reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG genetyczne w Łodzi

reklama
@magda1977 - Dudarewicz ponoć przereklamowany i w dodatku drogi. ja się tez nad nim zastanawiałam, ale kolejki jak w NFZ i jak mi powiedziały dziewczyny nie jest jakoś rewelacyjny w podejściu do pacjentki
Szerzej napiszę po wizycie. Na ten moment potwierdziło się to, co gdzieś wyczytałem, że odpowiada na kontakt.
Jako że badania prenatalne żony zawierały wskazanie do amnio z uwagi na wiek, postanowiłem poszukać opinii w tym temacie. Wyczytałem, że odpowiada a nawet udziela pewnych wyjaśnień przez telefon. Przesłałem skan wyników badania i dodatkowy opis, a wieczorem miałem odpowiedź z informacją, że mam przedzwonić jeszcze rano. Potwierdził uspokajające informacje, wyjaśnił parę wątpliwościo odnośnie amnio, NIFTY i DNA Harmony. Jako że w naszym mieście nie ma szansy na dobre USG i lekarzy, którzy mają takie doświadczenie, to umówiliśmy się na USG na pierwszą połowę czerwca. To USG może pokazać ewentualne inne wady i wtedy ostatecznie podejmiemy decyzję o amnio. W razie czego wykonałby następnego dnia. Tak więc jak na razie ma plus za kontakt z kimś, kto nie jest jego pacjentem i może nie zostać. Ktoś powie, że to tylko część marketingu - może tak, Tylko że to w sumie rzadkość.
Czy drogi? Tanie to z pewnością nie jest, ale przepraszam bardzo - aparatura kosztuje, obsługa gabinetu kosztuje, utrzymanie poziomu naukowego kosztuje. Sprawdziłem na stronach Fetal Magazine Foundation - posiada 4 z 5 certyfikatów. Ze względu na wadę wzroku syna jeździmy do lekarzy specjalistów 130km i widzę różnicę - przepaść nie tylko w wyposażeniu, ale i w kompetencjach. Na tyle wniknąłem w temat, że bez pełnej wiedzy nie byliby w stanie odpowiedzieć na dużą część pytań a dali radę. Przeprowadź sobie kalkulację - dobry lekarz w Niemczech zarabia ponad 8 000 EUR/mc. Jak podzielisz to przez 160 godzin wyjdzie 50 EUR, a to tylko jego wynagrodzenie w klinice/szpital. Trzeba to powiększyć o koszty aparatury, obsługi i rozwoju. Z tej perspektywy dr. Dudarewicz - nie jest drogi i dobrze, że nie wyjechał jak część lekarzy.
Po wizycie - mamy stawić się oboje - zamieszczę wpis czy moje wysokie oczekiwania wobec niego sprawdziły się ;)
 
Pytam z ciekawosci bo wlasnie szukam kogos od usg a Dudarewicz nie ma miejsc.
Nam się udało na 9 czerwca, czyli 23 dni czekania na USG. Nie ma co liczyć, że specjalista przyjmie z dnia na dzień. Zwykły, dobry ginekolog w naszym mieście ma dłuższe terminy oczekiwania.
Co się tyczy "USG genetycznego", to... sformułowanie jest mylące i chyba tylko funkcjonuje w Polsce. Genetyczne to mogą być badania DNA a nie USG. USG w powiązaniu z dodatkowymi badaniami, stanowi co najwyżej dodatkowy czynnik diagnostyczny.
 
Ja wszystkie badania genetyczne czy echa robiłam w Sonomedika. Bardzo jestem zadowolona... profesjonalizm na wysokim poziomie

eiktkw7i1lgslap3.png
 
Widzę ze ten wątek nie jest aż tak oblegany ale postanowiłam tu zostawić wspis.
Odnośnie Dudarewicza polecam go z całego serca. Miałam dokładne USG w 12 tc przy 7ej ciąży. Jest cierpliwy, odpowiada wyczerpująco na wszystkie odpowiedzi.
Koszt usg genetycxne w 12tc to obecnie 320zł ale nie żałuję zad ej wydanej zlotowki. Obecni przyjmuje na ul. Lisciastej.
Pozdrawiam
 
Do góry