reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

witam:) byłam dziś własnie na USG i dostałam jedna fotke dziecka ale tam są jakieś dziwne napisy i nie wiem co to za daty itd czy ktoś wie co to dokł jest?
US-GA : 33w 4d ( hmmm 33week i 4 day??)
13-12-09


BPD: Hadlock 8.5cm
34w6d+14d
4-12-09

HC:hadlock ( obw głowki??)
29.6cm
32w3d_19d
22-12-09



Proszę o pomoc w rozszyfrowaniu tego ;) bo tak sie domyslam niektorych ale nie wiem dokł o co biega :):-)

http://www.idn.org.pl/sonnszz/sw_rodz.htm


 
Ostatnia edycja:
reklama
BPD (wymiar dwuciemieniowy)
HC (obwód główki)

Każdy z pomiarów jak sama widzisz daje przybliżony termin porodu :) jeśli jesteś pewna co do 1 dnia ostatniej @ to będzie się liczyć termin z @,
 
Mało kiedy nie ma tzw.''wahań'', wg. USG termin mam niby mieć na 3/4 styczeń a wg. @ 29.12 :) więc sama widzisz ..... Dżin jak większośc zapewne bedzie sie wzorował terminem @:tak:
 
Mało kiedy nie ma tzw.''wahań'', wg. USG termin mam niby mieć na 3/4 styczeń a wg. @ 29.12 :) więc sama widzisz ..... Dżin jak większośc zapewne bedzie sie wzorował terminem @:tak:

moim zdaniem raczej urodzisz coś około terminu wg USG
bo ja jutro mam termin wg OM inic się nie zapowiada ;-) różnie też bywa z dniem w którym doszło do zapłodnienia,bo różnej długości są fazy lutealne u kobiet,węc raczej po nowym roku urodzisz...



NT grubość fałdu karkowego
BPD wymiar dwuciemieniowy główki
AC obwód brzuszka
FL długość kości udowej
CRL wzrościk (odległość od czubka główki do pupy)
EFW waga bobaska
HC obwód główki
 
Ostatnia edycja:
I tu sie koleżanka myli, :tak: bo mi pomiary za każdym razem wychodza inaczej :tak: ale juz mi się dokładnie swojej historii znowu opisywać nie chce :tak:predzej urodzę przed grudniem niżeli w styczniu ..... składa się na to wiele problemów zdrowotnych a mój dzin tylko i wyłacznie b.p.u. datę z ostatniej @
 
tak, pamiątka jest fajna, aż mi szkoda że jak moja mama była w ciąży to takich cudów nie było ;)
Chętnie zobaczyłabym samą siebie na tak wczesnym etapie :D

szkoda że tyle to kosztuje, ja płaciłam 300 stówki, ale w sumie to było całe usg genetyczne razem z wizytą lekarską.
Chociaż przyjaciółka oświeciła mnie, że w Warszawie na przykład jest jeszcze drożej :eek:


ja za swoje usg 4G płaciłam 200zl wraz z wizyta i badaniem genetycznym moge polecic dobrego lekrza jsli chcecie. a usg robiłam w 20 tyg.
 
mnie też wychodziły różnie w późniejszym czasie,po 20tc ciągle się zmieniało,ciągle wypadała data 7.11 a na usg w 32tc okazało się,że 24.10 ale jeszcze jestem w dwupaku :-D
wiek dziecka w późniejszym czasie jest mylny,bo np.dziecko zapowiadające się na duże będzie do przodu z wiekiem,mój maluch bardzo rośnie i przybiera więc data wg usg mi przeskoczyła na 24.10;-)

a ja to już w ogóle jestem dziwny przypadek,bo 15.01 miałam zabieg czyszczenia macicy po poronieniu zatrzymanym -nie krwawiłam prawie wogóle,ale po 7 dniach dostałam krwawienia 3,5 dniowego i ten dzień uznano mi za @ i tak wyliczano TP wg OM
heh który wypada jutro :-) ale to też nie ten dzień :-D więc sobie czekam jak na szpileczkach.Mój lekarz twierdzi,że raczej będzie to ten 7.11 tak jak od początku było-zobaczymy :-)
wszystko w sumie zależy od dojrzałości szyjki i łożyska,moje 22.10 było jeszcze II stopnia
 
reklama
Do góry