reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG w Luxmed - 11-13 tydzien

Dołączył(a)
18 Czerwiec 2020
Postów
9
Czesc, czy któraś z was prowadzi ciążę w Luxmedzie i była na USG 11-13tyg?
Czy jest to USG prenatalne, na którym bada się przeziernosc karkową, kość nosową itp? Czy tylko lekarz sprawdza akcję serca i już? Nie wiem czy nie zapisać się na prenatalne do innej placówki...
 
reklama
Czesc, czy któraś z was prowadzi ciążę w Luxmedzie i była na USG 11-13tyg?
Czy jest to USG prenatalne, na którym bada się przeziernosc karkową, kość nosową itp? Czy tylko lekarz sprawdza akcję serca i już? Nie wiem czy nie zapisać się na prenatalne do innej placówki...
Jeżeli mogłabym Tobie doradzić. To już nie chodzi nawet o Lux Med, o którym mam bardzo kiepskie zdanie. Te najważniejsze usg (ale to jest tylko moje zdanie) powinni wykonywać lekarze z certyfikatem FMF na dobrym sprzęcie.
Ja co prawda miałam w LM robione 6 lat temu i nie zwracałam na to uwagi, ale majac teraz to usg w drugiej ciąży w innej placówce, robione przez doświadczonego lekarza widzę przepaść. To nie wyklucza, że w LM są lekarze z takim certyfikatem- warto to sprawdzić. Co do 2 cz.pytania, to chyba każdy lekarz ginekolog, który wykonuje usg prenatalne musi sprawdzić wszystkie markery (kość nosowa, przezierność, ocenić anatomię płodu itp.), no chyba, że warunki badania mu na to nie pozwalają.
 
Ja w ramach pakietu Lux Med korzystałam z usg ciąży pomiędzy 11 a 13 tygodniem i nie mogę powiedzieć złego słowa. Sprzęt najwyższej jakości. Pani doktor posiada certyfikat FMF co wcześniej sprawdziłam. Badanie było bardzo rzeczowe i zostało omówione wszystko co wypisałaś. Oczywiście nie byłabym sobą gdybym nie poszła jeszcze gdzieś indziej i tak też zrobiłam. Potwierdziło się wszystko co do joty. :)
 
Nie byłam u niego jeszcze. Chodzę do - dr n. med. Sofija Mandryka-Stankewycz. Niestety ostatnio ciężko z terminami i na połówkowe zapisałam się do dr Wojdy.
 
Hej,
ja co prawda nie prowadziłam ciąży w luxmedzie, ale z racji tego, że pakiet w luxmedzie posiadam to korzystałam z badań ciążowych w luxmedzie.
Co do samego usg genetycznego to mam porównanie między usg wykonanym prywatnie przez lekarza z certyfikatem oraz usg wykonanym w ramach luxmed w warszawie. Z mojej perspektywy usg prywatnie zrobione zostało dokładniej, trwało znacznie dłużej i miałam poczucie, że osoba która mi je wykonywała faktycznie się na tym zna. W luxmedzie badanie trwało krótko i było bardzo zbliżone do zwykłego usg wykonanywanego podczas kontrolnej wizyty u lekarza prowadzącego. Dodatkowo dowiadywałam się odnośnie certyfikatów u lekarzy pracujących w luxmedzie i chyba tylko jeden z nich ma ten certyfikat - nie udało mi sie wtedy do niego zapisać.
Podsumowując ja bym akurat to usg zrobiła prywatnie, bo wierzę, że osoba je wykonująca powinna posiadać odpowiednią wiedzę i doświadczenie, gdyż jest to jedno z ważniejszych badań w trakcie całej ciąży.
 
Miałam robione USG w Łodzi u doktor Sofija Mandryka-Stankewycz w piątek. Pani doktor się nie śpieszyła, wszystko bardzo dokładnie. W luxmedzie nie ma ogólnie rozróżnienia na standardowe i prenatalne. To usg co robią w 11-13 tyg jest właśnie tym gdzie wszystko jest oceniane i mierzone, zresztą podczas badania Pani doktor wszystko mówiła, ile co mierzy itp. . Jestem zadowolona. Zapytałam o test pappa z krwi, powiedziała, że zawsze lekarz powinien zalecić wykonanie tego badania, a to usg co ona wykonała można dołączył dla lekarza razem z wynikami pappa.
U K. Wojdy byłam na usg wczesnej ciąży - również bardzo miła i kompetentna :)
Póki co na LUXMED same plusy :)
 
reklama
Dzięki za wszystkie odpowiedzi. Mimo wszystko zdecydowałam się zrobić te badania poza luxmedem, u lekarza z certyfikatem FMF 😊
 
Do góry