reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Ustalenie ojcostwa, alimenty, oraniczenie praw, zwrot kosztów poniesionych

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez justinea84, 7 Styczeń 2011.

 1. justinea84

  justinea84

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam
  Mam do Pani kilka pytań a mianowicie. Jestem w 9 miesiącu ciąży i w każdej chwili mogę urodzić. Wiem że w szpitalu podaje się dane ojca. Ja niestety nie mam dobrych kontaktów z ojcem mojego maluszka jednym słowem faceta nie interesuje nic. Dlatego chciałabym ograniczyć mu prawa. Czy muszę go podać w akcie urodzenia dziecka?
  Chciałabym również podać go o alimenty jaka kwota bedzie kwotą nie przesadną? Czy mogę również zarządać zwrotu kosztów poniesionych z wyprawką i utzrymaniem kosztów ciąży? Chciałabym również aby mala miała meldunek taki sam jak ja czy w pozwie też muszę to umieścić?
  Pozdrawiam
   
 2. reklama
 3. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Szpital zwykle nie jest zainteresowany danymi ojca.
  Ważnym momentem jest rejestracja dziecka w USC. Nawet jeśli wie Pani kto jest ojcem kierownik USC nie może wpisać takiej informacji do aktu urodzenia dziecka. Jesli ojciec dziecka nie jest Pani mężem konieczne jest uznanie dziecka przez ojca.
  Zupełnie odrębną sprawą jest ograniczenie ojcu praw. Prosze pamietać, że ograniczenie praw nie oznacza ich odebrania i we
  Nie ma odpowiedzi na to pytanie. Wysokosć alimentów nie zalezy od "widzi mi się" ale od tego jakie są koszty utrzymania dziecka i mozliwości zarobkowe rodzica. Musi Pani sporządzić wykaz miesięcznych kosztów utrzymania dziecka i na tej podstawioe mozna dopiero próbować ustalić pożądaną kwotę alimentów.

  Tak, ale tego mozę Pani żądać od ojca dziecka, a teraz ten Pan nim nie jest. Nie ma nawet postępowania w tej sprawie.

  Dziecko w momencie zgłoszenia w USC będzie zaleldowane przy PAni. Nie będzie innego wyjścia, bo dziecko nie będzie miało formalnie ojca.
   

Poleć forum