reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG

Lil.

Fanka BB :)
Dołączył(a)
3 Luty 2022
Postów
165
Dziewczyny jestem w 13 tc. Jutro mam wizytę u lekarza. Na ostatnim USG lekarz nie zrobił już badania dopochwowo, ale przez brzuch. Mówił, że już ciężko dopochwowo. Domyślam się więc, że jutro też mi zrobi przez brzuch. Lekarz nic nie mówił jak się przygotować, a teraz czytam, że do USG przez brzuch trzeba mieć pełny pęcherz i wypić wcześniej 1,5 l wody. Lekarz nic o tym mi nie powiedział, a przyznam, że z moim słabym pęcherzem ja chyba nie dałabym rady wytrzymać, co chwilę chodzę do toalety. Na ostatnim USG miałam pusty pęcherz, bo myślałam, że USG będzie dopochwowe, lekarz zrobił jednak przez brzuch i nic nie mówił, że jest źle, że mam pusty pęcherz. Czy to zależy może od sprzętu? Jak u Was jest? Pijecie wcześniej wodę i idziecie na badanie z pełnym pęcherzem czy idziecie z pustym i też wszystko widać? Jutro mam też test Pappa i boję się, że jak pójdę z pustym na USG to będzie słabo widać, a z drugiej strony lekarz nic nie powiedział, więc nie wiem czy się męczyć z tym pełnym pęcherzem, tym bardziej, że boje się, że i tak nie dam rady. Czy Wy się jakoś specjalnie przygotowywałyście do badania genetycznego USG z testem Pappa?
 
Ostatnia edycja:
reklama
Zawsze przed samą wizytą już u lekarza idę do toalety i nigdy nie zwrócono mi uwagi, że powinnam przyjść z pełnym pęcherzem. Badanie prenatalne w 12 tc miałam robione przezpochwowo, chociaż można było zrobić je przez powłoki brzuszne. Pani doktor mówiła, że tak dokładniej widać dziecko.
 
Ja też zawsze chodziłam i chodzę ( 22+0 dzisiaj ) z pustym pęcherzem a w każdym razie staram się przed samymi wizytami skorzystać z wc.
Ciekawe że powiedział ci że ciężko dopochwowo gdy jestes w 13t skoro u mnie w 20t nadal zrobił dopochwowo plus przez brzuch.
Widać co lekarz to swoje wytyczne 🤷‍♀️
 
Pełen pęcherz jest zalecany do badań usg brzucha, ale nie ciążowych. ;) Przy ciążowych wręcz mógłby zakłócać obraz, a dzieciątko jest na tyle duże, że ten pełen pęcherz nie jest potrzebny. Ja całą ciąże chodziłam do toalety przed wejściem do gabinetu… w końcówce to inaczej się nawet nie dało. 😂

Ja też zawsze chodziłam i chodzę ( 22+0 dzisiaj ) z pustym pęcherzem a w każdym razie staram się przed samymi wizytami skorzystać z wc.
Ciekawe że powiedział ci że ciężko dopochwowo gdy jestes w 13t skoro u mnie w 20t nadal zrobił dopochwowo plus przez brzuch.
Widać co lekarz to swoje wytyczne 🤷‍♀️
Dopochwowo mógł sprawdzać szyjkę, którą się w ten sposób ocenia lepiej niż przez brzuch. ;)
 
Ja też zawsze miałam pusty pęcherz i lekarz nic nie mówił. Przy pełnym chyba bym się bała, że przy nacisku na brzuch mogłabym popuścić.
Pierwsze prenatalne miałam trochę przezpochwowo, a trochę przez brzuch. U szczuplejszych kobiet zwykle szybciej można badać przez brzuch, ale to też zależy jak się dzieciątko ułoży.
 
Pełen pęcherz jest zalecany do badań usg brzucha, ale nie ciążowych. ;) Przy ciążowych wręcz mógłby zakłócać obraz, a dzieciątko jest na tyle duże, że ten pełen pęcherz nie jest potrzebny. Ja całą ciąże chodziłam do toalety przed wejściem do gabinetu… w końcówce to inaczej się nawet nie dało. 😂


Dopochwowo mógł sprawdzać szyjkę, którą się w ten sposób ocenia lepiej niż przez brzuch. ;)
Z szyjką się zgadzam. Też miałam na koniec mierzoną w ten sposób. Tak to cały badanie było przez brzuch.
 
Uff.. to chyba mogę iść jak zawsze z pustym pęcherzem skoro wy też tak chodziłyście 😉 Doubler w necie wszędzie jest napisane, że właśnie na USG ciążowe przez powłoki brzuszne należy mieć pełny pęcherz i wypić wcześniej wodę. Nie wiem czemu tak piszą, ale masz rację, że z pełnym się chyba nie da, ja bym chyba nie wytrzymałabym z pełnym. No i tak myślę, że lekarz by mi powiedział gdybym miała mieć pełny pęcherz, tylko nie wiem dlaczego w necie wprowadzają wszędzie w błąd.
 
Ostatnia edycja:
Uff.. to chyba mogę iść jak zawsze z pustym pęcherzem skoro wy też tak chodziłyście 😉 Doubler w necie wszędzie jest napisane, że właśnie na USG ciążowe przez powłoki brzuszne należy mieć pełny pęcherz i wypić wcześniej wodę. Nie wiem czemu tak piszą, ale masz rację, że z pełnym się chyba nie da, ja bym chyba nie wytrzymałabym z pełnym. No i tak myślę, że lekarz by mi powiedział gdybym miała mieć pełny pęcherz, tylko nie wiem dlaczego w necie wprowadzają wszędzie w błąd.
Dokładnie, lekarz by powiedział. ;) Biorąc pod uwagę jak czasem trzeba głowicą wjechać w ten brzuch żeby coś zobaczyć (zwłaszcza na prenatalnych!) to sobie nie wyobrażam mieć pełen pęcherz. 🤪😄
 
Uff.. to chyba mogę iść jak zawsze z pustym pęcherzem skoro wy też tak chodziłyście 😉 Doubler w necie wszędzie jest napisane, że właśnie na USG ciążowe przez powłoki brzuszne należy mieć pełny pęcherz i wypić wcześniej wodę. Nie wiem czemu tak piszą, ale masz rację, że z pełnym się chyba nie da, ja bym chyba nie wytrzymałabym z pełnym. No i tak myślę, że lekarz by mi powiedział gdybym miała mieć pełny pęcherz, tylko nie wiem dlaczego w necie wprowadzają wszędzie w błąd.

Wniosek jest jeden - odstaw internet ;)
Na żadnej wizycie w obu ciążach nie byłam z pełnym pęcherzem, zawsze tuż przed wejściem do gabinetu szłam do toalety, a USG miałam robione przez kilku lekarzy (w pierwszej ciąży przed dwóch, w drugiej łącznie przez czterech) i nikt nigdy słowa nie powiedział na temat pełnego pęcherza ;)
 
reklama
Mi przed każdym badaniem ginekolog kazała skorzystać z toalety (toaleta dla pacjentki w gabinecie). Dziwię się, że na tak wczesnym etapie lekarz robi przez brzuch. Przez brzuch nie zmierzy chociażby długości szyjki, chyba że ocenia to palpacyjnie. Prawie do końca ciąży mialam robione usg dopochwowe. Najpierw przez brzuch, później dopochwowe.
 
Do góry