reklama

USG stawy biodrowe

Temat na forum 'Zdrowe dziecko' rozpoczęty przez AsieńkaCh, 5 Październik 2007.

1. AsieńkaCh

AsieńkaCh Początkująca w BB

Hej.
    Czy ktoś może mi podpowiedzieć czy szerokie pieluchowanie u dzidziusia który jest zdrowy jest wskazane (badanie usg stawów biosrowych wykazało że jest wszystko w porządku)?
    Ortopeda zaleciła szerokie pieluchowanie a pediatra stwierdziła że jak jest wszystko w porządku to nie ma sensu szerokie pieluchowanie...
    NO i komu tu wierzyć?
    Jak to było z Waszymi maluchami?:-)

2. Nocka

Nocka Sierpniowa mama'06 Mamusia Oliwki

ja bym zaufala ortopedzie, pediatrzy nie maja az takiej wiedzy na temat stawow biodrowych.

3. reklama
  4. karolina77

karolina77 mamy lutowe'07 Zadomowiona(y)

A ja ogladalam w "Mamo to ja" na tvn style, jak fizjoterapeuta mowil, ze jesli wszystko jest ok ze stawami to szerokie pieluchowanie nie ma sensu.

5. AsieńkaCh

AsieńkaCh Początkująca w BB

no właśnie ja mam wątpliwość bo ta pediatra jest też ordynatorką oddziału noworodkowego no i ma duże doświadczenie więc teoretycznie zna się na tym co robi...

6. isunia

isunia Fanka BB :)

witam
    asieńka a ja bym postawila na twoje matczyne przeczucia :tak::tak::tak: powaznie to nie zart ... u mojej corci tez byly watpliwosci pierwszy ortopeda chcial moja corce wkladac w szyne na kilka miesiecy :szok::errr::evil: bez zadnego usg i po minucie badania HORROR na szczescie nie posluchalismy go udalismy sie za moimi przeczuciami i wskazowkami pediatry do innego ortopedy... facet (jeden ze specjalistow w ortopedii dzieciecej) obejrzal kazda najmniejsza kosteczke mojego dziecka i powiedzial ze wsio ok i za glowe sie zlapal na wiadomosc o tej szynie ... zalecil zamiast pieluszkowania podkurczanie nozek - skuteczne rowiez przy koleczkach :tak::tak::tak: z tego co wiem to samo pieluszkowanie nie jest jako tako szkodliwe choc bardziej uciazliwe i dla nas mam i dla dzidzi .. ja sama czasem mala pieluszkowalam ale bez zadnego konkretnej rutyny ... moge powiedziec ze tyle o ile ...

7. vampirek80

vampirek80 mamusia Maciusia:)

u mnie ortopeda przy usg bioderek stwierdzając że jest wszystko ok zakazał szerokiego pieluchowania a pediatra powiedziała to samo:tak:Więc myślę że nie ma sensu dalsze pieluchowanie

8. inka...

inka... mama Ani i Magdy

u nas jest odwrotnie obydwa bioderka są do korekty i lekarka chirurg-ortopeda dziciecy powiedziała że mam dwie pieluchy wkładać, nózki ma mieć non stop rozstawione jak żabka, a przy przewijaniu trzymać za kolanka i robić pełne koła nóżkami małej, oprócz tego masować stópki, pieluchy wkładamy ale dzidzia i tak jakoś sobie z nimi radziła i jakoś jedną lub drugą nóżkę prostowała, teraz wkładamy ręcznik z tekturką w środku śpiochy 3 nr większe i jest lepiej, zastanawiam się czy lekarka nie powinna zalecić specialną poduszkę np poduszkę Frejkę, 5 tygodni przed nami tego pieluchowania wizyta kolejna u lekarza 21 stycznia
    lekarka powiedziała że jak nie będzie poprawy to wtedy zrobimy inaczej mała płakała i nie męczyłam tematu a teraz żałuję bo mogłam się czegoś więcej dowiedzieć

9. Pastela

Pastela Fanka BB :)

Po usg ortopeda powiedział, że wszystko jest ok, ale mam pieluchować /najlepiej flanelą/ i za 7 tyg. do kontroli. Na początku pierwszy tydz. odpuściłam sobie, potem zakładałam 1 pieluchę tetrową, ale jak zobaczyłam że Wiktor ma nierówne faldki pod pośladkami to się wystraszylam i zakładałam grubą pieluchę. Męczyliśmy się do 6,12 poszliśmy na usg, a tam inna babka po przeczytaniu naszej karty powiedziała, że nie musiał być pieluchowany, bo wszystko było ok :wściekła/y:. Zrobiła usg i wszystko jak najbardziej w porządku, mimo że dalej fałdki są nierówne :dry:.
    Więc jak jest ok, to bez sensu męczyć się i maluszka.

Ostatnia edycja: 4 Maj 2011
  10. reklama
  11. Magda_J

Magda_J Zaciekawiona BB

No to może jeszcze przez jakiś czas tylko na noc - ja tak robiłam

12. inka...

inka... mama Ani i Magdy

na noc zakładam dwie tetrowe w dzień mała męczy się z tym ręcznikiem i usztywnieniem
    czym się różnią pieluchy tetrowe od flanelowych moja lekarka w sumie mówiła żeby zakładać dwie pieluchy flanelowe, a ja założyłam tetrowe może dlatego mała w nich i tak się wierci i jakoś te nóżki prostuje pomimo założonego body, odpowiedniego żeby to wszystko się trzymało i nie wychodziło bokami

Poleć forum