reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg w Krakowie

skazawisla1

Aktywna w BB
Dołączył(a)
16 Sierpień 2016
Postów
73
Miasto
Kraków
Witam. Jestem w 6miesiącu ciąży i chodzę do ginekologa na NFZ. Jednak po rozmowie i ostatnim USG dowiedziałam się, że nie dowiem się przed porodem o płci dziecka z powodu marnej jakości aparatu USG. Płatne USG genetyczne kosztuje 200zł. Jednak chciałabym zapytać Was, czy mogłabym gdzieś w Krakowie zrobić USG na NFZ bez żadnych badań wstępnych/zmiany ginekologa itp.?Pozdrawiam
 
reklama
Ja nie z Krakowa ale pozwól ze się wypowiem.
Ja od początku chodzę prywatnie i jestem mega zadowolona
Chciałam właśnie uniknąć tego co Ty badziewnego sprzętu
Tutaj gdzie chodzę sprzęt jest mega i wiem wszystko o swoim dziecku i śpię spokojnie.
Plus nie musze płacić za 4d bo lekarz normalnie mi sam przelacza i widzę dzidzie;)
Co to za sprzęt skoro nawet płci nie pokaże masakra. ...
Idz prywatnie do jakiegoś gabinetu i tyle nie musisz się tłumaczyć.
A skoro zdecydowałas się na ciaze to powinnas się liczyć z jakimiś kosztami.
I nie usg genetyczne bo usg genetycznie moja droga robi się do 13 tygodnia ciąży.
Nie robiłaś genetycznego ani polowkowego??
To najważniejsze badania w ciąży a skoro Twoja gin nie pokazał Ci plci to na pewno i nie zbadal Ci dzidzi dokładnie
Mam ma myśli kosc nosowa bardzo wazna przedziernosc karkowa .i ogólnie pod kątem wad.
Wszystkie kobiety robią te badania w ciazy często prywatnie bo ma nfz często sprzętu nie ma dobrego
I normalnie lekarze wysyłają prywatnie wtedy
A do tych badan musi byc bardzo dobry.
Ja bym nie chodziła do takiego ginekologa.
Znajome chodzą na nfz ale co z tego jak i tak na te trzy badania muszą prywatnie bo lekarz mówi ze sprzęt na nfz niedobry. .
Zdazaja sie oczywiście przychodnie na nfz z dobrym sprzętem i
Masz jeszcze szansę umówić się prywatnie na wazne trzecie usg w 30 tygodniu.
Bo polowkowe robi się w 5.
To trzecie najważniejsze usg idz prywatnie i dowiesz sie o plci:)
 
Ostatnia edycja:
Hej, dzięki za odp. Robiłam genetyczne w 13 tyg, wyszło 97proc, że zdrowe itd. Właśnie chciałam jakoś zaoszczędzić, ale jednak w październiku wybiorę się na to płatne USG. Zdrowie jest warte każdych pieniędzy. Właśnie dziwiło mnie to, że aparat NFZ nie pokaże płci ani innych rzeczy.. Znam dziewczyny, które chodzą tylko na NFZ i dopiero w czasie porodu dowiedzą się o płci dziecka..A już nie mówiąc o chorobach.
 
To musi być na prawdę slabyyyy aparat. Ja chodziłam prywatnie do jednej z klinik. Pan doktor w gabinecie miał średnie usg więc na każde ważniejsze usg byłam wysyłana do innej placówki ale ilość wód plodowowych, ułożenie dziecka, czy nawet płeć można było jednak odczytać:/

Napisane na SM-G925F w aplikacji Forum BabyBoom
 
No niestety jest tak słaby, że ledwo widać ręce itd:D Na następnej wizycie zapytam o inna placówkę. Znowu jakbym poszła do innego ginekologa to on znowu będzie o wszystko wypytywał. Ehh....Jak się nazywa to USG po 30tyg? Nam chodzi tylko czy wszytko idealnie rośnie i płeć.
 
Jeśli chodzi o usg to z Krakowa MEGA polecam Panią Annę Knafel, ja chodziłam do niej na ul. Felińskiego. Ma rewelacyjny sprzęt i bardzo dobre referencje jeśli chodzi o badania usg. W dwóch ciążach już w 13 tyg powiedziała mi płeć i w obu przypadkach się sprawdziło. Bada dzieciątko bardzo bardzo dokładnie, jak zaczęłam plamić to przyjęła mnie poza kolejką ot tak, zaraz po moim telefonie. I straaasznie miła kobieta :) Koszt usg faktycznie spory, bo płaciłam coś ok 250-300 zł, ale na prawdę warto!
 
reklama
Ja znalazłam właśnie USG w NH w Krakowie za 120zł, dokładnie badanie USG położnicze z pomiarami (Doppler)+ zdjęcia z opisem w LASER-MED. Za tą cenę podadzą mi wymiary, płeć,wagę i takie podstawowe rzeczy.
 
reklama
Do góry