reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

Cena napewno uzależniona jest od miejsca(miasta) i prestiżu gabinetu,lekarzy tam pracujących. To usg najlepiej wykonać do 28 tyg.Później Dzidzia jest za duża...
Ja planuję zapisać się na 3d do Invicty w Gdańsku.Nie znam ceny ale zadźwonię w poniedziałek to się wszystkiego dowiem.
Pozdrawiam!;-)

Dzwoniłam. 3d/4d z pełnym opisem ultrasonograficznym i nagraniem na płytę - 280 zł. Zarejestrowałam się do dr Brzóski. Dużo osób ją polecało-dlatego ją wybrałam. Udało mi się wcisnąć na czwartek!!! Zwolnił się termin!Już nie mogę się doczekać!Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
reklama
ostatnio wyczytalam ze na zwyklym badaniu usg nie mozna wykryc ewentualnych wad plodu. czy to prawda ? myslalam ze jesli lekarz robi usg i oglada dziecko i mowi ze wszystko jest w porzadku ma wlasnie na mysli fakt ze jest ono zdrowe. jakie badanie moge zrobic bedac w 24 tygodniu aby miec calkowita pewnosc ze nie ma zadnych wad ??
czym sie rozni usg 4d od usg genetycznego ?
 
Posłużę sie artykułem...:
USG "genetyczne" płodu - są to badania wykonywane w dwóch okresach ciąży między 11 a 13 tygodniem + 6 dni oraz między 18 a 23 tygodniem ciąży. Celem tych badań jest nie tylko wykluczenie wad rozwojowych płodu, ale przede wszystkim określenie tzw. ryzyka wystąpienia wady genetycznej u płodu np. zespołu Downa w oparciu o tzw. ultrasonograficzne markery wad genetycznych.
Zaobserwowano, że wady genetyczne u płodów wiążą się z pewnymi powtarzalnymi, uchwytnymi w badaniu ultrasonograficznym odmiennościami w stosunku do zdrowych płodów. Pierwszym tego typu markerem, dodanym do badań przesiewowych w 1992r. była tzw. przezierność karkowa (nuchal translucency NT). Efekt przezierności karkowej spowodowany jest przejściowym nagromadzeniem się płynu pod skórą szyi płodu, najlepiej obserwowanym w badaniu ultrasonograficznym między 10 a 14 tygodniem ciąży, gdy długość ciemieniowo - siedzeniowa płodu CRL waha się od 45 mm do 84 mm. Nieprawidłowe wartości tego parametru sugerują możliwość wystąpienia wad genetycznych u płodu. Pamiętać jednak należy, że nie ma żadnych ściśle określonych norm dla przezierności karkowej NT, gdyż jest ona uzależniona od wielkości płodu. Dopiero uwzględniając oba parametry tj. wielkość płodu CRL i pomiar przezierności karkowej NT oraz wiek matki można wyliczyć ryzyko wystąpienia wady genetycznej u płodu. Wartość ryzyka zespołu Downa uważa się za podwyższoną, jeżeli wynosi ona powyżej 1/300.

A USG 4D to takie gdzie dziecko widać nie prześwietlone gdzie widać kości i wszystkie wnętrzności a w trójwymiarze (Jak na zdj) w ruchu. Czyli rozpoznanie wad genetycznych jest raczej niemożliwe.
 

Załączniki

  • usg4d.jpg
    usg4d.jpg
    14,8 KB · Wyświetleń: 64
czyli teraz beda w 24 tygodniu jakie badanie moge zrobic ?
teoretycznie do 23 tyg, a jak ja się rejestrowałam to jeszcze są terminy.. Musiałabyś zadzwonić do najbliżej placówki (nie wiem skąd jesteś) i zapytać czy nie jest za późno, bo ja niestety nie wiem. Może ktos wie?
 
ok przedzwonie
tylko nie wiem dokladnie o co pytac ? :((
Powiedz, ze chciałabyś wykonać genetyczne USG, w którym jesteś tyg,zresztą powinni zapytać kiedy miałaś ostatnią miesiączkę i już Ci powiedzą czy nie jest za późno. No i jeżeli nie masz 35 lat ani skierowania od lekarza (bo np wcześniej poroniłaś) to to badanie jest płatne. Ja płaciłam 200 zł za USG.
Genetyczne badanie oczywiście nie wszędzie się wykonuje. Musiałabyś znaleźć gdzieś u Ciebie taką placówkę.
 
Ostatnia edycja:
a jesli mialam robione usg w 14 tyg i 24 i lekarz nie przekierowal mnie na inne badania mogace wykryc wady genetyczne to powinno byc wszystko ok prawda ?
 
reklama
Myślę, że tak. Wiesz, raczej z reguły wszystko jest ok ;-) Ja zrobiłam sobie takie badanie ze względu na wiek (34l.) a tylko rok mi brakuje do wieku kiedy już takie badania są wykonywane rutynowo. Tak dla spokojności ;-)
 
Do góry