reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG

Bubu93

Aktywna w BB
Dołączył(a)
18 Sierpień 2019
Postów
70
Cześć dziewczyny mam może głupie pytanie ale zastanawiam się , bo naczytałam się troszkę i teraz myślę , czy na każdym USG ginekolog sprawdza przepływy ? Bo do końca nie wiem o co chodzi...
 
reklama
Rozwiązanie
To mogło być chwilowe. Spokojnie. Nawet Twoje nerwy mogły na to wpłynąć w tym momencie. Trzymam kciuki
Oby tak było! Boże kamień z serca by mi spadł. Fakt, byłam trochę zestresowana przed wejściem bo czułam drętwienie rąk i nóg a zawsze tak to się objawia, dodatkowo w trakcie badania bąbel nie współpracował, w końcu się zdenerwował, że go lekarz puka tym aparatem, zaczęło szaleć, odnosiłam wrażenie, że jakby mogło to by się popłakało 😥 Jak raz lekarz „uderzył” aparatem to serduszko nagle pokazało 191. Musiało się maleństwo przestraszyć, bo pewnie już odbiera te wszystkie wibracje 😥 A wiadomo, zdenerwowane dziecko, zdenerwowana matka 😉 Bardzo chciałabym żeby było jak mówisz. Czyli czekać cierpliwie... Postaram się 😉 Bardzo Ci...
Ja na pierwszej wizycie od lekarza usylszalam, że serca słuchać nie będziemy, wytłumaczyła mi wtedy, że może nawet się zatrzymać. Czytałam później badania naukowe. Skąpe, ale są. Wpływ Dopplera w pierwszym trymestrze może być negatywny, oczywiście najbardziej na samym początku... Ty już jesteś w bezpiecznym czasie. Wtedy też miałam robione przepływy. Samo USG jest uznawane za bezpieczne całą ciążę.
Moje dziecko ma już rok, więc nie znajdę teraz tych pdf. Ale tutaj wpis matki, oczywiście bardzo emocjonalny, ale są podane źródła.
Ach okej, myślałam, że chodzi o badanie przepływów. O słuchaniu serca słyszałam, ale u mnie lekarz słuchał od 10 tc. Serduszko niestety troszkę za szybko bije od samego poczatku, ale dziecko jest bardzo ruchliwe, przestraszyło się ostatnio bicia pana doktora USG o brzuch (chciał żeby zmieniło pozycję), no i czytałam, że robiono jakieś tam badania, że trochę za szybkie bicie (u nas 171-176) nie zagraża dziecku i rodzą się zdrowe. Gorzej jest jak bije za wolno zwłaszcza w I trymestrze.
 
reklama
Dobrze jest przeczytać takie informacje. Dziś mam straszny dołek a ostatnie informacje z USG w tym nie pomagają... Złapał mnie jakiś atak paniki. Ja mam zapisany Acard 150 mg na noc do 36+0. W środę mam jeszcze wizytę u prowadzącego, to się go wypytam, bo najwięcej pytań pojawiło się po wyjściu z USG :( On chyba będzie sprawdzał te przepływy na każdej wizycie, a przynajmniej mam taką nadzieję. Może uda się zrobić tak żeby wizyty były częściej niż raz na miesiąc...
Nie wie dokladnie co jest powodem złych przeplywow. Ale one mogą być przez łożysko. Czasem starzeje sie ono szybciej niz kobieta chce. Acard powinien byc odstawiony przed 34 tc aby zamknęła sie jakas zastawka w ciąży. Mój lekarz bardzo tego pilnował. Zapytaj na wizycie.
Ja wizyty mialam co 2 lub 3 tygodnie. dobrze aby lekarze odpowiedzieli na twoje pytania. ;)
 
Nie wie dokladnie co jest powodem złych przeplywow. Ale one mogą być przez łożysko. Czasem starzeje sie ono szybciej niz kobieta chce. Acard powinien byc odstawiony przed 34 tc aby zamknęła sie jakas zastawka w ciąży. Mój lekarz bardzo tego pilnował. Zapytaj na wizycie.
Ja wizyty mialam co 2 lub 3 tygodnie. dobrze aby lekarze odpowiedzieli na twoje pytania. ;)
To zapytam się o ten tydzień ciąży, ale widziałam, że to chyba zależy od lekarza, niektóre dziewczyny nawet w 37+0 odstawiały. Może to też później się weryfikuje ten termin odstawienia. Mam nadzieję, że ten Acard naprawdę pomoże :( Ciekawe czy po tygodniu brania jak mam wizytę coś już będzie można stwierdzić na USG czy działa czy nie, ale to pewnie za wcześnie :(
 
Ach okej, myślałam, że chodzi o badanie przepływów. O słuchaniu serca słyszałam, ale u mnie lekarz słuchał od 10 tc. Serduszko niestety troszkę za szybko bije od samego poczatku, ale dziecko jest bardzo ruchliwe, przestraszyło się ostatnio bicia pana doktora USG o brzuch (chciał żeby zmieniło pozycję), no i czytałam, że robiono jakieś tam badania, że trochę za szybkie bicie (u nas 171-176) nie zagraża dziecku i rodzą się zdrowe. Gorzej jest jak bije za wolno zwłaszcza w I trymestrze.
Moja też miała takie bicie serca. To wszystko o czym mówimy to jest właśnie Doppler.
Bierz acard i będzie dobrze. Wiele mam znajomych które brały. Teraz ten wirus, ale może uda Ci się iść w połowie ciąży do jakiegoś lekarza z certyfikatem fmf, będziesz spokojna.
 
Moja też miała takie bicie serca. To wszystko o czym mówimy to jest właśnie Doppler.
Bierz acard i będzie dobrze. Wiele mam znajomych które brały. Teraz ten wirus, ale może uda Ci się iść w połowie ciąży do jakiegoś lekarza z certyfikatem fmf, będziesz spokojna.
Ten mój lekarz co robił mi prenatalne ma ten certyfikat i chcę też do niego iść na połówkowe :) Powiedział, że widzimy się w 20+ i potem będziemy robić USG kontrolne co dwa tygodnie żeby kontrolować masę ciała dziecka i przepływy. To dopiero będzie stresujący czas... :(
 
reklama
To mogło być chwilowe. Spokojnie. Nawet Twoje nerwy mogły na to wpłynąć w tym momencie. Trzymam kciuki
Oby tak było! Boże kamień z serca by mi spadł. Fakt, byłam trochę zestresowana przed wejściem bo czułam drętwienie rąk i nóg a zawsze tak to się objawia, dodatkowo w trakcie badania bąbel nie współpracował, w końcu się zdenerwował, że go lekarz puka tym aparatem, zaczęło szaleć, odnosiłam wrażenie, że jakby mogło to by się popłakało 😥 Jak raz lekarz „uderzył” aparatem to serduszko nagle pokazało 191. Musiało się maleństwo przestraszyć, bo pewnie już odbiera te wszystkie wibracje 😥 A wiadomo, zdenerwowane dziecko, zdenerwowana matka 😉 Bardzo chciałabym żeby było jak mówisz. Czyli czekać cierpliwie... Postaram się 😉 Bardzo Ci dziękuję ❤️
 
Rozwiązanie
Do góry