reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG naszych Słoneczek :)+interpetator skrótów USG

jesli moge sie wtracic to płyn owodniowy moze byc od 5 do 20 cm jak znajde linka to dokleje bo akurat taki sam problem miałam wczoraj ja mam 10 cm
 
reklama
dzieki dziewczyny za odpowiedzi :-) znajoma ze spzitala miala AFI - 57 i jej powiedzieli ze to juz na granicy bo jakby miala 51 to juz by miala 2 pkt mniej w tescie Manninga, wlansie mi napsala ze dostyaje zastrzyki na macice i w poniedzialek bedzie miala wywolywany porod (termin ma na 11 stycznia), martwia sie o nia bo ma bardzo wysokie cisnienie :-(
 
Test Manninga (inaczej profil biofizyczny płodu) jest to sposób oceny stanu dziecka w łonie matki w ostatnich miesiącach ciąży. Za pomocą USG i KTG ocenia się ilość płynu owodniowego, ruchy dziecka i czynność jego serca.

Punktacja Manninga - bada się 5 parametrów (ruchy oddechowe, ruchy płodu, napięcie mięśni płodu, objętość płynu owodniowego i test niestresowy) i ocenia jako 0,1 lub 2 pkt - robi się go w końcówce ciąży - to taka skala Apgar dla płodu
 
test Manninga (biofizyczny profil płodu)- maksymalny wynik to 10 punktów (przyznaje się po 2 punkty za ruchy, akcję serca, ruchy oddechowe, ruchy kończyn i ilość płynu owodniowego)


raz pisza ze max to 10 a raz ze 8, w szpitalu gdzie lezalam chyba bylo 8 (z tego co zauwazylam na scianie w sali z usg), no i wlasnie mi lekarz dal 8 pkt, teraz sama nie wiem, wiem tyle ze jakby bylo zle to by mnie nie wypuscili, powiedzieli ze jest dobrze ale jednak w dolnych granicach.
 
reklama
Do góry