reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

USTALENIE OJCOSTWA PROSZĘ O POMOC

Dołączył(a)
25 Październik 2017
Postów
4
WITAM MAMUŚKI.POMÓŻCIE JAK MOŻECIE :) SPRAWA WYGLĄDA TAK:MÓJ MĄŻ MIAŁ KIEDYŚ DZIEWCZYNĘ,WYJECHAŁA DO NIEMIEC I SIĘ ROZESZLI,WYSZŁA TAM ZA NIEMCA I BYŁA CISZA.PO PONAD 10 LATACH PRZYJECHAŁA DO POLSKI Z DZIECKIEM(JAK SIĘ OKAZUJE MOJEGO MĘŻA-DZIECKO BARDZO PODOBNE WIĘC NIE MAM WĄTPLIWOŚCI)OKAZAŁO SIĘ ŻE ROZESZŁA SIĘ Z MĘŻEM I CHCE TERAZ TATUSIA DLA DZIECKA.NA NASZE PYTANIE I PROŚBĘ ŻEBY POSZŁA DO SĄDU I ZROBIŁA BADANIA I JAKOŚ PRAWNIE TO ZAŁATWIŁA ŻEBY MĄŻ BYŁ OJCEM NA PAPIERZE,STWIERDZIŁA ŻE NIE MOŻE TEGO ZROBIĆ ALE MÓJ MĄŻ POWINIEN JECHAĆ Z NIĄ DO NIEMIEC I TAM W URZĘDZIE DAĆ NAZWISKO JAKO BIOLOGICZNY OJCIEC.POWIEDZIAŁA ŻE MĄŻ JEST BIOLOGICZNYM OJCEM I POWINIEN PŁACIĆ ALIMENTY.WIEM JAK ODNOSI SIĘ DO TEGO PRAWO POLSKIE ,ŻE TERAZ TO JUŻ ONA NIC NIE MOŻE.ALE JAK JEST W NIEMCZECH(CZY FAKTYCZNIE JEŚLI POJEDZIE I DA DZIECKU NAZWISKO TO BĘDZIE MIAŁ PRAWA DO DZIECKA)DZIĘKUJE
 
reklama
Nie wiem, na jakiej podstawie mówi, że nie może tego zrobić? Pytanie, jakie ona ma w tej chwili obywatelstwo oraz czy jej były partner nie przysposobił dziecka?
 
Nie wiem jak ona ale dziecko ma obywatelstwo niemieckie.Dziecko urodziło się tam juz po ślubie z Niemcem,i on figuruje jako ojciec dziecka.Matka dziecka twierdzi ze na sprawie rozwodowej z byłym mężem on powiedział że to nie jego dziecko i że to wystarczyło.
 
Dziwię się wogóle, że przez taki czas ni znaku - masz dziecko, a teraz nagle... daj alimenty. Po takim czasie to chyba chodzi o "Tatusia", nie Tatusia. Gdyby nie rozwód pewnie by nigdy się nie dowiedział. Chyba najlepiej udać się do dobrego radcy prawnego, jak wogole to ugryźć. Przez 10 lat nie dała mu nawet z tego co piszesz szansy wiedzieć, a co dopiero być ojcem tego dziecka. Nie ciekawa sytuacja. I nie wiadomo czy tamten nie przysposobił dziecka.
 
Ostatnia edycja:
Mnie juz teraz nic nie zdziwi w tym przypadku.Wychodzi na to że szuka"TATUSIA"bo dziecko jej spokoju nie daje,Stwierdziła że Niemiec kilka razy powiedział dziecku że nie jest ojcem,że jest inny tato.Mamusia sprawiła sobie drugie dziecko z kolejnym facetem,więc skoro tamto drugie dziecko ma tate to i to dziecko też chce go mieć.To dziecko nie zna języka polskiego,więc nawet nie wiem jak się z nim porozumiewać.:(:o
 
A ona chce wogóle by oni kontakt mieli? I gdzie była przez te 10 lat? Na waszym miejscu poszłabym do radcy. Ciężko radzić cokolwiek w takiej sytuacji, dobrze by było zwrócić się do specjalisty który miał styczność z takimi "przypadkami", mi osobiście ciśnie się tylko, że o alimenty jedynie chodzi. Naprawdę przykra sprawa.
 
reklama
Podobno chce kontaktów,ale czy naprawde to nie wiem.Na pytanie gdzie była przez 10 lat powiedziała że zle zrobiła że nie dała go na papiery ,ale nie mysłała wtedy o tym skoro miała męża to dziecko urodziło sie w małżenstwie i miało tate,ale nie wiedziała że tamten kiedys sie rozmysli.Chyba faktycznie zostaje nam radca prawny,szkoda dziecka ale też kiepsko to wszystko widze.
 
Do góry