reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg 6tydz i 5 dzień,proszę o opinię

PaulinaRP

Fanka BB :)
Dołączył(a)
5 Sierpień 2019
Postów
1 826
Drogie Panie,bardzo proszę o poradę. Jestem w mojej pierwszej ciąży i jak pewnie większość z kobiet na wyrost się martwię. Ostatnią miesiaczkę miałam 18 czerwca,cykle 29 dniowe. Pierwsza wizytę u lekarza prowadzącego miałam 23 lipca,który nie stwierdził mi zadnych na ten moment nieprawidłowości. Następna wizyta dopiero 28 sierpnia. Dziś trafiłam do luxmed, gdzie skusiłam się zrobić usg dodatkowo czekając na moja docelową wizytę u mojego dr,aby zobaczyć postęp. Tam Pani doktor zmartwila mnie,ponieważ pomimo ,że tętno zarodka wynosi 140, A jego wielkość 7,90mm,to uważa że widok jest niewyraźny ,co może być powodem niezbyt dobrej jakości sprzętu badz nieprawidłowego rozwoju zarodka.dodam że to 6 tydz i 5 dni. Poleciła mi wykonać bete hcg z powtórzeniem po 48h. Dziś wynik wynosił 99 tys(czy nie jest to bardzo wysoka wartość?, ).rozumiem ,że ma on się az podwoić do ok 200 tys? Bardzo proszę o Wasza opinie ,bo strasznie się ta sytuacja martwię...
 
reklama
A czy możesz zrobić zdjęcie ,żeby można zobaczyć normy , nie wiem co może znaczyć niewyraźny , skoro serduszko bije ,to o co może chodzić
 
Tak,oczywiście już załączam wynik z normami. Też nie potrafię zrozumieć o co jej chodziło i ona również nie potrafiła mi tego wytłumaczyć. Ale nie ukrywam, że przez to bardzo mnie zdenerwowała.
 

Załączniki

  • 20190805_204012.jpg
    20190805_204012.jpg
    74,1 KB · Wyświetleń: 358
No to chyba ta beta ok jak na 7 tydzień , wiesz czasem nie ma co być nadgorliwym , bo człowiek się niepotrzebnie strachu naje , jeśli Twój lekarz prowadzący jest sprawdzony i mu ufasz , to nie ma co szukać gdzieś indziej , domyślam się że zlecił Ci już te standardowe badania?
 
Zlecił wszystkie badania ,które już wykonałam. Masz rację nie ma sensu dodatkowo się doszukiwać, ale niestety ciężko jest się powstrzymać i zachować cierpliwość. Tym bardziej, że im więcej czytam,tym bardziej juz nic nie wiem...
 
Nie martwilabym się na twoim miejscu skoro serduszko bije i była w stanie zmierzyć zarodek ...
Niepotrzebny stres poczekaj cierpliwie na swoją wizytę pod koniec sierpnia i nie nakręcaj się tylko bo nic dobrego to nie przyniesie potrzebujesz ty i dzidzia spokoju
3mam kciuki
 
To nie czytaj ,poczekaj na wizytę u Swojego lekarza , jeśli wyniki są ok ,to nic się nie zrobi i będzie co ma być
 
Drogie Panie,bardzo proszę o poradę. Jestem w mojej pierwszej ciąży i jak pewnie większość z kobiet na wyrost się martwię. Ostatnią miesiaczkę miałam 18 czerwca,cykle 29 dniowe. Pierwsza wizytę u lekarza prowadzącego miałam 23 lipca,który nie stwierdził mi zadnych na ten moment nieprawidłowości. Następna wizyta dopiero 28 sierpnia. Dziś trafiłam do luxmed, gdzie skusiłam się zrobić usg dodatkowo czekając na moja docelową wizytę u mojego dr,aby zobaczyć postęp. Tam Pani doktor zmartwila mnie,ponieważ pomimo ,że tętno zarodka wynosi 140, A jego wielkość 7,90mm,to uważa że widok jest niewyraźny ,co może być powodem niezbyt dobrej jakości sprzętu badz nieprawidłowego rozwoju zarodka.dodam że to 6 tydz i 5 dni. Poleciła mi wykonać bete hcg z powtórzeniem po 48h. Dziś wynik wynosił 99 tys(czy nie jest to bardzo wysoka wartość?, ).rozumiem ,że ma on się az podwoić do ok 200 tys? Bardzo proszę o Wasza opinie ,bo strasznie się ta sytuacja martwię...

Drogie Panie,bardzo proszę o poradę. Jestem w mojej pierwszej ciąży i jak pewnie większość z kobiet na wyrost się martwię. Ostatnią miesiaczkę miałam 18 czerwca,cykle 29 dniowe. Pierwsza wizytę u lekarza prowadzącego miałam 23 lipca,który nie stwierdził mi zadnych na ten moment nieprawidłowości. Następna wizyta dopiero 28 sierpnia. Dziś trafiłam do luxmed, gdzie skusiłam się zrobić usg dodatkowo czekając na moja docelową wizytę u mojego dr,aby zobaczyć postęp. Tam Pani doktor zmartwila mnie,ponieważ pomimo ,że tętno zarodka wynosi 140, A jego wielkość 7,90mm,to uważa że widok jest niewyraźny ,co może być powodem niezbyt dobrej jakości sprzętu badz nieprawidłowego rozwoju zarodka.dodam że to 6 tydz i 5 dni. Poleciła mi wykonać bete hcg z powtórzeniem po 48h. Dziś wynik wynosił 99 tys(czy nie jest to bardzo wysoka wartość?, ).rozumiem ,że ma on się az podwoić do ok 200 tys? Bardzo proszę o Wasza opinie ,bo strasznie się ta sytuacja martwię...

Przy tak wysokim wyniku ona Ci się nie podwoi po 48h. Bo później już jest chyba co 96h. Ja bym się nie martwiła na zapas, jest ładne tętno i zarodek to po co szukać dziury w całym. W ciąży podstawa jest lekarz do którego masz zaufanie, nie taki który sieje niepotrzebny niepokój. Będzie dobrze!
 
reklama
Ja również w 6tc byłam u lekarki w lux med, która oznajmiła ze obraz jest nie wyraźny i nie widzi akcji serca, coś bakala o pustym jaju płodowym...Miałam iść zrobić betę i po 48g powtórzyć. Tak spanikowałam ze natychmiast szukałam możliwej dostępnej wizyty w prywatnym gabinecie. Trafiłam na fantastyczna lekarkę z dobrym sprzętem i tego samego dnia wieczorem okazało się ze wszystko jest w jak najlepszym porządku! Na betę więcej nie poszłam. Dzisiaj jestem w 37tc i czekam na swojego skarba
 
Do góry