reklama

Usg- płeć dziecka

reklama
Od
19 Czerwiec 2017
Postów
254
Odpowiedzi
2
#83
Mam do Was pytanie, jutro jadę na usg 4d. Powiedzcie mi czy na USG lekarz się pyta czy chcecie znać płeć dziecka, czy trzeba samemu się zapytać czy widać?
Witam, mi lekarz przy pierwszej ciąży powiedział przez przydek, ale my chcieliśmy wiedzieć od razu bo miałam wielką frajdę z kupowania rzeczy na początku niebieskich później rożowych :) (przy drugiej ciąży to ja wypytywałam czy dziewczynka :) a bardzo dobry lekarz już od 2 wizyty potwierdzał aż do końca. Jeśli chcecie wiedzieć, a lekarz nic nie mówi to po prostu zapytajcie ;) każdy lekarz jest inny :)
 
Od
19 Czerwiec 2017
Postów
254
Odpowiedzi
2
#84
Każdy lekarz zawsze pyta przyszłych rodziców czy chca znać płeć, 3d i 4d widać ale w tradycyjnym usg jest ogromna granica błedu.
To wszystko zależy od lekarza bo są "specjaliści" i specjaliści. Mój lekarz bardzo szybko poprawnie nam powiedział zarówno przy pierwszej ciąży jak i drugiej w usg trdycyjnym :)
 

GoJ

Fanka BB :)
Od
5 Marzec 2018
Postów
9 176
Miasto
Warszawa
Odpowiedzi
10
#85
A u mnie jak byś oceniła jeśli można wiedzieć?
Moim zdaniem dziewczynka jeśli to co widzę to tzw. wyrostek płciowy :) ale ja nie ginekolog :D

U Nas za pierwszym razem nie pytał. Za drugim razem pytała, teraz "IDIOTA" nie zapytał, powiedział od razu, że córka, po chwili, że chyba jednak chłopak czym mnie totalnie wkurzył. Ja wiem, że nie ma 100% pewności, ale jak już lekarz nie jest pewien to po co w ogóle mówić cokolwiek skoro pacjentka się nie dopytuje??? wrrr!
Za pierwszym razem już koło 14tc wiedzieliśmy, że chłopiec, bardzo ładnie mu sterczał wyrostek czego nie wstydził się w pełnej krasie pokazać, a potem już tylko potwierdzano, nam tę wiadomość i urodził się chłopiec. Ja marzyłam o pierworodnym więc cieszyłam się jak nie wiem, w ogóle w tedy nie brałam pod uwagę, że mogę być w ciąży z córką ;)
W drugiej młody długo nie pokazywał tego co ma między kopytkami, ale w połówkowym badaniu na koniec Pani doktor zapytała czy chciałabym znać płeć, odpowiedziałam, że jasne, powiedziała, że chłopiec w jej odczuciu na 99% i urodził się nasz mały brzdąc męski numer dwa. Było mi obojętne chłopak czy dziewczyna, córka fajnie bo parka, chłopiec fajnie bo młodszy brat a wiadomo "braci się nie traci" ;)
A teraz mało nie umarłam z radości jak usłyszała "córka" a potem, że chyba jenak nie to jakoś tak.... dziwnie trochę rozczarowanie, ale nie dół Mariański jakiego się po sobie spodziewałam gdy usłyszałam , że jednak może chłopiec... więc chyba jestem całkiem psychicznie gotowa na jakąkolwiek płeć. Najważniejsze, że młode wg USG jest zdrowe.


Co do wiarygodności - przypadek z przed wczoraj dosłownie. Mama kolegi syna właśnie urodziła śliczną córeczkę, cukiereczek normalnie, ale całą ciążę na każdym USG słyszała, że chłopiec :) więc była mocno zdziwiona po porodzie :) ot wiarygodność sprzętów i lekarzy :D to trochę jak z chińskim kalkulatorem płci, wielu osobom w tym i mnie się sprawdza, ale jednak nie zawsze i nie wszystkim.
 
reklama
Od
13 Grudzień 2018
Postów
14
Odpowiedzi
0
#89
W 3 ciąży w 14 tygodniu glowny lekarz z poradni genetycznej(znany genetyk w tym wojewodztwie) powiedzial ze gratuluje mi synka. Moj lekarz zrobil mi usg w 20tyg i zobaczyl dziewczynke. I mama córeczkę. Zastanawia mnie tylko jedno: lekarz genetyk pomylil płeć to moze pomylic sie rowniez przy badaniu narządów wewnętrznych dziecka
 
reklama
Serwisy partnerskie

Baby Dove

BabyDove

Sambucus Kids

Nowe wątki

reklama

Konkursy i testy

Konkurs

Przygotuj kartkę

Zgłoszenia przyjmujemy do 15/01/2019

Test

Przetestuj mleko następne NAN OPTIRPO Plus 2 HM-O

Zgłoszenia przyjmujemy do 22/01/2019

Test

Przetestuj maść PureLan 100 od Medela

Zgłoszenia przyjmujemy do 27/01/2019

Nowe pytania

Do góry