reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG- obwod brzuszka mniejszy o 2 tygodnie

Monikall01

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Październik 2018
Postów
42
Witam dzisiaj postanowiłam pobawić się w lekarza wzięłam ostatnie usg i z pomocą Internetu sprawdzałam co znaczą te wszystkie skróty na usg i żałuję bo nie będę przez to spała. Przy obwodach główki brzuszka itp zauważyłam że wszystkie wymiary odpowiadają 32 tc i 5 dni tylko brzuszek 30tc 3 dni coś mi tu nie pasowało więc wyszukalam w necie i tego co się naczytałam to aż głowa boli. Powiedzcie mi proszę czy któraś z Was tak miała że dzidzia miała mniejszy brzuszek? Dodam ze lekarka nic nie mówiła że coś nie tak wręcz uznała że perfekcyjnie ale jak perfekcyjnie jak ewidentnie brzuszek jest mniejszy o 2 tygodnie! :o
 
reklama
Rozwiązanie
Tak samo i o rany jak się stresowalam. Na dokładkę dwa dni przed cc w szpitalu lekarka robiąc usg stwierdziła ,że brzuch jest strasznie mały i w ogóle maleństwo. Syn owszem mały 2750 ale zdrowiutki i wszystko na miejscu. Nie martw się;)))
Moja córeczka miała hipotrofię więc na temat pomiarów niestety wiem dużo. 2 tygodnie to żadne różnica. Norma jest do dwóch tygodni w dół lub w górę i to wszystko jest prawidłowe.
 
Dokładnie, dwa tygodnie to norma. U mnie była różnica 6-7 tygodni. Wtedy już częste usg, badania itd. Ale dwa tygodnie to naprawdę nie ma się czym martwić:)
 
Miałam taką samą sytuację. Kazali kontrolować i zrobić USG po 2 tygosniach. W związku z tym że obwód brzuszka był mniejszy nadal o 2 tygodnie gin skierowała mnie w 34 tyg. ciąży na patologię ciąży i tam leżałam aż do rozwiązania czyli równo do 37 tygodnia. Przeczytałam bardzo dużo artykułów na temat hipotrofi itp.. stresowalam się strasznie. Ostatecznie dziecko urodziło sie zdrowe. Co prawda z niska waga urodzeniową bo 2340g ale bardzo szybko nadrobilo. Było w 12 centylu więc hipotrofii żadnej nie miało.
 
Mi przy 1 ciąży cały czas wychodzili że a to brzuszek mniejszy, a to główka lub kość udowa[emoji23] mój 9 latek zdrowy jak rydz[emoji3]
A brzuszek czasem mniejszy wychodzi jak się dzidzia wysiusia [emoji39]
 
Tak samo i o rany jak się stresowalam. Na dokładkę dwa dni przed cc w szpitalu lekarka robiąc usg stwierdziła ,że brzuch jest strasznie mały i w ogóle maleństwo. Syn owszem mały 2750 ale zdrowiutki i wszystko na miejscu. Nie martw się;)))
 
Rozwiązanie
Do góry