reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG Genetyczne kiedy będziecie miały ?????????

sumka

Mama czerwcowa'06 Mama na cały etat :)
Dołączył(a)
15 Październik 2005
Postów
2 922
Miasto
Warszawa
Kiedy będziecie miały robione usg genetyczne (przezierność karkowa i kość nosowa) bo ja idę 8.12 i już się strasznie denerwuję
 
reklama
Sumka ja za bardzo się nie orientuję w tych badaniach genetycznych..kiedy je się wykonuje..ja mam wizytę 28-11 będę w 13 tc i na czym one polegają?
 
Hej brzuszki.

Ja już miałam takie USG 17.11, równo tydzień temu. Z tego co powiedział mi mój lekarz to takie USG wykonuje się miedzy 12 a 13 tc.
Moja dzidzia jest na szczęście zdrowa. Wasze na pewno też.
Lekarz powiedział mi, że to badanie głównie wyklucza upośledzenie pod kątem zespołu Downa. I mówił też, że kiedyś cieżarne zaliczano do grupy ryzyka tylko pod względem wieku, jak była już w określonym wieku to po prostu była w grupie ryzyka i w dniu porodu dopiero było wiadomo czy dziecko ma z Downa czy nie. Później zaczęto badać na podst. USG takiego właśnie jak ja miałam a Wy będziecie miały 8 12.
A teraz jest jeszcze dodatkowa metoda (ponieważ usg daje ok.88% pewności). Można mimo, że usg jest dobre poprosić gina o skierowanie na specjalne badanie krwi, które w 99% wykluczy downa.
Ja nie brałam skierowania bo lekarz mi powiedział, że jeśli mam 25 i usg jest w porządku to już nie ma się czym przejmowac.
A tak w ogóle to moja fasolka takie fikołki fikała, że lekarz nie mógł mu karczku zbadać ;D
No i usg miałam już na brzuszku a nie dopochwowe.
Trzymajcie się, bedzie OK!!!!!
 
Ja się wybieram pod koniec grudnia. Lekarz u którego robię ma super nowoczesny sprzęt i jest białostockim specjalistą od USG płodu, więc dosłownie wszyscy gin do niego wysyłają pacjentki. Mojej koleżance już w 12 tyg rozpoznał płeć więc mam cichą nadzieję że maluszek dobrze się ułoży i uda nam się co nieco podejrzeć. Pozdrawiam!
 
moje kochanie mialo juz takie USG, siedzialem dzielnie w poczekalni, pan doktor zwierzyl dzidziusiowi karczek i powiedzial, ze wszystko jest OK!!! ;D

Nastepnym razem wejde z moim slonkiem, bo jeszcze nie widziialem dzidziusia inaczej niz na zdjeciu!!! ;D :D ;D
 
dziewczyny, z tego co wiem to badanie przezierności a USG genetyczne to zupełnie co innego. To pierwsze USG wykonuje się do 13w6d bo póżniej już nic nie widać natomiast USG genetyczne wykonuje się później. Tutaj jest link do strony gdzie jest opis co to jest USG genetyczne i kiedy się je wykonuje:

http://www.bajbus.pl/index.phtml?ids=medycyna&kat=diagpren&tmt=dpusg
 
reklama
Na następne badanie wybieram się 14 grudnia- mam nadzieję, że wtedy też lekarz zrobi mi to badanie przezierności. Nic mi nie wspominał o tym, ale ustalił tak datę, że akurat pasuje. Zresztą chodzę do bardzo dobrego lekarza, liczba pacjentek w poczekalni mówi sama za siebie:)
 
Do góry