reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg genetyczne NT 3mm

Waleriana

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Luty 2017
Postów
89
Witam. Wczoraj zrobiłam usg genetyczne wszystko było w normie oprócz przeziernosc karkowej która wyniosła 3mm zdaniem lekarza ryzyko was genetycznych jest podwyższone. Jedni twierdzą za 3 to jeszcze w normie inni że norma jest do 2,5 żeby całkowicie wykluczyć wady genetyczne potrzebę jest badanie za 2000 nie stać mnie na takie. Jak mam Teraz spokojnie przejść ta ciążowe co chwilę zastanawiając się czy moje dziecko urodzi się zdrowe. Czuję wewnerrzwnie że będzie dobrze ale ziarnko zwątpienia zostało zasilane. Budzę się z lekiem idę spać z lekiem.
 
reklama
Rozwiązanie
U mnie była również podwyższona do 3.4 i lekarz zalecił biopsję kosmówki następnego dnia. Biopsja wykazała wadę genetyczna. A na USG poza przeziernościa wszystko było dobrze.
Ale będąc na biopsji rozmawiałam z dziewczynami bo odbierały wyniki że ich dzidziuse miały przezierność 3.9 i wszystko okazało się dobrze 😊
Także głowa do góry 😊
Ja jutro mam biopsje kosmówki. Czy mozesz opowiedzieć mi o przebiegu zabiegu? Boli?
Hmmm tego nie wiem, być może też to będzie miało wpływ na nt. To jeszcze zależy ile masz lat, bo chyba wszystkim dziewczynom ryzyko szczególnie po pappie wychodziło duże. W sumie faktycznie jakby był ten test z płodowego dna zrobiony mogłabys się uspokoić. A może pogadaj z kimś w rodzinie i jakoś uda się ten test zrobić lub skonsultować się z innym lekarzem, który o ile nie jest za późno zrobi jeszcze raz pomiar nt.
30 lat mam myślę że dało by radę te 2000 wyskrobac. Ale po kieszeni byśmy dostali nieźle.
 
reklama
Witam. Wczoraj zrobiłam usg genetyczne wszystko było w normie oprócz przeziernosc karkowej która wyniosła 3mm zdaniem lekarza ryzyko was genetycznych jest podwyższone. Jedni twierdzą za 3 to jeszcze w normie inni że norma jest do 2,5 żeby całkowicie wykluczyć wady genetyczne potrzebę jest badanie za 2000 nie stać mnie na takie. Jak mam Teraz spokojnie przejść ta ciążowe co chwilę zastanawiając się czy moje dziecko urodzi się zdrowe. Czuję wewnerrzwnie że będzie dobrze ale ziarnko zwątpienia zostało zasilane. Budzę się z lekiem idę spać z lekiem.
Witam, oni tak zawsze na wyrost od razu mówią, ja miałam NT 1,6 albo 2,3 bo pani doktor nie była pewna, po wynikach ryzyko ZD 1:49 polecali zrobić dalsze badania, zdecydowałam się na amnio, wynik był po 14 dniach, wszystko ok, ale wiem co przeżywasz, to straszne być w niepewności i oczekiwać ma wynik, ale ja osobiście polecam amnio, i trzyma kciuki za Was ✊
 
Witam. Wczoraj zrobiłam usg genetyczne wszystko było w normie oprócz przeziernosc karkowej która wyniosła 3mm zdaniem lekarza ryzyko was genetycznych jest podwyższone. Jedni twierdzą za 3 to jeszcze w normie inni że norma jest do 2,5 żeby całkowicie wykluczyć wady genetyczne potrzebę jest badanie za 2000 nie stać mnie na takie. Jak mam Teraz spokojnie przejść ta ciążowe co chwilę zastanawiając się czy moje dziecko urodzi się zdrowe. Czuję wewnerrzwnie że będzie dobrze ale ziarnko zwątpienia zostało zasilane. Budzę się z lekiem idę spać z lekiem.
Polecam ci skonsultować się z genetykiem.

Wg norm europejskich nt do 3 mm uznaje sie za prawidłowe, jednak różni lekarze indywidualnie podchodzą do tych kwestii i np. powyżej 2 mm zalecają dalszą diagnostykę - test pappa (statystyka komputerowa wg wprowadzonych danych), nifty (pobranie krwi i wyodrębnienie wolnego dna płodowego), amniopunkcję (pobranie płynu owodniowego przez powłoki brzuszne).

Jeśli dokładane badanie usg zostało przeprowadzone pomiędzy 11 a 14 tygodniem przez lekarza z certyfiktem FMF na wysokiej jakości sprzęcie i oprócz nt wszystko jest w porządku, to z dużą dozą prawdopodobieństwa tak jest. Ryzyko jednak zawsze istnieje.
Należy też wykonać badanie połówkowe dokładne przez lekarza z certyfikatem, bo czasem wysokie nt nie musi oznaczać wad genetycznych, a wady rozwojowe, np. sercowe, nerkowe. Ale i to nie jest przesądzone. Często podwyzszone nt to tylko podwyzszone nt, bez jakichkolwiek kłopotów dla zdrowia dziecka.

