reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG w ciąży - ile razy można robić

natasza_intro

Fanka BB :)
Dołączył(a)
13 Styczeń 2017
Postów
2 041
Witam.
Mam pytanie dotyczące wykonywania USG w ciąży, a bardziej częstości jego wykonania. Czy można robić USG 2 razy w ciągu dnia w odstępie 3 godzin? Nie zaszkodzi to dziecku?
 
reklama
Rozwiązanie
Nie nagrzewa:) Pytałam lekarza, mamaginekolog też o tym ostatnio napisała w odpowiedzi na pytanie jakiejś pani. To jest po prostu zmiana trybu, robione dosłownie w ten sam sposób co normalne usg i w większości po prostu zdjęcie 2d zmieniane jest na 3D.

Sporo miałaś tych usg :)
Ciąża wysokiego ryzyka, miałam schizy i na początku chodziłam co 2 tygodnie. Wypadło kilka wizyt na ip w szpitalu, prenatalne i się uskładało 22 [emoji2368] ostatnie przed samym porodem
Jeśli jest wykonywane usg 3d lub włącza się do posłuchania tętno wtedy podnosi się temperatura . Takie zwykłe usg jest bezpieczne

Usg 3D to zwykle usg, po prostu zmienia się tryb obrazu do pokazania na sprzęcie (tak jak możesz zmienić kolorowe zdjęcie w czarno-białe) i jest to całkowicie bezpieczne.
 
Usg 3D to zwykle usg, po prostu zmienia się tryb obrazu do pokazania na sprzęcie (tak jak możesz zmienić kolorowe zdjęcie w czarno-białe) i jest to całkowicie bezpieczne.
No to dobrze wiedzieć znajomej lekarz mówił że to 3d też nagrzewa, ja nie jestem przeciwniczką usg sama podczas ciąży miałam 22 razy [emoji1787]
 
reklama
No to dobrze wiedzieć znajomej lekarz mówił że to 3d też nagrzewa, ja nie jestem przeciwniczką usg sama podczas ciąży miałam 22 razy [emoji1787]

Nie nagrzewa:) Pytałam lekarza, mamaginekolog też o tym ostatnio napisała w odpowiedzi na pytanie jakiejś pani. To jest po prostu zmiana trybu, robione dosłownie w ten sam sposób co normalne usg i w większości po prostu zdjęcie 2d zmieniane jest na 3D.

Sporo miałaś tych usg :)
 
Nie nagrzewa:) Pytałam lekarza, mamaginekolog też o tym ostatnio napisała w odpowiedzi na pytanie jakiejś pani. To jest po prostu zmiana trybu, robione dosłownie w ten sam sposób co normalne usg i w większości po prostu zdjęcie 2d zmieniane jest na 3D.

Sporo miałaś tych usg :)
Ciąża wysokiego ryzyka, miałam schizy i na początku chodziłam co 2 tygodnie. Wypadło kilka wizyt na ip w szpitalu, prenatalne i się uskładało 22 [emoji2368] ostatnie przed samym porodem
 
Rozwiązanie
reklama
Do góry