reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg w ciąży

reklama
Rozwiązanie
Kilka lat temu już, na studiach (fizyka medyczna) przekazywana mi była wiedza, że z Usg lepiej nie przesadzać, ze względu na to jak fale ultradzwiekowe zachowują sie na granicy ośrodków - przy znacznej roznicy gestosci tak jak w przypadku kości czaszki maluszka mogą spowodowac podgrzanie tkanek..

Niestety nie mogę znaleźć teraz żadnych badań ani artykułów na ten temat. Jedynie tutaj cos więcej na temat nieumiejętnego użycia ultradźwiękow (podrozdzial Leczenie):
Link do: USG. Jak to działa?

Wniosek- prawidlowo przeprowadzone badanie usg nie powinno szkodzić i powinno byc wykonywane kiedy jest potrzebne?
Pewnie tak[emoji6] [emoji18]
Witam koleżankę po fachu :)
Ten zarzut dotyczy głównie usg dopplerowskiego, ponieważ używamy fal o...
Ja mialam co miesiąc, później od 24 tyg co dwa tygodnie bo mialam ciaze zagrożona.
Wiec co miesiąc jesli sie nic nie dzieje, pod sam koniec lekarze zalecaja juz co dwa tyg albo tydzień bo trzeba kontrolowac lozysko i przepływy :)
Spokojnie ja tez na początku robilam co chwile dopoki nie zobaczyłam zarodka.
Bo ciaze mialam mlodsza przez pozna owulacje o czym nie wiedzialam na początku, i dlatego nic widac nie bylo i sie stresowalam.:)
 
U mnie w uk są 2. 10-12tydzien i 20tydzien..A jak się będę zle czuła to będę chodzić prywatnie częściej
Uk to masakra strsznie kazdy klnie na prowadzenie ciazy tam.
Ja bym umarla ze strachu.
Plus jakies dziwne mierzenie brzucha i dla nich ciaza do 12 tyg to nie ciaza.
Koleżanka specjalnie zjechala do Pl na czas ciazy a inne co chwile mi płaczą.
Jestem na takiej grupie tam kilka mam z UK
 
reklama
Uk to masakra strsznie kazdy klnie na prowadzenie ciazy tam.
Ja bym umarla ze strachu.
Plus jakies dziwne mierzenie brzucha i dla nich ciaza do 12 tyg to nie ciaza.
Koleżanka specjalnie zjechala do Pl na czas ciazy a inne co chwile mi płaczą.
Jestem na takiej grupie tam kilka mam z UK
Dla jednych masakra dla innych norma. Nikt nie broni chodzenia prywatnie na usg. Co do ciąży owszem do 12tygodnia poronienia traktuje się jak selekcje naturalna ale wg mnie to dobrze.. nie ma niepotrzebnego dawania nadziei i podtrzymywania ciąży kiedy to nie ma sensu. Jedyny minus jak dla mnie narazie to wypłaty chorobowego i macierzyńskiego.na służbę zdrowia nie narzekam ;)
 
reklama
Dla jednych masakra dla innych norma. Nikt nie broni chodzenia prywatnie na usg. Co do ciąży owszem do 12tygodnia poronienia traktuje się jak selekcje naturalna ale wg mnie to dobrze.. nie ma niepotrzebnego dawania nadziei i podtrzymywania ciąży kiedy to nie ma sensu. Jedyny minus jak dla mnie narazie to wypłaty chorobowego i macierzyńskiego.na służbę zdrowia nie narzekam ;)
No nie przesadzaj, przeciez czesto ciaza nie jest zagrożeniem z winy dziecka..
Dziecko zdrowe a za malo progestronu np..
Ile kobiet dostaje leki na podtrzymanie u nas i rodzi zdrowe dzieci?
Jak mozna myśleć w ten sposob.
 
Do góry