reklama

Usg

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez kamasss, 28 Grudzień 2014.

1. kamasss

kamasss Początkująca w BB

Witam. Jestem tutaj nowa. Mam do Was pytanie. Mój lekarz prowadzący moją ciąże po USG stwierdził, że PRAWDOPODOBNIE będę miała dziewczynkę, ale nie jest pewny na 100%, bo dziecko zakryło nóżkami. Niedawało mi to spokoju i udałam się po kilku miesiącach do innego ginekologa też na USG. Pani ginekolog stwierdziła, że jaka to dziewczynka i zaczęła się śmiać. Poniżej umieszczam zdjęcia może ktoś będzie w stanie określić czy to na pewno ''sprzęt'' mojego dziecka czy jakaś jego kończyna. Chciałabym mieć chłopca, bo u mnie w rodzinie i mojego narzeczonego są same dziewczynki :) Pozdrawiam :D

Załączniki:

2. MommyTigger

MommyTigger Fanka BB :)

Skoro lekarze(fachowcy) sami nie są pewni co do płci to jak my mamy to odczytać? Chyba najważniejsze żeby było zdrowe. Niektóre dzieci do samego końca nie chcą się ujawnić i jest niespodzianka. Jak tak wam zależało na poznaniu płci to mogliście zrobic harmony test z określeniem płci i byście mieli czarno na białym......... :dry:

3. reklama
  4. kamasss

Jak napisałam pierwszy lekarz powiedział, że zakryło dziecko nóżkami i nie jest w stanie określić płci dziecka. Drugi lekarz powiedział, że to chłopczyk i chciałam porównać zdjęcie USG, bo może ktoś miał takie samo jak ja. Test harmony jest zlecany jak jest zaburzenie downa i lekarz ma wątpliwości przy okazji poznaje się wtedy płeć, a w moim przypadku jest zdrowe. Nie ma ani downa, ani wodogłowia, serduszko pracuje prawidłowo, wszystko jest ok...

5. aureolcia

aureolcia Fanka BB :)

w którym tygodniu ciąży jesteś?

6. kamasss

Jestem w 27 tygodniu ciąży :)

7. pinkmeteor

pinkmeteor Zaciekawiona BB

Wiesz, miałam taki sam problem. Maluch wiecznie się ukrywa. Najpierw powiedział mi lekarz że prawdopodobnie jest to chłopczyk potem że dziewczynka a teraz znów że chłopak. Niedawno zapytałam go tak dla upewnienia a lekarz stwierdził, ze nic nie moze dostrzec z tego względu że mam za mało wód płodowych. No i tak na ścisłosć dalej jestem w niepewnosi.Choć na jednym ze zdjęc zaznaczył mi nawet jego dużą sikawkę, ale skad mogę mieć pewnosc że to nie była pępowina :D Teraz nastawiłam się na chłopca, wszystko dla niego już mam kupione i nawet spakowane bo jestem w 35 tc :D Takze chyba musisz się jeszcze wstrzymać moze po pewnym czasie lekarz będzie w stanie rozszyfrować płeć Twojego maluszka. Powodzenia :)

8. Nulini

Nulini Po prostu szczęśliwa!

A to pragniesz dziecka czy konkretnie syna???
    Bo nigdy w życiu nie pojmę ludzi, którzy chcą konkretną płeć :baffled:

9. MalaZosia

MalaZosia Mamusia Piotrusia :)

Dlaczego? Ja nie widzę w tym nic dziwnego. Oczywiście najważniejsze by dziecko urodziło się zdrowe. Płeć to sprawa drugorzędna, jednakże preferencje można w tym kierunku mieć. To chyba rzecz jasna. I dla mnie nie ma w tym nic nadzwyczajnego ani zdrożnego.

Nikt Ci z nas nie podpowie, bo nie jesteśmy lekarzami. Dla mnie zdjęcia są mało czytelne. Musisz uzbroić się w cierpliwość. Albo wybrać do innego specjalisty (znowu) jeśli jest to dla Ciebie tak ważne. Jednak gwarancji, że tym razem będzie widać nadal nie ma.

Mój ginekolog określił płeć wstępnie w 12 tc. Tzn. już w 9 coś tam świtało a w 12 tc było widoczne jednak dopiero wczoraj na wizycie lekarz w pełni to potwierdził. Synek. I bardzo się cieszymy całą rodzinką. Mąż i syn woleli chłopca. Dla mnie to była sprawa obojętna. Jednak w kwestii pielęgnacji a także ubraniowo- zabawkowej oraz pokojowej sprawę mamy bardzo ułatwioną.

Ostatnia edycja: 9 Styczeń 2015
  10. reklama
  11. Gosia_k23

Gosia_k23 luty'07 i styczeń'10

lekarz też człowiek moze się mylić :) ale jak mówił ze pewien nie jest a druga mówi że chłopiec to myślę że może mieć rację :)

ja na usg to nigdy nie wiem gdzie co gdzie jest chyba że bardzo wyraźne i widać konkretnie głowę i kręgosłup ;)

12. doluka

doluka Aktywna w BB

Podczas mojego usg, gdy zapytałam o płeć, to usłyszałam, że dziecina sie ukrywa, ale z układu kości lekarz wywnioskował, że to córka :)
    Wiec nastawiłam sie trochę na córkę, ale z gotowością na niespodziankę.
    I okazało sie, że lekarz miał rację. Doktorka mi powiedziała, że ona prawie nigdy sie nie myli :)

Poleć forum