reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg prenatalne, test pappa

Natka2021

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
23 Grudzień 2020
Postów
54
Hej, podpowiedzcie mi kochane jak to wygląda. W sr mam badanie prenatalne 1 trymestr koszt takiego badania to 250zl za usg, a kiedy test z krwi? W internecie przeczytałam ze tego samego dnia ale ten test jest juz wliczony w cene? Czy za test kolejne 250zl.. Badanie mam po 12godz gdzie labolatoria w moim miescie sa do 12.. 🤔
 
reklama
Są dwa podejścia. Albo możesz iść na USG z wynikiem (ale już raczej nie zdążysz go mieć, bo to trwa ze 3-4 dni) albo po USG zrobić test z krwi. Przy czym żeby test miał sens, to Twój lekarz musi mieć certyfikat i program do tego, żeby te dane wprowadzić, bo same wyniki z krwi zupełnie nic nie powiedzą. ;)
Ja robiąc test z krwi płaciłam coś koło 100, wizyta u lekarza z oceną właśnie testu PAPP-A to było 320. ☺️
Najlepiej zadzwoń do lekarza i zapytaj. ;)
 
Hej, podpowiedzcie mi kochane jak to wygląda. W sr mam badanie prenatalne 1 trymestr koszt takiego badania to 250zl za usg, a kiedy test z krwi? W internecie przeczytałam ze tego samego dnia ale ten test jest juz wliczony w cene? Czy za test kolejne 250zl.. Badanie mam po 12godz gdzie labolatoria w moim miescie sa do 12.. 🤔
To zależy od miejsca, gdzie robisz. Są miejsca, gdzie USG prenatalne od razu jest z testem podwójnym i jest on w cenie. Ja tak miałam. Płaciłam niecałe 500 zł. Krew pobierano mi na miejscu po USG i po tygodniu odbiór wyników wraz z wyliczonymi ryzykami. Gdyby coś było nie tak, to mówili, że będą dzwonić. Nie dzwonili, ryzyka wyszły niskie.
Są miejsca, gdzie można zrobić samo USG bez testu podwójnego i wtedy cena jest rozbita np. USG 250 zł i test 150 zł (taki przykład) i musisz powiedzieć przy rejestracji, że chcesz USG razem z testem.
U mnie krew pobierali bezpośrednio po USG, ale spotkałam się też z sytuacją, gdzie na krew zapraszali tydzień przed USG i wtedy podczas USG lekarz miał już wyniki z krwi i wprowadzał je od razu do systemu razem z wynikami USG i od razu na wizycie lub bezpośrednio po niej wyliczał ryzyka i od razu był wynik gotowy.
Najlepiej zadzwoń tam, gdzie masz mieć USG i spytaj, czy to jest z testem podwójnym czy nie. Jeśli nie, to jaki jest dodatkowy koszt. I jeśli chcesz robić, to kiedy masz się zgłosić na pobranie krwi. I już. :)
 
Ja zaplacilam 450zl. Poszlam rano na wizytę do lekarza miałam na 8. Dal mi skierowanie do szpitala do diagnostyki na pobranie krwi i miałam się wstawić do niego o 12 stej tego samego dnia. Poczekałam do tej 12 stej a on już miał u siebie przez internet wyniki z badania. Po sprawdzeniu wyników, zrobil mi do tego usg. Spędziłam ogólnie 5 godzin w innym mieście czekajac i biegając z jednego miejsca do drugiego..
 
Dziękuję za odp. Zadzwoniłam tam gdzie bedzie badanie i to jest tylko usg.. Myślałam ze takie badanie jest w "pakiecie", 1 ciaza, nikt nie zapytał mnie czy badanie krwi tez, nie wyjaśnił.. Ze lepiej pójść przed usg.. 🤷‍♀️🤦‍♀️
 
Do góry