reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Usg

Miałaś okres od czasu tego jedynego stosunku?
ZRobiłaś betę? Test ciążowy? Czy po prostu jak głupia latasz do lekarza na USG ciąży, która nie istnieje?
Okresami tego nie mogę nazwać pierwszy był typowym plamieniem więc pierwsza myśl, że to ciąża drugi też był skąpy , często się słyszy że niektóre kobiety doświadczają skąpych plamień i są w ciąży , testy płytkowe negatywne ( ale różnie to z tymi testami bywa , na bete niestety nie miałam okazji udać się , więc opierałam się głównie na tych testach płytkowych ) , usg zrobiłam 6.5 tyg po stosunku nic nie było widać.
 
reklama
Okresami tego nie mogę nazwać pierwszy był typowym plamieniem więc pierwsza myśl, że to ciąża drugi też był skąpy , często się słyszy że niektóre kobiety doświadczają skąpych plamień i są w ciąży , testy płytkowe negatywne ( ale różnie to z tymi testami bywa , na bete niestety nie miałam okazji udać się , więc opierałam się głównie na tych testach płytkowych ) , usg zrobiłam 6.5 tyg po stosunku nic nie było widać.
nie jesteś w ciąży, daj sobie spokój x tym.
A co do skąpych miesiączek to mają prawo takie być. Nie muszą być miesiąc w miesiąc takie same. Żywa krew to miesiaczka. Nie doszukuj się. A testy negatywne to negatywne. Nie szukałabym nadziei że jednak fałszywie wyszły. Ciąży nir ma i tyle.
 
Okresami tego nie mogę nazwać pierwszy był typowym plamieniem więc pierwsza myśl, że to ciąża drugi też był skąpy , często się słyszy że niektóre kobiety doświadczają skąpych plamień i są w ciąży , testy płytkowe negatywne ( ale różnie to z tymi testami bywa , na bete niestety nie miałam okazji udać się , więc opierałam się głównie na tych testach płytkowych ) , usg zrobiłam 6.5 tyg po stosunku nic nie było widać.
USG nie kłamie. Nie musisz robić kolejnego.
 
Witam, czy na usg 11 tyg po stosunku może wykazać lub wykluczyć ciążę, pierwsze usg wykonane 6,5 tyg po stosunku , lekarz w tamtym momencie nic nie zobaczył , ale obawiam się że mogło być za wcześnie, cykle zazwyczaj 26 -28
11.tygodni to ponad 2 miesiące.
Nie ma bata żeby nawet najgorsze urządzenie usg nie wykazało ciąży.
 
Żle może napisałam , usg robione 6.5 tyg , a 11 tyg ( to dopiero się wybieram żeby iść na usg bo tak czy inaczej muszę się zapytać skad te plamienia )
NIe musisz robić sobie USG teraz. Nie jesteś w ciąży. Tamto USG jest jak najbardziej wiarygodne. 6.5 tygodnia po stosunku to 8 tydzień ciąży, nie ma bata, żeby lekarz nie zobaczył nic, skoro to już etap zarodka z bijącym sercem. Nawet jeżeli przesunęłaby Ci się owulacja, to nie ma szans, żeby przesunęła się tak, żeby lekarz nic nie zobaczył.
masz po prostu chwilowo skąpy okres i to jest jak najbardziej normalne, nie wymaga specjalnych konsultacji, tak się zdarza i tyle.
Nie potrzebujesz USG wykluczającego ciążę, bo w niej na 200% nie jesteś.
 
Żle może napisałam , usg robione 6.5 tyg , a 11 tyg ( to dopiero się wybieram żeby iść na usg bo tak czy inaczej muszę się zapytać skad te plamienia )
no więc 6,5 .
Z czego wiek ciąży liczy się od ostatniej miesiączki po której nastąpił stosunek.
Więc GDYBYŚ była w ciąży to wiek ciąży i tak byłby większy niż owe 6,5 tygodnia.
Ale nawet jeśli to w 6-7tygodniu widać już zarodek , nieraz bije już serce.
No ... nie wiem, to musiałby być strasznie wiekowy sprzęd do usg z czasów przedwojennych 🙈 a sam lekarz musiałby być niewidomy, to wtedy by zarodka nie zauważył.
 
reklama
Jejku, ile masz lat ze pytasz o takie rzeczy?
Ja rozumiem forum, pomoc, konsultacje z innymi… ale podstawowe informacje z biologii dają odpowiedz.
Skoro testy są negatywne to skąd wziął się pomysł z usg?
Miesiączkę dostałaś, może bardziej skąpa ze stresu, różnie to bywa.
Tak jak piszą dziewczyny 6,5 tygodnia to już ok 8,5 tydzień ciąży (oczywiście podkreślam około).
Nie możliwe ze nagle 11 tygodni po stosunku pojawi się ciąża, chyba ze w międzyczasie był jakiś inny stosunek i to wtedy się udało…
 
Do góry