reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Ustalenie ojcostwa i alimenty

Dołączył(a)
10 Wrzesień 2020
Postów
7
Witam mam bardzo pilna sprawę i proszę o Pomoc. Moj były partner zostawił mnie z synkiem gdy miał 3 tyg . Nie interesuje się prawie zaraz rok czasu zlozylam wniosek do sadu bo wypierał się ze nie jest ojcem a innym.ze jest . oraz także alimenty . Nie dawno odbyły się testy będą nię długo wyniki . Moje pytanie jest takie czy mogę zmienić adres zamieszkania za granicę ponieważ jestem sama i nie stać mnie na mieszkanie juz macierzyński mi się kończy . Czy on musi dac zgodę czy nie . Jak to wygląda czekam również na sprawę o alimenty czy jeśli teraz z dzieckiem wyjade przed wynikami czy mogę . ? Proszę o poradę
 
reklama
Rozwiązanie
Sąd nie może zakazać Ci opuszczania Polski. Ojciec musiałby wnieść o ustalenie pobytu dziecka przy nim a raczej to wątpliwe z tego, co piszesz. Tak samo z zabezpieczeniem kontaktów. Sąd może skierować dziecko do poradni na badanie więzi (ale to chyba za wcześnie) z członkami rodziny. Ojciec biologiczny to dla dziecka obca osoba. Na pewno na niekorzyść przemawia fakt, że dopiero teraz ustalasz ojcostwo - to jest zaniechanie na niekorzyść dziecka.
Zlozylam zaraz pozew do sadu jak synek się urodził a on nas zostawił i dopiero co były sprawy przez ta cala koronę dlatego tal długo trwa . Ojcicec dziecka SIe nie interesuje dzieckiem od urodzenia
A może poszukaj jakiegoś prawnika? Bo ograniczenie praw rodzicielskich wcale w Polsce nie jest łatwe.
Nie wiem kim jest ojciec dziecka - ale czy nie będzie robił Ci problemów? I powie w sądzie, że on nic nie wiedział, że ma dziecko, a teraz ty nie pozwalasz mu się z nim widywać - tak po prostu, by zrobić Ci na złość.
I jak odbędzie się sprawa w sądzie, to może być tak, że powiedzą, że dziecko ma mieszkać w Polsce, by tatuś mógł je odwiedzać (ograniczenie władzy rodzicielskiej, a ustalenie kontaktów to dwie odrębne kwestie).
On dobrze wie ze to jest jego żyl ze MMA ślub w drodze był . Synek się urodził i zostawił mas na lodzie od razu . Prawnika węźme do tego bo akurat w tym go potrzebuje . Tatuś ma tu rodzinie jest majętny stać go dojechać i odwiedzić dziecko . A ja co mam nic nawet rodziny tylko tam dlatego chce wyjechać
 
reklama
@Mała 30 Niestety prawo działa tak, że najważniejsze jest dobro dziecka i żeby miało kontakt z obojgiem rodziców. Wydaje mi się, że to wcale może nie być takie proste. No chyba że ojciec dziecka wyrazi zgodę na wyjazd dziecka za granicę. I nie to że weźmiesz prawnika - ty już go powinnaś mieć.
 
Sąd nie może zakazać Ci opuszczania Polski. Ojciec musiałby wnieść o ustalenie pobytu dziecka przy nim a raczej to wątpliwe z tego, co piszesz. Tak samo z zabezpieczeniem kontaktów. Sąd może skierować dziecko do poradni na badanie więzi (ale to chyba za wcześnie) z członkami rodziny. Ojciec biologiczny to dla dziecka obca osoba. Na pewno na niekorzyść przemawia fakt, że dopiero teraz ustalasz ojcostwo - to jest zaniechanie na niekorzyść dziecka.
 
Sąd nie może zakazać Ci opuszczania Polski. Ojciec musiałby wnieść o ustalenie pobytu dziecka przy nim a raczej to wątpliwe z tego, co piszesz. Tak samo z zabezpieczeniem kontaktów. Sąd może skierować dziecko do poradni na badanie więzi (ale to chyba za wcześnie) z członkami rodziny. Ojciec biologiczny to dla dziecka obca osoba. Na pewno na niekorzyść przemawia fakt, że dopiero teraz ustalasz ojcostwo - to jest zaniechanie na niekorzyść dziecka.
Zlozylam zaraz pozew do sadu jak synek się urodził a on nas zostawił i dopiero co były sprawy przez ta cala koronę dlatego tal długo trwa . Ojcicec dziecka SIe nie interesuje dzieckiem od urodzenia
 
Rozwiązanie
Do góry