reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

No właśnie jak patrze na te wszystkie zdjęcia to martwię sie jeszcze bardziej, bo wszedzie (no możeprawie) dzidzia nabiera kształtu a u mnie nie, ale na ostatnim usg bilo serduszko więc może wszystko jest ok. Może t tylko wina slabego sprzętu.
Najpierw był tylko pusty pęcherzyk i się martwiłam a teraz jest dzidzia a ja i tak sie martwie, bo nie tak jak na wszystkich zdjęciach wygląda, a przecież urusł mi już nawet brzuszek.
Kobiety są dziwne.

A po co się martwisz takimi duperelami w 7 tyg ? zamiast psuć sobie i dziecku nerwy przeczytaj ksiązkę , poogladaj TV, nie rozumiem nieraz kobiet które się wiecznie czegoś doszukują, poczekaj aż mały urośnie w nie teraz już byś w 7 tyg. chciała widzieć wszystkie szczegóły , to wczesna ciąża, daj jej czas się rozwinać, jeszcze Ci się znudzi popedzanie czasu ....... a wszystko w swoim czasie się pokaże ..... ciesz się, że dzidzia zdrowo rosnie a nie się wizualizacją USG martwisz, wizualizacja jest dla Twojego oka, dla lekarza informacją o stanie zdrowia dziecka, więc po groma się martwisz na zapas ? u mnie w 7 tyg. też niewiele było widać ! ale ja się cieszyłam tym cvo widziałam! nie wazne jaki to miało kształt!
 
reklama
też uważam, że usg ma sens dopiero koło 12-13tc, a najfajniej jest 20-25tc, wtedy się można martwic... podglądanie dzidziusia wczesniej prowadzi tylko do niepotrzebnych nerwów, trzeba dać maluszkowi urosnąć!
 
Wiem wiem tylko naprawdę ciężko mi spokojnie usiedzie i jak to młodej mamie pierwszego dzieciątka przychodzą mi na myśl dziwne pytania, tym bardziej, że mam jeszcze torbiel na prawym jajniku i by może czeka mnie operacj jeszcze w trakcie ciąży.
 
ostatnio gadalam z moja ciezarna kolezaneczka i mmowila ze jest w 6 mc i miala tylko trzy razy USG robione.... - jej lekarz powiedzial ze to za bardzo szkodzi dziecku... nie rozumiem, myslalam ze czesciej sie robi badanie ultrasonografem niz trzy - cztery razy w ciazy....

a jak to jest u was kochane ciezaroweczki??
Pozdrowka
 
ja jestem w ósmym tygodniu i robili mi już 2 razy usg!!!!!!!!!ale to tylko dlatego,że miałam silne bóle podbrzusza i plamienie...za 4 dni będę miała robione 3 raz...i to nie dlatego,że JA chciałabym sobie malucha podejrzeć,ale po to by sprawdzić czy pojawił i rozwija się zarodek.3 tygodnie temu był tylko pęcherzyk.podobno 4 razy w ciągu całej ciąży w zupełności wystarczy...nooo,chyba,że coś się dzieje to robią usg częściej...:tak:
 
no moj gin powiedzial ze wogole nie szkodzi i pomimo wielu badan nic nie udowodniono na temat szkodliwosci ultrasonografu... ja juz mialam dwa razy ... bo i patrzec lubie na te male bijace serduszko :zakochany: :-)!!!
aaaa i zdjecie dostalam :)...
 
reklama
dokładnie moja gin też stwierdziła, że nie ma badan potwierdzających szkodliwość badań usg, ja zaczynam 12 tydzień i to moje 4 usg, raz sprawdzenie czy to ciąża, potem był krwiak, badanie po nim, kolejne plamienie, za jakiś czas upewnienie się u innego ginekologa, bonus i gratis mają się swietnie, a ja Jadzia panika po wielu artykułach,opiniach lekarzy wiem, że nic nie zaszkodzi,żeby podglądać maluchy:-)
 
Do góry