reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ustalenie ojcostwa, alimenty, oraniczenie praw, zwrot kosztów poniesionych

Dołączył(a)
7 Styczeń 2011
Postów
1
Witam
Mam do Pani kilka pytań a mianowicie. Jestem w 9 miesiącu ciąży i w każdej chwili mogę urodzić. Wiem że w szpitalu podaje się dane ojca. Ja niestety nie mam dobrych kontaktów z ojcem mojego maluszka jednym słowem faceta nie interesuje nic. Dlatego chciałabym ograniczyć mu prawa. Czy muszę go podać w akcie urodzenia dziecka?
Chciałabym również podać go o alimenty jaka kwota bedzie kwotą nie przesadną? Czy mogę również zarządać zwrotu kosztów poniesionych z wyprawką i utzrymaniem kosztów ciąży? Chciałabym również aby mala miała meldunek taki sam jak ja czy w pozwie też muszę to umieścić?
Pozdrawiam
 
reklama
Wiem że w szpitalu podaje się dane ojca. Ja niestety nie mam dobrych kontaktów z ojcem mojego maluszka jednym słowem faceta nie interesuje nic. Dlatego chciałabym ograniczyć mu prawa. Czy muszę go podać w akcie urodzenia dziecka?
Szpital zwykle nie jest zainteresowany danymi ojca.
Ważnym momentem jest rejestracja dziecka w USC. Nawet jeśli wie Pani kto jest ojcem kierownik USC nie może wpisać takiej informacji do aktu urodzenia dziecka. Jesli ojciec dziecka nie jest Pani mężem konieczne jest uznanie dziecka przez ojca.
Zupełnie odrębną sprawą jest ograniczenie ojcu praw. Prosze pamietać, że ograniczenie praw nie oznacza ich odebrania i we
wszystkich ważnych kwestiach (edukacja, zdrowie, wyjzady itp) będzie się musiała Pani porozumieć z ojcem dziecka.

Chciałabym również podać go o alimenty jaka kwota bedzie kwotą nie przesadną?
Nie ma odpowiedzi na to pytanie. Wysokosć alimentów nie zalezy od "widzi mi się" ale od tego jakie są koszty utrzymania dziecka i mozliwości zarobkowe rodzica. Musi Pani sporządzić wykaz miesięcznych kosztów utrzymania dziecka i na tej podstawioe mozna dopiero próbować ustalić pożądaną kwotę alimentów.

Czy mogę również zarządać zwrotu kosztów poniesionych z wyprawką i utzrymaniem kosztów ciąży?
Tak, ale tego mozę Pani żądać od ojca dziecka, a teraz ten Pan nim nie jest. Nie ma nawet postępowania w tej sprawie.

Chciałabym również aby mala miała meldunek taki sam jak ja czy w pozwie też muszę to umieścić?
Dziecko w momencie zgłoszenia w USC będzie zaleldowane przy PAni. Nie będzie innego wyjścia, bo dziecko nie będzie miało formalnie ojca.
 
Do góry