reklama

Usg chłopak czy dziewczynka

Dołączył(a)
25 Czerwiec 2017
Postów
2
Rozwiązania
0
Witam w 19 tygodniu ciąży dowiedziałam się ze będę miała dziewczynkę w 20 tyg okazało się jednak , że to chłopak. Sama już nie wiem bo na jednym usg widać na pewno dziewuche a na drugim chłopca. Może to pempowina ?? Może ktoś mi pomoże rozwiązać ta zagadkę
 

Załączniki

reklama
reklama
reklama

Asienkaa23

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Luty 2018
Postów
338
Rozwiązania
0
Konieczne nie są, ale jak dla mnie warto je zrobić.

Najważniejsze 3 badania w czasie ciąży:
1) Badania prenatalne robi się między 11 a 14 tygodniem ciąży. Zadaniem badań prenatalnych jest między innymi wykrycie chorób wrodzonych i genetycznych takich jak zespół Downa, wady cewy nerwowej, nieprawidłowości chromosomów.
2) USG połówkowe robi się między 18 a 22 tygodniem ciąży. Sprawdza się czy dziecko rośnie harmonijnie i nie ma wad anatomicznych, czy nie ma wielo- lub małowodzia, czy szyjka macicy nie rozwiera się przedwcześnie itd.
3) USG wykonywane między 28 a 32 tygodniem ciąży. W trakcie trzeciego badania USG następuje potwierdzenie ostateczne lub wyeliminowanie istniejących wad rozwojowych. Ocenia się także anatomię płodu w sposób podobny jak w II trymestrze ciąży, poszukując ewentualnie przeoczonych wcześniej wad rozwojowych.
Aha jeśli nie są konieczne, to nie musiałam ich robić.. Wolałabym być pewna, ale no już tak niewiele tyg mi zostało, że poczekam do porodu. Wszystko przez niedoświadczenie..

Napisane na FreeTAB 10.1 Silver w aplikacji Forum BabyBoom
 
reklama
reklama

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Odważnie, lecz bezpiecznie – instakonkurs z Bella Baby Happy

Zgłoszenia przyjmujemy do 04/07/2019

Test

Przetestuj Mleczko ochronne SPF 50 o zapachu wanilii Lirene KIDS

Zgłoszenia przyjmujemy do 12/06/2019

Nowe pytania

Do góry