reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG przezciemiączkowe

Dołączył(a)
1 Grudzień 2008
Postów
8
Miasto
Warszawa
W jakim czasie od urodzenia powinno robić się wcześniakowi takie badanie oraz czy jest ono zawsze konieczne ?
Jakiej wielkości musi być ciemiączko ?

Z góry dziękuję za odpowiedzi
 
reklama
Nam takie badanie zlecił neurlog kiedy nasz synek miał 4 m-ce. Jasio urodził się 20 dni wcześniej, ciemiączko ma w normie (wiekowej). Wydaje mi się, że najlepiej zapytać neurologa przy wizycie. U nas USG wykazało, że przestrzeń między półkulami mózgu jest troszkę większa niż wymaga tego norma jednak powodem tego mogło być przeciskanie się przez kanalik rodny.
Mam nadzieję, że pomogłam :-)
 
Ostatnia edycja:
pierwsze badanie usg przezciemiaczkowe mielismy wykonane okolo 2 tyg po porodzie, na poczatku bylo ok ale potem okazalo sie ze przestrzenie miedzypokolowe sa poszerzone.
 
Moje dzieci mialy robione to badanie przy okazji kazdej wizyty w poradni oceny rozwoju czyli tak co 2-3 miesiace az do roczku.Pierwsze takie badanie mialy jeszcze w szpitalu.Obydwie byly po krwawieniu-jedna 1stopnia a druga 1/2 stopnia.Ale juz wszystko jest ok
 
Nic złego się nie dzieje :tak: normalne USG tylko na główce poza tym robią je w obecności rodzica więc masz oko na lekarza ;-) u nas przestrzenie mają chyba o 1 cm więcej niż normalnie przez wysiłek i "ciasnotę" rzy porodzie ale lekarz powiedział, że nie ma co się martwić i wszystko się zrośnie prawidłowo. Następne badanie przed skończeniem roku. :tak:
Głowa do góry. Wiem, że jako matka martwisz się o zdrowie maluszka ale spokojnie :tak:
 
Do góry