Właśnie skończyłam 17 tydzień ciąży. Badanie Usg wykazało, że dzidziuś rozwija się prawidłowo. Pani doktor stwierdziła jednak, że nie uwidoczniono żołądka, co może być objawem fizjologicznym lub zrośnięciem przełyku i wskazała kontrolę w około 24 tygodniu. Naczytałam się już trochę o tym zośnietym przełyku i jestem przerażona. Nie chce się jednak denerwować i chciała bym zapytać, czy któraś z was miała podobna sytuację, że dzidzia się wysiusiała i wody płodowe akurat sa w pęcherzu i żołądka nie widac. A przy kolejnym badaniu wszystko było juz dobrze.
Pani doktor nie jest moja prowadzącą, pojechałam do niej poniewaz ma dobre USG. Mój lekarz, wczesniej nie zauważył takich wad ale nie powiem by jego USG było jakieś bardzo super. (Nie znam się nie chcę oceniać po wielkości monitora itd. tak po prostu mówią pacjentki). Któraś z was miała podobną sytuację? Bardzo proszę o wasze relacje. Dziekuję.
 
reklama
wszystko zależy od ułożenia dzidziusia.czasem tak bywa że mimo super dobrego urządzenia coś żle widać - zresztą przy określeniu płci jest nieraz problem i zamiast chłopca jest dziewczynka bądz odwrotnie.radze ci się nie martwić bo stres wpływa żle na dzidzi. Wszystko będzie najprawdopodobniej dobrzea jak faktycznie się martwisz to idz na USG 3D powinno cię uspokoić
 
Do góry