reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG w poczatkowej ciazy

Dołączył(a)
7 Wrzesień 2017
Postów
5
Witam. Chcialabym zapytac czy USG robione na poczatku ciazy wyznacza prawdopodobny dzien zaplodnienia? 25 kwietnia bylam na pierwszym usg, pokazalo 7tydzien 1dzien ciazy. Wedlug ostatniej miesiaczki powinien byc 7tydz 3dzien. Czy moge miec pewnosc ktorego dnia zaszlam w ciążę?
 
reklama
Witam. Chcialabym zapytac czy USG robione na poczatku ciazy wyznacza prawdopodobny dzien zaplodnienia? 25 kwietnia bylam na pierwszym usg, pokazalo 7tydzien 1dzien ciazy. Wedlug ostatniej miesiaczki powinien byc 7tydz 3dzien. Czy moge miec pewnosc ktorego dnia zaszlam w ciążę?
Wydaje mi się, ze bez monitoringu cyklu jest to niemożliwe. Nie wiadomo tak na prawdę kiedy doszło do zaplodnienia, kiedy miałaś owulacje. 7t3d jest określone przez wielkość fasolki.
 
Ostatnia miesiaczke mialam 4 marca. Ostatnie cykle mialam dosc regularne,bo co 26,28 dni. I wlasnie z 15na 16 marca byl stosunek bez zabezpieczenia( urodziny mojego partnera) ale byly tez stosunki 18,19 i 26 marca. Czytalam ze usg dodaje umownie 2 tygodnie do wieku plodu i wychodzi wiek ciazy. Czyli wychodziloby ze wlasnie w jego urodziny moglo dojsc do poczęcia?:)
 
Mogło, ale nie musiało.
Tak, jak napisała mamakubusia - bez monitoringu cyklu nie strzelisz, kiedy zaszłaś w ciążę, chyba, że przez cały miesiąc uprawiałaś seks tylko raz.
Ale jeśli to ma dla Ciebie aż tak strasznie wielkie znaczenie, to załóż sobie, że do poczęcia doszło w dniu urodzin partnera i wszyscy będą szczęśliwi.
 
Ostatnia miesiaczke mialam 4 marca. Ostatnie cykle mialam dosc regularne,bo co 26,28 dni. I wlasnie z 15na 16 marca byl stosunek bez zabezpieczenia( urodziny mojego partnera) ale byly tez stosunki 18,19 i 26 marca. Czytalam ze usg dodaje umownie 2 tygodnie do wieku plodu i wychodzi wiek ciazy. Czyli wychodziloby ze wlasnie w jego urodziny moglo dojsc do poczęcia?:)
Tez mialam regularne @ i jednego cyklu owu mi przypadla na 16 dc, w drugim na 9 dc. Więc sama widzisz, to nie jest tak ze 14 dc jest owulka i juz.
 
Nie sądzę, ponieważ w zależności od jakości sprzętu, lekarza itd mogą być całkiem odmienne terminy. Mi dwa różne usg w przeciągu kilkunastu godzin(podejrzenie pustego jaja płodowego) pokazały rozbieżność między terminami 2 tygodnie!
 
reklama
No właśnie mi od poczatku ciazy termin porodu z usg i termin z ostatniej miesiaczki wypada w okolicach 10 grudnia :) raz 10 ,raz 12,najpozniej byl to 15, dlatego sprzet chyba nie zawodzi w tym przypadku,bo nie ma duzej rozbieznosci.
 
Do góry