reklama

USG przezciemiączkowe

Temat na forum 'Archiwum wcześniaczków' rozpoczęty przez jjoppek, 1 Grudzień 2008.

1. jjoppek

jjoppek Początkująca w BB

W jakim czasie od urodzenia powinno robić się wcześniakowi takie badanie oraz czy jest ono zawsze konieczne ?
    Jakiej wielkości musi być ciemiączko ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi

2. Aniknulka

Aniknulka Czerwcowa mama'08

Nam takie badanie zlecił neurlog kiedy nasz synek miał 4 m-ce. Jasio urodził się 20 dni wcześniej, ciemiączko ma w normie (wiekowej). Wydaje mi się, że najlepiej zapytać neurologa przy wizycie. U nas USG wykazało, że przestrzeń między półkulami mózgu jest troszkę większa niż wymaga tego norma jednak powodem tego mogło być przeciskanie się przez kanalik rodny.
    Mam nadzieję, że pomogłam :-)

Ostatnia edycja: 1 Grudzień 2008
  3. reklama
  4. jjoppek

jjoppek Początkująca w BB

Aniknulka ale nic złego się nie dzieje dziecku ?

5. bombelek8

bombelek8 proszę o cud :-)

pierwsze badanie usg przezciemiaczkowe mielismy wykonane okolo 2 tyg po porodzie, na poczatku bylo ok ale potem okazalo sie ze przestrzenie miedzypokolowe sa poszerzone.

6. dowikla

dowikla Matka-wariatka x3 :)))

Moje dzieci mialy robione to badanie przy okazji kazdej wizyty w poradni oceny rozwoju czyli tak co 2-3 miesiace az do roczku.Pierwsze takie badanie mialy jeszcze w szpitalu.Obydwie byly po krwawieniu-jedna 1stopnia a druga 1/2 stopnia.Ale juz wszystko jest ok

7. Aniknulka

Aniknulka Czerwcowa mama'08

Nic złego się nie dzieje :tak: normalne USG tylko na główce poza tym robią je w obecności rodzica więc masz oko na lekarza ;-) u nas przestrzenie mają chyba o 1 cm więcej niż normalnie przez wysiłek i "ciasnotę" rzy porodzie ale lekarz powiedział, że nie ma co się martwić i wszystko się zrośnie prawidłowo. Następne badanie przed skończeniem roku. :tak:
    Głowa do góry. Wiem, że jako matka martwisz się o zdrowie maluszka ale spokojnie :tak:

Poleć forum