reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG PIERSI W CIĄZY

Casablanca1234

Fanka BB :)
Dołączył(a)
31 Lipiec 2019
Postów
522
Dziewczyny jutro mam wizyte u ginekologa. Jestem w 32 tc. Nie mialam w trakcie ciazy ani przed badaniych piersi. Pani doktor nawet ich nie dotknęla.Nie wiem czy teraz ma sens takie badanie? Poradzicie prosze co robic a cholernie sie boje bo tyle sie slyszy raku piersi itp.
 
reklama
Rozwiązanie
Witam, ja chodzę prywatnie do pani ginekolog i ostatnio już w 10 tc sama wykonywała u mnie usg piersi, mówiła że im szybciej tym lepiej, ponieważ piersi będą się przebudowywac no i mogą być bardziej wrażliwe i tkliwe a powiem szczerze że badanie nie nalezalo do najprzyjemniejszych. Pozdrawiam ;)
Ja w ciąży też nie miałam badanych piersi. Ciążę prowadziłam u dwóch lekarzy i żaden o tym nie wspominał. Po porodzie za to poszłam na usg piersi i kolejne dopiero za rok tak doktor zalecił lub szybciej wtedy kiedy skończę karmić piersią. Strach zawsze jest jak przed każdym badaniem ale trzeba się badać.
 
Ja to rozumiem. I też mnie to dziwi ze zaden lekarz nie proponuje i nie bada ani naqet skierowania nie daje. A człowiek potem sie martwi czy w ciazy cos się nie wydarzy.
Lekarze niestety nie chętnie dbają o profilaktykę. Do jednego chodziłam na nfz to jeszcze się nie dziwię, że skierowania nie dał. Do drugiego prywatnie i też ani słowa o usg piersi czy o zbadaniu. A i w jednej i drugiej karcie ciąży miałam rubrykę o badaniu piersi. Szkoda, bo gdby lekarze zlecali takie badania rutynowo bądź chociaż powiedzieli pacjentce, że dobrze takie badanie wykonać to można byłoby chorobę szybciej wykryć.
 
Byłam na USG piersi w trakcie ciąży i po ciąży dwa razy. Ostatni raz u chirurga onkologa. Polecam udać się do takiego lekarza on będzie w stanie stwierdzić od razu czy zmiana jest nowotworem czy cysta spowodowana np. tym, że w piersi pojawia się mleko.
 
Byłam na USG piersi w trakcie ciąży i po ciąży dwa razy. Ostatni raz u chirurga onkologa. Polecam udać się do takiego lekarza on będzie w stanie stwierdzić od razu czy zmiana jest nowotworem czy cysta spowodowana np. tym, że w piersi pojawia się mleko.
Nie chcialabym zeby ktos cokolwiek zlego stwierdzil. Po prostu pytam Was tak z ciekawosci ale widzę ze wszędzie opieka lekarska jest taka sama . Ciekawa jestem co jutro powie pani ginekolog jak ja o to zapytam...
Bylas u chirurga onkologa tak po prostu czy cos cie zaniepokoilo?
 
Nie chcialabym zeby ktos cokolwiek zlego stwierdzil. Po prostu pytam Was tak z ciekawosci ale widzę ze wszędzie opieka lekarska jest taka sama . Ciekawa jestem co jutro powie pani ginekolog jak ja o to zapytam...
Bylas u chirurga onkologa tak po prostu czy cos cie zaniepokoilo?
Właściwie to mój ginekolog właśnie zleca USG piersi i na tym pierwszym USG, jeszcze w ciąży, nastraszono mnie, że coś może być nie tak i kontrolę po porodzie. Koniec końców trafiłam do onkologa i ten dopiero w fachowy sposób potrafił odróżnić zmiany spowodowane powstawaniem mleka w piersiach od tych nowotworowych :)
 
Nie chcialabym zeby ktos cokolwiek zlego stwierdzil. Po prostu pytam Was tak z ciekawosci ale widzę ze wszędzie opieka lekarska jest taka sama . Ciekawa jestem co jutro powie pani ginekolog jak ja o to zapytam...
Bylas u chirurga onkologa tak po prostu czy cos cie zaniepokoilo?
Ja jestem w ciąży i jakieś 2-3 tygodnie temu byłam na usg piersi ze skierowania ginekologa także u mnie jednak lekarz skierował na usg . Tez trochę sie bałam sle u mnie wszystko ok. Poinformuj lekarza , że chciałabyś się zbadać zgodnie z zaleceniem Polskiego Towarzystwa Ginekologicznego powinno się zrobić usg w ciąży
 
reklama
Witam, ja chodzę prywatnie do pani ginekolog i ostatnio już w 10 tc sama wykonywała u mnie usg piersi, mówiła że im szybciej tym lepiej, ponieważ piersi będą się przebudowywac no i mogą być bardziej wrażliwe i tkliwe a powiem szczerze że badanie nie nalezalo do najprzyjemniejszych. Pozdrawiam ;)
 
Rozwiązanie
reklama
Badanie ultrasonograficzne (USG) piersi w czasie ciąży jest bezpieczne i często wykonywane u kobiet, które mają niepokojące zmiany w piersiach lub wykryto u nich guz piersi przed ciążą. Jednakże, badanie piersi nie jest rutynowo zalecane dla wszystkich kobiet w ciąży.
Podczas ciąży, kobiety mogą odczuwać zmiany w piersiach, takie jak obrzęk, ból, zwiększenie wielkości lub zmiana konsystencji piersi, które są zwykle związane z naturalnymi procesami zachodzącymi w organizmie kobiety w czasie ciąży. Jednakże, jeśli kobieta zauważy nietypowe zmiany w swoich piersiach, takie jak guzek, zaczerwienienie, wydzielanie z sutka lub jakiekolwiek inne niepokojące objawy, powinna skonsultować się z lekarzem.
W przypadku niepokojących objawów, lekarz może zalecić wykonanie USG piersi w celu zidentyfikowania przyczyny zmian w piersiach i określenia potrzeby dalszej diagnostyki. W takim przypadku USG piersi może być wykonane bezpiecznie w czasie ciąży, przy zachowaniu odpowiednich środków ostrożności.
Jeśli szukalibyście miejsca do wykonania usg piersi w Skawinie, daję namiar na przychodnię rcmskawina.pl/cennik
 
Ostatnia edycja:
Do góry