reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG w ciąży. Co powinnaś wiedzieć? Obejrzyj moją rozmowę z położnikiem

aniaslu

red. nacz. babyboom.pl, psycholog, admin
Członek załogi
Dołączył(a)
14 Czerwiec 2004
Postów
3 644
Miasto
Warszawa
Uwielbiam nasze rozmowy. I każdej z was życzę, żeby trafiła na tak empatycznego i wnikliwego lekarza, jakim jest Filip. Dzisiejsza rozmowa dotyczy badania usg. Wiem, że czasami budzi wasze wątpliwości, więc mam nadzieję, że je rozwiejemy. Dodatkowo linkuję do merytorycznych artykułów.


O czym dowiesz się z naszej rozmowy? Lekarz, dr n. med. Filip Dąbrowski, specjalista położnictwa i ginekologii opowie, między innymi o tym:
  • USG w ciąży. Kiedy iść na pierwsze badanie usg w ciąży?
  • Kiedy robimy badanie pierwszego trymestru?
  • Dlaczego między 11-14 tyg. najlepiej zrobić badanie usg
  • Co to jest screening prenatalny i kiedy warto wykonać badanie biochemiczne?
  • Chłopiec czy dziewczynka? Kiedy dowiesz się, jaka jest płeć dziecka?
  • Co to jest badanie połówkowe?
  • 32 tydzień ciąży - ostatnie badanie? A przecież ciąża trwa dłużej. Co zrobić?
  • Dlaczego nie warto porównywać naszych badań do badań innych kobiet w ciąży?
  • Kiedy robimy echo serca i badanie dopplerowskie?
  • Co się dzieje, kiedy widać jakąś nieprawidłowość w badaniu usg?
  • Czy usg jest na pewno bezpieczne?
  • Jak wyniki usg mogą zaskoczyć i lekarza, i pacjentkę, czyli historia z życia wzięta
Na co dzień dr n. med. Filip Dąbrowski pracuje w Uniwersyteckim Centrum Zdrowia Kobiety i Noworodka, w I Katedrze i Klinice Położnictwa WUM.

Ciekawa jestem jakie są wasze historie? Pamiętacie, kiedy pierwszy raz zobaczyłyście waszego maluszka na monitorze? Czy chciałyście znać płeć? Podzielcie się w komentarzach :)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Ja umówiłam sie do ginekologa zaraz jak tylko test pokazał dwie kreski (w sumie to 4 testy, na każdym z nich blade kreski) :D nie mogłam w to uwierzyć, że się udało. Gdy na USG zobaczyłam malutką kuleczkę, wzruszyłam się. Bardzo się ucieszyłam. Z każdym kolejnym badaniem ta kuleczka co raz bardziej przypominała małego człowieczka. Pamiętam, jak od 5 miesiąca ciąży na każdej wizycie pytalam lekarza o płeć. Za każdym razem słyszałam "nie chce nam pokazać, jest odwrócone". Dopiero na badaniach prenatalnych w klinice dowiedziałam się, że w moim brzuszku mieszka dziewczynka. Każde badanie było dla mnie mega stresujące, czy wszystko z dzieckiem w porządku. Córeczka urodziła sie zdrowa. Dzisiaj juz ma 8 miesięcy i jest bardzo energiczna :D
 
Do góry