reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ( 3D , 4D, genetyczne)

Gdy dzidzia sobie nie wypije wód płodowych to żołądka nie widać. Miałam tak ze dwa razy na usg. Oczywiście lekarz nie straszył mnie w ogole wadami rozwojowymi tylko wyjaśnił właśnie że dziecko sie nie napiło wód. Na kolejnych usg było ok. Dla pocieszenia na usg waga mojego dziecka okreslana byla na 2800, urodzilam 3.900, a moja koleżanka chodziła też prywatnie do lekarza i do 9 miesiaca nie poznał że dziecko jest chore, na szczescie teraz jest ok . Usg to sprzęt na którym trzeba się znać, a wiadomo im nowszy tym lepszy ale to nie wyrocznia. pozdrawiam
 
reklama
Dzieki dziewczyny. Właśnie chodziło mi o to by potwierdzić, że ktoś się z tym spotkał i że wszystko było ok. Pozdrawiam.
 
Witam forumowiczki. Właśnie skończyłam 17 tydzień ciąży. Badanie Usg wykazało, że dzidziuś rozwija się prawidłowo. Pani doktor stwierdziła jednak, że nie uwidoczniono żołądka, co może być objawem fizjologicznym lub zrośnięciem przełyku i wskazała kontrolę w około 24 tygodniu. Naczytałam się już trochę o tym zośnietym przełyku i jestem przerażona. Nie chce się jednak denerwować i chciała bym zapytać, czy któraś z was miała podobna sytuację, że dzidzia się wysiusiała i wody płodowe akurat sa w pęcherzu i żołądka nie widac. A przy kolejnym badaniu wszystko było juz dobrze.
Pani doktor nie jest moja prowadzącą, pojechałam do niej poniewaz ma dobre USG. Mój lekarz, wczesniej nie zauważył takich wad ale nie powiem by jego USG było jakieś bardzo super. (Nie znam się nie chcę oceniać po wielkości monitora itd. tak po prostu mówią pacjentki). Któraś z was miała podobną sytuację? Bardzo proszę o wasze relacje. Dziekuję.
tez tak mialam u jednego mojego blizniaka ale wyszlo potm ze ok
 
Cześć dziewczyny.
Napiszcie proszę coś więcej o USG 3D/4D. Czy powinnam takie zrobić? To moja pierwsza "taka duża" ciąża i nie wiem co myśleć. Czy normalne USG( wykonane na dobrym sprzęcie) nie da mi pewności że z maluszkiem wszystko ok?
 
Cześć dziewczyny.
Napiszcie proszę coś więcej o USG 3D/4D. Czy powinnam takie zrobić? To moja pierwsza "taka duża" ciąża i nie wiem co myśleć. Czy normalne USG( wykonane na dobrym sprzęcie) nie da mi pewności że z maluszkiem wszystko ok?

Chyba warto zrobić USG prenatalne (3D), bo na pewno jest dokładniejsze, robi się w celu wykluczenia wad genetycznych, dokładnego zbadania anatomii płodu itd. Niektórzy lekarze wysyłają na to USG każdą pacjentkę, a inni tylko wtedy, gdy mają jakieś wątpliwości...
 
Mój gin robił mi badania prenatalne. Wiem że ma dobry sprzęt i jest doświadczonym diagnostą.
Chciałam wiedzieć czy powinnam zrobić jakieś dodatkowe lepsze USG? Jeśli tak to gdzie go szukać na śląsku?
Z góry dziękuję za pomoc:-)
 
Kobietki mam takie pytanie czy to normalne, że u mnie w siódmym tygodniu dzidzia wygląda jak bryłka o regularnych kształtach bez wydłużeń wypukleń i tym podobnych bo u większości z was ma już kształt jakiś w 7 tygodniu.
 
nie denerwuj się to zalezy jak lekarz uchwyci obraz i zrobi zdjęcie, moja w 9 tyg wyglądała jak jakiś blizej nieokreslony kształt podłóżna z wielką głową rybka:tak: a teraz moja rybka płacze w łóżeczku bo nie chcę jej bujać do snu:-D na pewno wszystko jest dobrze
 
Kobietki mam takie pytanie czy to normalne, że u mnie w siódmym tygodniu dzidzia wygląda jak bryłka o regularnych kształtach bez wydłużeń wypukleń i tym podobnych bo u większości z was ma już kształt jakiś w 7 tygodniu.

tu możesz sobie zobaczyć filmiki i porównać miej wiecej porównać ;-)

Brzuszek.Net - 7 tydzień ciąży
 
reklama
No właśnie jak patrze na te wszystkie zdjęcia to martwię sie jeszcze bardziej, bo wszedzie (no możeprawie) dzidzia nabiera kształtu a u mnie nie, ale na ostatnim usg bilo serduszko więc może wszystko jest ok. Może t tylko wina slabego sprzętu.
Najpierw był tylko pusty pęcherzyk i się martwiłam a teraz jest dzidzia a ja i tak sie martwie, bo nie tak jak na wszystkich zdjęciach wygląda, a przecież urusł mi już nawet brzuszek.
Kobiety są dziwne.
 
Do góry