reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG lipcowych fasolek i wizyty kontrolne :)

tweenie ja się zgadzam z patipaulą, najbaradziej obowiązujący jest termin z pierwszego usg każdy lekarz tak mówi, ja miałam różnicy z om i usg 5 dni, ale moja lekarka mówiła, że obowiązuje termin z 1 usg i moim zdaniem tak powinno być u ciebie i do wtedy powinnaś mieć wypisane zwolnienie
 
reklama
jezeli chodzi o l4 to mi wypisał na 2 tyg po terminie z OM czyli do 13 sierpnia. powiedział, że tak się robi a ja nie oponowałam :D

tweenie - wymiary u mnie też są rozbieżne: z główki wychodzi 35,5 tyg, z brzuszka 37 a z uda 39 i 5 dni... a ogólnie według rozmiarów to termin z OM 31 lipca, z 1 usg -25 lipca, z 2 usg - 19 lipca i teraz z ostatniego - 5 sierpnia :szok: i o co kaman???? i niby wszystko w normie, niby jest ok ale coś niepokoi jednak ...

lekarz trzyma się terminu z OM więc i ja się trzymam
 
Ja byłam wczoraj u lekarza, z małą wszystko w porządku, łożysko i wody też w porządku, pępowina na swoim miejscu, mała waży niby ok. 3600g ale mam nadzieję że jednak trochę mniej. O rozwarciu nic nie wiem bo lekarz nie powiedział a ja zapomniałam się spytać, w poniedziałek mam się wstawić na ktg a terminu mam się trzymać na 29 lipca (1 USG w 5tc), tak więc czekam do poniedziałku a potem do czwartku, choć mam malutką nadzieję że coś zacznie się dziać szybciej.
 
Ja musze przyznac, ze na poczatku troche nie docenialam swojego lekarza prowadzacego...ale okazuje sie, ze chyba lepiej nie moglam trafic. Termin mialam obliczony na wczoraj, nie wiem dlaczego myslalam, ze urodze duzo duzo wczesniej...dzisiaj jest wiec pierwszy dzien po terminie....duzo sie juz naczytalam i lekarz zreszta sam to potwierdza, ze wszystkie terminy maja charakter szacunkowy i przesuniecia nawet do 10dni w prawo czy w lewo sa jak najbardziej dopuszczalne, malo ktore dziecko rodzi sie DOKLADNIE w wyznaczonym dniu(ktos pieknie napisal kiedys, ze czlowiek nie jest w stanie podac dnia nie tylko swojej smierci, ale rowniez dnia narodzin). Jesli ciaza przebiega bez zadnych komplikacji a wszystkie wyniki badan wskazuja ze dziecko miewa sie dobrze, to nie warto przyspieszac calej akcji :)
Po dzisiejszych badaniach lekarz powiedzial mi, ze w porownaniu do wczoraj glowka lezy juz nisko, szyjka jest miekka i krotka, ale ciagle brakuje rozwarcia. Wody i lozysko sa w porzadku, ktg serca tez, teraz tylko cierpliwie czekac...moze nie w pozycji lezacej;-)ale nie ma sie czym stresowac:tak:zastosuje sie w pelni do tego i przestaje maniakalnie myslec "dlaczego jeszcze nic sie nie dzieje?"dzieje sie i to duzo!jeszcze dzien, moze dwa i jeden czlowieczek wiecej na swiecie:-)
 
wszystkim lipcowym mamuśkom duzo cierpliwości w oczekiwaniu na " zaczelo sie!!":tak::-D
szybkiegi i lekkiego porodu-świetnej ekipy przy porodzie ,zeby bylo latwiej i zdrowych ,pieknych dzieciaczków.
27 lipca skoncze 31 lat a 30 lipca moj synek skonczy 3 lata.

pozdrawiam Was-lipcowa mama 2007;-)
 
Widze że tu coraz ciszej na tym wątku, ale zajrzałam by powiedzieć że trzymam za was kciuku dwupaczki
 
Ja dziś miałam wizytę kontrolna po 6 tygodniach od porodu. U mnie wszystko ok, bardzo ładnie zagoiło się po cc. Wyniki morfologii mam bardzo dobre, więc nie dostałam żadnych witamin, ale profilaktycznie biorę te, które brałam podczas ciąży. Dostałam tabletki antykoncepcyjne i za rok możemy robić Natalię :-).
 
Ja dziś miałam wizytę kontrolna po 6 tygodniach od porodu. U mnie wszystko ok, bardzo ładnie zagoiło się po cc. Wyniki morfologii mam bardzo dobre, więc nie dostałam żadnych witamin, ale profilaktycznie biorę te, które brałam podczas ciąży. Dostałam tabletki antykoncepcyjne i za rok możemy robić Natalię :-).
No to bardzo dobre wieści, Czyli Andrzej będzie mił siostrzyczkę tak za 2 lata
 
reklama
Ja wczoraj byłam na wizycie kontrolnej. M mnie gnał, nawet stwierdził, że ze mną pojedzie, żebym czasem nie zapomniała się o wszystko dopytać (wiadomo o co). Wszystko ok. Szwy wypadły, blizna ładnie się goi, szyjka uformowana. Potem mówiłam o tym kawałku mięsa co ze mnie wypadło, więc zrobiła mi usg dopochwowe. Macica czysta, aż mi się smutno zrobiło, że tak pusto w środku :-). Mamy zielone światło w sprawach łóżkowych, ale ja się boję tych tabletek anty co mi przepisała, za dużo dziwnych opinii (cerazette).
 
Do góry