reklama

ustalenie ojcostwa gdy ojciec przebywa za granicą

Temat na forum 'Porady prawnika' rozpoczęty przez justyna0578, 27 Marzec 2010.

 1. justyna0578

  justyna0578

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dwa miesiące temu urodziłam syna,niestety ojciec dziecka nie zapisał go i obecnie przebywa za granicą.Mam jego adres.zastanawiam się czy mogę podać go o ustalenie ojcostwa i alimenty skoro nie ma go w kraju.Ile będzie trwała taka sprawa w sądzie i czy mam szanse wygrać.Dodam że ojciec dziecka w rozmowie ze mną i pytanie czy przyśle pieniądze na dziecko ponieważ ja nie pracuje,poradził mi zrzeknięcie się dziecka skoro nie mogę go utrzymać.
   
 2. reklama
 3. E. Słotwińska-Rosłanowska

  E. Słotwińska-Rosłanowska Ekspert BB. Prawniczka

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Powództwo o ustalenie ojcostwa przeciwko domniemanemu ojcu można w Pani przypadku wytoczyć przed sądem właściwym dla miejsca zamieszkania Pani i dziecka. W pozwie należy wskazać miejsce pobytu domniemanego ojca dziecka. Jeśli ojciec nie stawi się na rozprawie, postępowanie może odbyć się zaocznie.
  Może Pani jednocześnie (w tym samym pozwie) żądać zasądzenia alimentów na rzecz dziecka, choć sąd w pierwszej kolejności i tak będzie ustalał ojcostwo. Jeśli zostanie ustalone ojcostwo, w tym samym postępowaniu mogą być zasądzone alimenty. Wnosząc pozew o ustalenie i zasądzenie alimentów można jednocześnie wnieść o zabezpieczenie powództwa o alimenty poprzez zapłatę co miesiąc określonej kwoty.
   

Poleć forum