reklama

Ustalanie terminu porodu

Temat na forum 'Ciąża, poród, połóg' rozpoczęty przez kama9, 18 Wrzesień 2008.

1. kama9

kama9 Początkująca(y)

Staramy się z mężem od prawie roklu o dziecko i w końcu się udało!! Dlatego,że miałam problemy jestem trochę przewrazliwiona...Mianowicie...Mam bardzo nieregularne cykle.Ostatni okres miałam 11 lipca i 23 lipca lekarz stwierdził bezowulacyjny cykl. W sumie to troszkę odpuściliśmy sobie i w sierpniu do zbliżenia doszło w pierwszych dniach sierpnia i 15 sierpnia. Test ciążowy robiłam 15 sierpnia-negatywny,23 sierpnia -negatywny...dopiero 30 sierpnia wyszedł mi pozytywny test ciążowy.Tak więc 1 września byłam u gina na usg.....jednak na usg jeszcze nic nie było widać.Lekarz stwierdził,że albo to jest wczesna ciąża albo pozamaciczna...4 dni później czyli 5 września na usg zobaczyłam pęcherzyk 11 mm,ale sam pęcherzyk bez zarodka.... Lekarz powiedział,że to jest 5 tydzień ciąży i podał datę porodu na 8 maja.Nie mógł policzyć jako pierwszy tydzień ciąży tydzień okresu bo wtedy ta ciąża byłaby już 8 tygodniowa,więc widoczny byłby już malutki człowieczek z serduszkiem, rączkami i nóżkami.Jak myślicie czy do zapłodnienia mogło dojść w pierwszych dniach sierpnia,czy to będzie raczej ciąża z 15 sierpnia??Bo jeśli do zapłodnienia doszłoby na początku sierpnia to ciąża byłaby już starsza i ewidentne za słabo sie rozwija....Pomóżcie mi,bo na kolejne usg muszę trochę poczekać...Dodam,że już od 11 sierpnia miałam bolesne piersi i bóle podbrzusza...ale może to zwiastun zbliżającej się owulacji??Ja miewałam cykle bezowulacyjne,ta owulacja też się przesunęła na koniec cyklu więc w sumie nie pamiętam jak miewałam objawy regularnych owulacji...Jak myślicie czy poczęcie mogło nastąpić 15 sierpnia i z ciążą wszystko ok??? Wydaje mi się,że usg z 1 września gdyby ciąża była już miesięczna pokazałoby coś....Bardzo się boję i proszę o Wasze zdanie....

2. m@dz1@

m@dz1@ Fanka BB :)

Jak policzyć dokładną datę to nie wiem ale też mam termin na 8 maja tak wyliczył mi kalkulator byłam u gin i powiedział tydzień temu że jestem w czwartym tyg czyli teraz jestem w 5 tak jak Ty i też na usg było widać tylko pecherzyk gin powiedział że dopiero za 2 tyg będzie może widać coś wiecej także spokojnie na pewno z dzidzią wszytsko ok nie panikuj bo to jest najgorsze ja też sie martwie bo rok nie mogłam zajść i jeszcze brałam 4 lata tabletki anty.. ale trzeba być dobrej myśli i to jest najważniejsze

3. reklama
  4. kama9

kama9 Początkująca(y)

Powiedzcie...czy Wam się wydaje,że to może być zapłodnienie z 15tego sierpnia....czy jednak z pierwszych dni sierpnia?? Czy różnicę 10 dni po poczęciu widać byłoby już na usg...Ciągle się denerwuję,że ta ciąża może być późniejsza i dlaczego sam pecherzyk widoczny był dopiero 5 września....Gdyby była to ciąża już licząc od zapłodnienia miesięczna....to chyba byłaby większa?? Wiem,że nie jesteście wróżkami...ale są tutaj specjalistki w tych tematach,więc może po przeczytaniu pierwszego postu nasuną się jakieś odpowiedzi...

5. zgadnij

zgadnij Fanka BB :)

Rowniez nie wiem jak odpowiedziec na twoje pytanie, ale skoro tak sie martwisz to nie czekaj na nastepne wyznaczone usg tylko pojdz prywatnie, zaspokoisz nerwy i wszystkiego sie dowiesz. Widac, ze bardzo sie przejmujes,z a to niewskazane:) Zgadzam sie z poprzedniczka, ze trzeba byc dobrej mysli! Na pewno dzidzia prawidlowo sie rozwija nie martw sie!

6. ivi

ivi uzależniona;) // I.2010

Czy są jakieś przyszłe, grudniowe 2009 mamy?:)

7. emwu76

emwu76 Fanka BB :)

8. saveme87

saveme87 Początkująca w BB

tak ja jestem. Mam termin na sylwestra także fajnie sie będe bawić na porodówce;d

9. Majsii

Majsii Fanka BB :)

Witam czy jest jakaś metoda dokładnego określenia w którym jesteśmy tygodniu/ miesiącu ciąży? Ja podałam datę ostatniej miesiączki 12 maja i wyznaczono mi termin porodu na 19 lutego. Tylko w maju miałam dziwny ten okres taki krótki i słaby. Z badania USG wyszło, że jestem 4 tyg więcej w ciąży niż to co ustalił lekarz wg ostatniego okresu. I już sama nie wiem. Dla mnie rodzenie miesiąc wcześniej niż ustalił lekarz oznacza samotny poród bo mój Narzeczony jest na Filipinach w pracy i ma wrócić za 4 miesiące czyli w styczniu i żeby zjechać do domu musi pisać podanie 3 miesiące wcześniej więc już nie wiem czy kazać wrócić mu jeszcze w grudniu czy tak jak było planowane na styczeń dodam, że dla Nas każdy dzień jego pracy tam to tydzień po powrocie bycia razem. No i finanse ... Więc da się to jakoś konkretniej ustalić?
    Dziękuję za odpowiedzi.
    Pozdrawiam :)

10. reklama
  11. IzaBK

IzaBK potrójna mama

no z tego co piszesz, jestes w ciązy miesiąc starszej niż to wynika z OM. DObrze, że dowiedziałaś się już teraz, póki jeszcze da się zorganizować powrót Twojego narzeczongo..:tak: Pamiętaj tylko że termin trwa od dwa tygodnie przed do dwa tygodnie po wyznaczonej dacie :sorry2:

12. ewka84

ewka84 Fanka BB :)

skoro ten ostatni okres był taki słaby to może byłaś już w ciąży i powinnas ją liczyć od przedostatniego okresu a to było tylko jakies plamienie? na początku ciąży przecież można mieć coś na kształt okresu... usg też nie jest do końca pewne, ale 4 tygodnie różnicy to dużo więc stawiałabym na to że ostatnia @ była jakimś plamieniem w ciązy, a przedostatnia była ostatnią...
    pozdrawiam gorąco

Poleć forum