reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG pomocy!!

Dołączył(a)
28 Luty 2008
Postów
12
Witajcie mam problem tydzień temu byłam u ginekologa i stwierdził że jestem w ciąży na usg było widać trzy pęcherzyki ciążowe, a dziś byłam u innego lekarza i zobaczyłam tylko jeden, czy lekarz mógł nie zobaczyć tamtych pęcherzyków czy one zniknęły i nie został nawet po nich ślad, może ktoś miał podobny problem i potrafi coś doradzić?
 
reklama
ciekawy wynik usg:-) czasem pęcherzyki się tak ułożą, ze nie widać tego drugiego, ale żeby 3iego nie było widać - to już dziwne. Czasem wchłania się jeden z pęcherzyków, gdzie zarodek był wadliwy genetycznie. Czy była to ciąża wspomagana? bo jeżeli tak to mogły zaimplantować się aż trzy zarodki, a potem zostać wchłonięte, aż dwa, ale to wszystko jest bardzo mało malusi prawdopodobne. Ja bym zastanowiła się nad kompetencjami pierwszego lekarza, bo niestety nie każdy lekarz jest dobrym lekarzem. Niektórzy nawet widzą na usg, ile komórek się zapłodniło, co z naukowego punktu widzenia jest niemożliwe:-D Betahcg (jej zakres) może potwierdzić ciąże mnogą, jeżeli była robiona, ale tez nie na 100%.
 
Ciąża nie była wspomagana, wręcz przeciwnie brałam tabletki antykoncepcyjne, pierwszy lekarz się nie pomylił mam wydruk usg gdzie widać 3 pęcherzyki a beta 7648 jak na 4 tydzień to bardzo wysoka, teraz inny ginekolog widział 1 pęcherzyk wiek 5 tygodni.
 
Witaj pęcherzyki faktycznie potrafią znikać do 12 tygodnia ciąży i można się nawet nie zorientować że tak się stało , ale w 5 tyg lekarz mógł nie zauważyć reszty płodów Myśle że powinnaś powtóżyc beta ja w 4 tyg miałam 7611 w 5 tyg 13828 jezeli nie rosnie zarodków raczej juz nie ma i trzeba się cieszyć pojedynczą ciążą jeżeli rośnie powinnas powtórzyc usg ... Powodzenia my czekamy na nasze trojaki (34tydz)
 
Do góry