reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG połówkowe - profil twarzy

Lipcówka

Zaangażowana w BB
Dołączył(a)
8 Luty 2022
Postów
145
Jestem po badaniu 2 trymestru. Lekarz określił wszystkie struktury jako prawidłowe (główka, nosek, żuchwa, brzuszek, kończyny, wymiary adekwatne do wieku ciązy, serduszko prawidłowe).
Jedyne co to lekarz określił profil dziecka jako : struktura utrudniona w ocenie. Mała nie za bardzo chciała współpracować (byłam na małym spacerze, to tez nie pomogło).
Zapytałam lekarza co sądzi o tym badaniu i odpowiedział ze nieprawidłowości nie widzi natomiast profil go nie poderwał. Nie dostałam skierowania i zaleceń do dalszej diagnostyki.
Czy ja za bardzo się czepiam (bo mam do tego skłonności 🙈).
Czy macie podobne doświadczenia?
Test pappa wyłonił zwiększone ryzyko T21 (1:140 przez niskie białko w biochemii; usg było ok). Zrobiłam test NIFTY który dał ryzyko 1:milionów.
Z góry dziękuje za Wasze doświadczenia i cenne opinie.
 
reklama
Skoro lekarz nie kazał robić dalszej diagnostyki to ja bym się nie czepiała ;) pewnie taka uroda małej. Każdy ma swój profil i wygląd, a nie każdy jest idealny ;) u mnie lekarz wysłał mnie na dalszą diagnostykę bo mała miała kości ramienne za krótkie i mnie w szpitalu odesłali z kwitkiem. Mloda zdrowa ;)
 
Gratuluję zdrowej córeczki!
Wiesz ja to zaraz kojarzę z T21, bo prawidłowy profil to tez marker. Pod koniec marca mam wizytę u swojego lekarza … ciekawe co powie, bo od początki trochę naciskał na amniopunkcję.
 
Nie widzę powodów Twoich obaw skoro USG wyszło dobrze no i przede wszystkim Nifty 1:milionów. To że nie mógł zobaczyć dobrze profilu to tylko sprzęt, który tworzy obraz przez brzuch. Szukasz dziury w całym.
 
Nie widzę powodów Twoich obaw skoro USG wyszło dobrze no i przede wszystkim Nifty 1:milionów. To że nie mógł zobaczyć dobrze profilu to tylko sprzęt, który tworzy obraz przez brzuch. Szukasz dziury w całym.
No właśnie zrobiłam się nadwrażliwa. I zamiast skupiać się na pozytywach ciagle doszukuje się złego :/
Dziękiuje :)
 
To myślę, że jakby coś go zaniepokoiło, to wysłałby Cię na dalszą diagnostykę :*
A co Cię skłoniło do zrobienia Pappy?
 
To myślę, że jakby coś go zaniepokoiło, to wysłałby Cię na dalszą diagnostykę :*
A co Cię skłoniło do zrobienia Pappy?
Moj wiek 35 lat, lekarz prowadzący od razu wypisał skierowanie na NFZ a ja nie dyskutowałem. USG było dobre, lekarz powiedział ze wszystko było dobrze, był nosek i profil, NT dobre, przepływy dobre, co wizyta tętno jest prawidłowe. Amnio bałam się zrobić bo straciłam poprzednia ciąże.
No tez tak myśle, ze nie zostawiłby tego jakby miał jakakolwiek wątpliwość. Do tamtej ciąży miałam takie luźne podejście i pozytywne. Nie skończyło się dobrze i od tamtej pory wszystko ma czarne barwy… No czasami szare 😅
 
reklama
Doskonale to rozumiem. Niestety też im człowiek starszy tym ma większą świadomość, co może się wydarzyć.
Ja próbuję do większości spraw podejść na zasadzie: "Nie przejmować się sprawami, na które wpływu nie mamy" - ale różnie do wychodzi.
Niestety gwarancji nikt dać nie może, że dziecko będzie zdrowe. Wszystko dopiero okaże się po porodzie, albo nawet i później. Ja bym pewnie dla własnego spokoju naciskała na częstsze kontrole USG (nie co 4 tygodnie, ale np. co 2). By się tak nie stresować. Także spokoju życzę :)
 
Do góry