reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ustalenie i zabranie ojcostwa

Pysia29d

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Grudzień 2009
Postów
1 081
Dzień dobry chciałam sie dowiedziec czy jak ustale ojcostwo dla alimentów (facet nie interesuje sie dzieckiem,jedynie rzada ze dziecko ma miec jego naziwsko bo on tak chce)czy mogłąbym mu je zabrac lub chociaz ograniczyc zeby miał spotkanie z dzieckem pod moim nadzorem?facet jest nieodpowiedziALNY pije okropnie.jak mu powiedziałam ze moze 6 piw w tygodniu to zrobił wielkie oczy i ograniczył sie do 6 piw dziennie.potrafi połtora flaszki sam wypic od tak bo mu sie nudzi.jest agresywny.jak mieszkal u mnie to mnie okradł.jak wychodizl z dzieckiem 3 miesiecznym koło bloku na spacer to przychodził wypiny albo i wrecz pijany.wyrzucilam go z domu za to.boje sie ze jak bedzie miał pełne prawo to poprostu złapiia go ze jest z malutkim dzieckiem i chleje i odbiora najzwczajniej dziecko nam.Dodam ze nie mieszkam z nimi bo tam nie ma warunków.Czysta melina alkoholowa.smrud brud i ubustwo.Facet ma zawiasy 4 lata.I dziecko którym sie nie intesesuje.
 
reklama
Dzień dobry chciałam sie dowiedziec czy jak ustale ojcostwo dla alimentów (facet nie interesuje sie dzieckiem,jedynie rzada ze dziecko ma miec jego naziwsko bo on tak chce)czy mogłąbym mu je zabrac lub chociaz ograniczyc zeby miał spotkanie z dzieckem pod moim nadzorem?
Czym innym jest ustalenie ojcostwa (czyli ustalenie,ze określona osoba jest ojcem dziecka), a czym innym władza rodzicielska, a jeszcze czym innym kontakty z dzieckiem.
Jesli sąd ustali ojcostwo, władza rodzicielska ojca może byc pełna/ograniczona/odebrana - decyduje o tym sąd. Niezaleznie od władzy rodzicielskiej ojciec dziecka bedzie miał prawo do nieograniczonych kontaktów z dzieckiem. To czy będą się odbywac pod Pani nadzorem rozstrzygnie sąd - do momentu wydania tyakiego rozstrzygnięcia ojciec ma prawo do kontaktów bez nadzoru.

facet jest nieodpowiedziALNY pije okropnie.jak mu powiedziałam ze moze 6 piw w tygodniu to zrobił wielkie oczy i ograniczył sie do 6 piw dziennie.potrafi połtora flaszki sam wypic od tak bo mu sie nudzi.jest agresywny.jak mieszkal u mnie to mnie okradł.jak wychodizl z dzieckiem 3 miesiecznym koło bloku na spacer to przychodził wypiny albo i wrecz pijany.wyrzucilam go z domu za to.boje sie ze jak bedzie miał pełne prawo to poprostu złapiia go ze jest z malutkim dzieckiem i chleje i odbiora najzwczajniej dziecko nam.Dodam ze nie mieszkam z nimi bo tam nie ma warunków.Czysta melina alkoholowa.smrud brud i ubustwo.Facet ma zawiasy 4 lata.I dziecko którym sie nie intesesuje.
To bardzo poważne argumenty. Rozumiem jednak, że sytuacja taka nie zaistniała nagle.
 
POwiem tak..prawdopodobnie jak ja byłam u nich chamowali sie bo takze mieszkałam tak w weekendy.teraz sie dzieje masakra.miesiac temu sasiedzi chodzili gdzies tam załątwiac dla eksmisje dla nich za zakłocanie spokoju(bójki pijactwo,ogólnie melina).jak facet u mnie mieszkał wywalilam go za to ze wracał wypity po spacerze z dzieckiem i za kradziesz pieniedzy i karty.jego mama na kradziesz stwierdziła ze on ma prawo do tej karty bo ja mam jego dziecko.duzo rzeczy sie w ciazy jak byłam dowiedziałam o nich od samych jego rodziców.to ze zabrali mu prawko za jazde po pijaku, ze ma zawiasy na pobicie.2 razy byłam swiadkiem jak rzucał sie do matki.ja sie teraz tego człowieka boje.wtedy mogłam odejsc (jak odeszłam to byłam w 3 tyg)a teraz ziwazanie jestesmy dzieckiem.ostanio wydzwaniał do mnie ze ja mam zmienic nazwisko i imie antkowi nawet sadownie bo mu sie jednak nie podoba ,ze jak zmienie to on dopiero wroci.człowiek jest nieobliczalni i ta cała rodzina.chciałabym aby zawali mi alimenty ale zeby mały nie musiał jezdzic do tej libacji alkoholowej.Jak komus to opowiadam to albo nie wierzy albo jest w szoku ze takcy ludzie jeszcze istnieja.czy jak w sadzie siadkowie ktorzy tam mieszkaja opowiedza jak jest to jest szansa ze nie bedzie mial praw?
 
Dzień dobry,

mam 1,5 roczną córkę z 10 letniego związku z żonatym mężczyzną. Mówił, że rozwiedzie się, że ma najgorszą żone na świecie do momentu, aż nie zaszłam w ciąże, wtedy stwierdził, że ma najwspanialszą żone na świecie, zmienił nr tel. i zniknął jak mała miała pół roku. Oczywiście dziecka nie uznał.
Od czego zacząć składając dokumenty w sądzie i jakie dokumenty? Jak wygląda taka rozprawa?
Dodam, że oficjalnie ojciec dziecka nie wykazuje ani zameldowania ani dochodów, miejsce jego pobytu znam, ale pewna nie jestem czy nadal tam mieszka. Ostatnio zwolniono mnie z pracy.
Dziękuję za każdą odpowiedź.
 
mam 1,5 roczną córkę z 10 letniego związku z żonatym mężczyzną. Mówił, że rozwiedzie się, że ma najgorszą żone na świecie do momentu, aż nie zaszłam w ciąże, wtedy stwierdził, że ma najwspanialszą żone na świecie, zmienił nr tel. i zniknął jak mała miała pół roku. Oczywiście dziecka nie uznał.
Od czego zacząć składając dokumenty w sądzie i jakie dokumenty?
Nalezy złożyć pozew o ustalenie ojcostwa. W uzasadnieniu nalezy opisać okolicznosci uprawdopodabniające fakt, że ten pan jest ojcem Pani dziecko tzn. od kiedy do kiedy byliście związani. Warto od razu wnioskowac o alimenty dla dziecka.
Jak wygląda taka rozprawa?
Wiele zalezy od postawy ojca dziecka. Jak przyzna sie do ojcostwa to sprawa jest prosta, jak nie to sąd zleci badania DNA.
Dodam, że oficjalnie ojciec dziecka nie wykazuje ani zameldowania ani dochodów, miejsce jego pobytu znam, ale pewna nie jestem czy nadal tam mieszka.
To znacznie komplikuje sprawę. W ostatecznosci można wystąpić do sądu o ustanowienie kuratora dla nieznanego z miejsca pobytu i ów kurator będzie występował zamiast ojca dziecka w sądzie.
Ostatnio zwolniono mnie z pracy.
Dla ustalenia ojcostwa jest to bez znaczenia.
 
Do góry