reklama

USG - jak często?

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Fluttershy, 27 Styczeń 2016.

1. Fluttershy

Fluttershy Fanka BB :)

Witam serdecznie,

Zastanawiam się nad bezpieczeństwem USG dla dzidziusia.

Ja miałam pierwsze USG w 7 tygodniu na potwierdzenie ciąży, póżniej w 8 tygodniu bo miałam plamienie i w szpitalu mi zrobili USG, kolejne w 11 tygodniu na wizycie u gin i dziś 12 tydzień mam mieć prenatalne... i tak się zastanawiam czy nie za dużo tego wszystkiego, żeby nie zaszkodzić dzidzi ;-(

A Wy jakie macie zdanie?

2. witch84

witch84 Fanka BB :)

Jak w pierwszym trymestrze plamiłam, miałam nawet 4 tygodniowo robione. Dzieci zdrowe.
    Nie zadręczaj się! Bardziej stresowaniem się możesz zaszkodzisz dziecku niż zrobieniem dodatkowego USG.

3. reklama
  4. Fluttershy

Dziękuję, uspokoiłaś mnie. Bo już się zastanawiałam czy nie przełożyć tego dzisiejszego USG na za tydzień.

5. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

Zaleca się 3-4 badania USG w ciazy ( właściwie to minimum :))
    Ja miałam USG przy każdej wizycie kontrolnej a były one raz miesiącu a pod koniec ciąży częściej.
    W przypadku gdy kobieta zgłasza coś niepokojącego też się wykonuje USG bo to badanie ułatwia lekarzom ustalenie ewentualnych działań/leczenia.

USG to nie RTG, jest jednym z bezpieczniejszych badań

Nie martw się :)

6. pralina82

pralina82 Zaciekawiona BB

Zawsze możesz poprosić lekarza o takie szybkie usg, ot, posłuchać tylko serducha i sprawdzić przepływy w pepowinie i ilość wód. Ja w ciąży miałam robione usg na każdej wizycie co 3 tygodnie a pod koniec gdy zaczęły się kłopoty z nadciśnieniem to nawet 2 razy w tygodniu. Widzialam synka jak rośnie, jakie pozycję przybiera i czułam pewność że wszystko jest ok. Wiem tylko że gdy drugi raz zajdę w ciąże to też chcę mieć takie usg min. raz w miesiącu - koleżanka z identycznym terminem porodu miała tylko 3 takie badania i ani ona ani lekarz nie wiedzieli że dzidziuś był cały poowijany pepowiną i jego waga stanęła na 2.200. A tak z ciekawości, do dziewczyn które nie miały usg na każdej wizycie, jak lekarz mierzył i "ważył" płód?

7. Fluttershy

Dzięki Wam dziewczyny :-) dzięki USG wiem, że z moim dzieckiem wszystko w porządku :-)

8. Bestyja :P

Bestyja :P Administrator Członek załogi

hym... moze metodą dotykową i wzrokową.
    Ale ...mnie tak położna gdy się zaczął poród |wywróżyła | dziecko max 3,5kg, "bo taki mały ma pani ten brzuszek' a gdy urodziłam dziecko ponad 4kg to tylko wykrzyknęła zdziwiona, "gdzie się to Pani dziecko tam mieściło!" :D

9. nieufna

nieufna Fanka BB :)

Miałam podobne watpliwości i pytałam dwóch lekarzy, jak często można robić usg. Powiedziano mi, że spokojnie można na każdej wizycie a w szczególnych sytuacjach częściej. Mnie to uspokoiło i też wolę usg na każdej wizycie, żeby wiedzieć, że z dzidzią ok :)

10. reklama
  11. aga1993

aga1993 Zaciekawiona BB

Ja miałam co 3 tygodnie usg, i raz usg 4d pomiędzy badaniami u lekarza prowadzącego.

Poleć forum