reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG ciążowe- u kogo?

Ja robiłam połówkowe u dr Garwolińskiego, jestem bardzo zadowolona. Byly to normalne usg, nie 3, czy 4D, ale pan doktor dokładnie obejrzał maluszki. Przy pierwszym synku było ryzyko wystąpienia wad, na USG byłam wtedy 2 razy, za drugim pn doktor poprosił kolege i razem bardzo dokładnie oglądali serduszko. Pan doktor bardzo miły, odpowiadał na wszystkie pytania, pokazywał ładnie wszystko, nie miał problemu ze stwierdzeniem płci.

Co do dr Roszkowskiego też słyszałam, że bywa niemiły.
 
reklama
Ja polecam dr. Rafała Zduna. Jest super specjalistą. Z tego co wiem to ma jakiś certyfikat USG. Widziałam kiedyś w jakiejś gazecie stronę i sprawdziłam i wiem że jest. Dokładnie nie pamietam - bo mój dzieć już ma rok i cztery miesiące ale ten certyfikat dotyczył umiejętności bardzo szybkiego tzn. wczesnego wykrywania chorób genetycznych. Przyjmuje na Saskiej Kępie w Pro-life. Za usg 4D płaciłam chyba 250zł ale musiałabyś sprawdzic. Najważniejsze że po badaniu u Zduna masz wrażenie że obejrzał każdy centymetr dziecka. Stale Ci mówi:a tu nóżka, dupka, rączka itd. Pyta się czy widzisz - po parę razy :-D "Ale na pewno Pani widzi, proszę się nie wstydzić ja pokażę jeszcze raz" :-D
I nie zapomnę jak mi oświadczył że będę miała synka - Płeć piekna - zrobił pauzę - męska!

A jak rodziłam - to akurat na niego trafiłam - bo rodziłam w Wołominie gdzie on pracuje. Kłócił sie z położną która chciała mnie naciąć, że ma mnie nie nacinać. I bardzo mu jestem za to wdzieczna bo nie było powodu żeby mnie nacinać. Parę szwów i ból miałam dzięki niemu z głowy.
 
Melduję, że wczoraj bylam na usg u dr Szewczyka w City Clinic i badanie było rzeczywiście bardzo kompleksowe. Widziałąm wszystkie narządy, mały został zmierzony wszerz i wzdłuż, a doktor jest bardzo sympatyczny.
No i, last but not least, BĘDĘ MIAŁA SYNKA! :-D
 
Ja polecam dr. Rafała Zduna. Jest super specjalistą. Z tego co wiem to ma jakiś certyfikat USG. Widziałam kiedyś w jakiejś gazecie stronę i sprawdziłam i wiem że jest. Dokładnie nie pamietam - bo mój dzieć już ma rok i cztery miesiące ale ten certyfikat dotyczył umiejętności bardzo szybkiego tzn. wczesnego wykrywania chorób genetycznych. Przyjmuje na Saskiej Kępie w Pro-life. Za usg 4D płaciłam chyba 250zł ale musiałabyś sprawdzic. Najważniejsze że po badaniu u Zduna masz wrażenie że obejrzał każdy centymetr dziecka. Stale Ci mówi:a tu nóżka, dupka, rączka itd. Pyta się czy widzisz - po parę razy :-D "Ale na pewno Pani widzi, proszę się nie wstydzić ja pokażę jeszcze raz" :-D
I nie zapomnę jak mi oświadczył że będę miała synka - Płeć piekna - zrobił pauzę - męska!

A jak rodziłam - to akurat na niego trafiłam - bo rodziłam w Wołominie gdzie on pracuje. Kłócił sie z położną która chciała mnie naciąć, że ma mnie nie nacinać. I bardzo mu jestem za to wdzieczna bo nie było powodu żeby mnie nacinać. Parę szwów i ból miałam dzięki niemu z głowy.
Zgadzam się w 100% Zdun is the BEST
 
Poszłam do polecanego dr. Makowskiego z GABINETÓW LEKARSKICH "ŁUCKA" w Warszawie i nie było rozczarowania
Przyjemny doktor, spokojnie odpowiada na wszystkie pytania, pokazuje po kolei co i gdzie, można pytać o wszystko:)
Robił nam też 3d
 
W związku z tym, że nie chcę obciążać dziecka zbyt dużą ilością promieni, to wolałabym żeby filmy były maksymalnie profesjonalne, dlatego pytam o radę.

Nie ukrywam, że liczę też na wiarygodną ocenę płci maluszka ;)
O jakim promieniowaniu mówisz:confused:
USG wykorzystuje fale ultradźwiękowe, a nie promienie i jest calłkowicie bezpieczne dla płodu.

Ja polecam dr Kretowicza.
Prowadził moją ciążę i na każdej wizycie miałam bardzo szczegółowe usg.....mnóstwo zdjęć, szczegółowe opisy i nagrane płyty dvd.
W porę wykrył hipotrofię u mojej córeczki.
Z "plotek" wiem, że nigdy nie myli się odnośnie płci.
Płeć mojego maleństwa stwierdził w 15tc.
Potem w 20tc potwierdził ale juz do końca ciąży moja wstydnisia ani razu nie pokazała co ma między nogami.......i tak rozpoznał...mam córcię;-)

Facet jest bardzo znanym specjalistą od USG.
 
ja chodziłam do babka medica do dr Rodzenia :) szczerze go polecam, mówi jak jest, pisze dokłądny opis, a na deser daje płytę z nagranym całym badaniem i można sobie później oglądać. Skupia się na badaniu, ale zawsze stara się uchwycić buźkę i zdiagnozować płeć.


Witam,

Czy oprócz dr. Rodzenia polecasz jeszcze kogoś, bo podobno jest na urlopie. Jaki jest koszt USG?
 
Witam,
ja robiłam swoje połówkowe u Salama Salti, płytka nagrana - film z komentarzem, usg z elementami 4d ( w pierwszej ciąży moja mała nie chciała pokazać płci, więc zdjął nogi z obrazu i jeszcze parę rzeczy pokopując się do płci ;).
W 11 tyg. robiłam u dr. Leszka Huziora , też dokładnie obejrzał moją kobitkę. Polecam obu.
 
cześć dziewczyny,
ja wszystkie usg robiłam u dr. zwolińskiego na grenadierów (prowadziłam też u niego ciążę). świetny lekarz i specjalista w dziedzinie usg. polecam!!
 
reklama
Do góry