reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USG

Anusia!
Według mnie nie ma powodów do obaw. Nie martw się. :laugh:

Według najnowszego usg z dzisiejszego dnia Zuzanka nadal jest ułożona główką w dół, waży już około 2 kg ( rośnie jak na drożdżach ;D), wiek ciąży 33 tygodnie ( też są 2-3 dniowe różnice na podstawie różnych wymiarów). Łożysko na ścianie tylnej, jego dojrzałość wg Grannuma -I , prawidłowa ilość płynu owodniowego.
Przy najbliższej wizycie u mojeg lekarza muszę zapytać o tą dojrzałość łożyska od kiedy ten parametr powinien się zmieniać.

Pozdrowienia dla wszystkich mamuś i ich brzusiów!!!! ;D
 
reklama
Anusia nie martw sie tymi różnymi datami ja mam termin porodu według OM na 10 luty, po ostatnim USG wyszedł 2 luty
jak mała ma mierzone różne partie ciałka to według nózek ma sie urodzić 20 stycznia a jak ma mierzoną główkę to własnie 2 luty i nie
ma sie czym martwic serio!! Dzisiaj idę na kolejną wizyte tamta była 3tyg temu i dowiem sie czy termin porodu znowu mi sie zmieni ;)
 
Dzieki Dziewczynki,

ja juz tez upewnilam sie, ze te roznice nie oznaczaja nic zlego... Taka moja mala paranoja ale juz jestem spokojna. Caluje Was i Malenstwa. Ania
 
No i wykrakałam znowu mam inną date według pomiarów wyszło mi 24 styczen hmm coś sie małej spieszy za bardzo
a waży sobie już 2300 gram ;) wielkoludek mały mój! ;D
 
ja tez juz chyba mialam ostatnie usg w zeszlym tygodniu przed koncem, no i wyszlo, ze bobas jest pomiedzy 35 a 36 tygodniem. z tego co sie orientuje, to lekarze zawsze sobie wybieraja jakas czesc ciala jako referencyjna i na jej podstawie wyliczaja "dojrzalosc" bobasa. jak sie lekarz nie potrafi na jedno zdecydowac to pewnie wychodza takie bzdury jak glowka to i nozka to. ja bym sie tym nie przejmowala. to wszystko statystyki, a dzidzie to indywidualisci/stki ;)
moj bobas tak sie pcha na swiat, ze mi sie nie bardzo mozna wypuszczac na spacerki. i tak troche wychodze. nie bede gnusniec caly czas w domu. mam nadzieje, ze dzidzia poslucha mamy i przyjdzie najwczesniej przed sylwkiem. zadnych psikusow na swieta ;D
 
Do góry