Rozumiem przez co przechodzisz, mnie w pierwszej ciąży też straszono, źle mi wyszedł test pappa. Byłam u najlepszego genetyka w województwie, wykonałam w pełni profesjonalne usg, które wyszło dobrze i zaufałam swojej intuicji - mój syn urodził się zdrowy i do dziś jest okazem zdrowia.
Życzę tobie, żeby i ciebie rozsądny lekarz pokierował.
 
Dał wiele propozycji od mniej do bardziej inwazyjnych. Amniopunkcji to dla mnie ostateczność. Teraz troche myślałam i tak doszłam do wniosków że może się wstrzymać do 18, 19tygodnia zrobic echo serca i jak na połówkowym wyjdzie coś kiepsko to wtedy nifty zrobić...?
 
Polecam ci skonsultować się z genetykiem.

Wg norm europejskich nt do 3 mm uznaje sie za prawidłowe, jednak różni lekarze indywidualnie podchodzą do tych kwestii i np. powyżej 2 mm zalecają dalszą diagnostykę - test pappa (statystyka komputerowa wg wprowadzonych danych), nifty (pobranie krwi i wyodrębnienie wolnego dna płodowego), amniopunkcję (pobranie płynu owodniowego przez powłoki brzuszne).

Jeśli dokładane badanie usg zostało przeprowadzone pomiędzy 11 a 14 tygodniem przez lekarza z certyfiktem FMF na wysokiej jakości sprzęcie i oprócz nt wszystko jest w porządku, to z dużą dozą prawdopodobieństwa tak jest. Ryzyko jednak zawsze istnieje.
Należy też wykonać badanie połówkowe dokładne przez lekarza z certyfikatem, bo czasem wysokie nt nie musi oznaczać wad genetycznych, a wady rozwojowe, np. sercowe, nerkowe. Ale i to nie jest przesądzone. Często podwyzszone nt to tylko podwyzszone nt, bez jakichkolwiek kłopotów dla zdrowia dziecka.

Rozumiem przez co przechodzisz, mnie w pierwszej ciąży też straszono, źle mi wyszedł test pappa. Byłam u najlepszego genetyka w województwie, wykonałam w pełni profesjonalne usg, które wyszło dobrze i zaufałam swojej intuicji - mój syn urodził się zdrowy i do dziś jest okazem zdrowia.
Życzę tobie, żeby i ciebie rozsądny lekarz pokierował.
Bardzo Ci dziękuję za te słowa. :*
 
U mnie była również podwyższona do 3.4 i lekarz zalecił biopsję kosmówki następnego dnia. Biopsja wykazała wadę genetyczna. A na USG poza przeziernościa wszystko było dobrze.
Ale będąc na biopsji rozmawiałam z dziewczynami bo odbierały wyniki że ich dzidziuse miały przezierność 3.9 i wszystko okazało się dobrze 😊
Także głowa do góry 😊
 
U mnie była również podwyższona do 3.4 i lekarz zalecił biopsję kosmówki następnego dnia. Biopsja wykazała wadę genetyczna. A na USG poza przeziernościa wszystko było dobrze.
Ale będąc na biopsji rozmawiałam z dziewczynami bo odbierały wyniki że ich dzidziuse miały przezierność 3.9 i wszystko okazało się dobrze 😊
Także głowa do góry 😊
Możesz napisać jaką wadę wykryła biopsja?U mnie przezierność karkowa była 4,4 ,amniopunkcja potwierdziła wadę T21.
 
Możesz napisać jaką wadę wykryła biopsja?U mnie przezierność karkowa była 4,4 ,amniopunkcja potwierdziła wadę T21.
U nas Zespół Turnera. Za tydzień mamy badania polowkowe i zobaczymy co z malutka. Na poprzednich badaniach było wszystko dobrze.
Zespół turnera to niskoroslosc i bezpłodność. Wcześnie wykryta wada umożliwia leczenie hormonalne..
 
reklama
U mnie była również podwyższona do 3.4 i lekarz zalecił biopsję kosmówki następnego dnia. Biopsja wykazała wadę genetyczna. A na USG poza przeziernościa wszystko było dobrze.
Ale będąc na biopsji rozmawiałam z dziewczynami bo odbierały wyniki że ich dzidziuse miały przezierność 3.9 i wszystko okazało się dobrze 😊
Także głowa do góry 😊
a możesz napisac jaka to wada genetyczna.
I czy to już jest pewność czy jest jakiś margines błędu.
 
Do góry