reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ustalenie ojcostwa, ustalenie adresu ojca, alimenty

dostalam pismo z sadu ze termin sprawy mam tego i teog dnia i sad zobowiazal mnie do przedlozenia zaswiadczenia o zarobkach i paragonow. Jak mam nazwac takie pismo do sadu? jaki ma byc naglowek? wystarczy ze w lewym gornym rogu napisze sygnature akt i date, w ktorej dostalam pismo? czy date rozprawy?

pozdrawiam ;]
ja osobiscie pisalam PISMO DOWODOWE i podawalam sygnature akt oraz kto jest pozwanym,podowem
 
reklama
Witajcie jeszcze raz ja:) w sumie mam trochę inną sprawę ale z powodu jednego pytania nie będę tworzyć nowego wątku;)
to,że założyłam sprawę o alimenty i mam zamiar ograniczyć przynajmniej exowi prawa to wiadomo
ale nurtuje mnie jedna rzecz i chcę wiedzieć czy znacie na to jakiś sposób...........
mieszkam aktualnie z rodzicami i rodzeństwem,ex do dziś syna nie widział:(
i dajmy na to nie daj Boże ale różnie w życiu bywa
coś mi stanie,nie wiem przewlekła choroba,dłuższy pobyt w szpitalu
albo moja śmierć
ja wiem może przesadzam
ale lepiej zabobiegać
czy jest sposób by opiekę nad moim synem w takiej sytuacji przejęli rodzice lub rodzeństwo?
bo co wtedy ?
ojcu dadzą ,który ma dziecko w dupie?
czy też będzie się błąkał po ośrodkach?
chciałabym wiedzieć czy prawnie da się to załatwić
żebym miała pewność,że w razie czego moje dziecko jest w dobrych rękach
pomyślicie,że wariatka i panikara ze mnie
ale już tak mam:)
z góry dzięki:D:D:D
 
musiałabys mu odebrac prawa albo ograniczyc. "nasz" ex ma odebrane i jest zaznaczone ze w zadnym wypadku nie moze przejac opieki nad dzieckiem, czyli jesli wpadne pod tira to mała moga zaadoptowac dziadkowie.
 
Witam:-)znowu ja tradycyjnie z problemem;-)

w poniedziałek mam pierwszą rozprawę ,problem w tym,że ex nie odebrał wezwania więc go nie będzie
chodzi mi o wydanie wyroku zaocznego,czy mam złożyć wniosek ustnie czy pisemnie?

i wiecie może na jakiej podstawie taki wyrok sędzia może wydać?
bo jeśli odroczą sprawę to i tak ex się nie stawi:(
pozdrawiam i z góry dzięki
 
Witam:-)znowu ja tradycyjnie z problemem;-)

w poniedziałek mam pierwszą rozprawę ,problem w tym,że ex nie odebrał wezwania więc go nie będzie
chodzi mi o wydanie wyroku zaocznego,czy mam złożyć wniosek ustnie czy pisemnie?

i wiecie może na jakiej podstawie taki wyrok sędzia może wydać?
bo jeśli odroczą sprawę to i tak ex się nie stawi:(
pozdrawiam i z góry dzięki
hej,przed rozprawa nie ma juz kiedy napisac pisma,ale mozesz wniesc ustnie na prawie,ze wnosisz o wydanie wyroku zaocznego

nie wiem dokladnie,ale moze ta sprawe poniedzialkowa odroczyc,albo juz uzgledni Sad twoj wniosek ustny,ale jak bedzie nastepna sprawa i on sie nie zjawi,to Sad juz moze wydac wyrok bez jego obecnosci
 
Oczywiście mi odroczyli na wrześień:wściekła/y:
i teraz mam pytanie,bo skoro nie mam z exem kontaktu,nie odbiera pism z sądu to jest sens składać wniosek o
ograniczenie praw ?zazwyczaj słyszę,żeby z tym poczekać,że im dłużej się nie interesuje,nie płaci tym lepiej
a ja się boję,że jak ex odczuje ściganie komornika czy funduszu to będzie chciał robić mi na złość niestety kosztem syna:-(
a sędzina mi się trafiła świetna i martwię się,że odrzuci ten wniosek...........
proszę o jakąś radę
bo naczytałam się już,że jak dziecko jest uznane dobrowolnie przez ojca jak w moim przypadku
to może sobie "tatuś" zażyczyć wyjść z dzieckiem,którego nigdy wcześniej nie widział sam na spacer........
 
ja bym zlozyla,jak nie przyznaja to bym poczekala rok czy dwa i wlozyla jeszcze raz,ale nic cie to nie kosztuje finansowo,wiec jakbz przynali ogranoczenie to bedzie z glowy juz
 
Ja mam pierwszą rozprawe o alimenty za 2 dni i tez sie obawiam ze ojciec dziecka nie odebral wezwania do sądu.On,uwaza ze jak nie odbierze to go sprawa ominie.I teraz mam pytanie.Czy jak pozwany nie odebral wezwania to sad mnie wczesniej o tym powiadomi,ze np. odroczona sprawa z powodu nie odebrania wezwania?czy dowiem sie dopiero w dniu rozprawy?
Czy jest jakis sposob by go do sadu doprowadzic siłą?znam adres zameldowania i adres pracy ale poznalam na tyle tego czlowieka ze wiem jak on moze sie zachowac wobec takiej sytuacji.To tchorz i bedzie uciekal przed odpowiedzialnoscią.
 
Ja mam pierwszą rozprawe o alimenty za 2 dni i tez sie obawiam ze ojciec dziecka nie odebral wezwania do sądu.On,uwaza ze jak nie odbierze to go sprawa ominie.I teraz mam pytanie.Czy jak pozwany nie odebral wezwania to sad mnie wczesniej o tym powiadomi,ze np. odroczona sprawa z powodu nie odebrania wezwania?czy dowiem sie dopiero w dniu rozprawy?
Czy jest jakis sposob by go do sadu doprowadzic siłą?znam adres zameldowania i adres pracy ale poznalam na tyle tego czlowieka ze wiem jak on moze sie zachowac wobec takiej sytuacji.To tchorz i bedzie uciekal przed odpowiedzialnoscią.
sprawa pewnie sie odbedzie i najprawdopodobniej odrocza na nastepny termin,a mala uznal "tatus"???czy dopiero tez bedzie sprawa o uznanie dziecka??wnosilas w pozwie o wyrok zaoczyny??
jest cos takiego,ze jak sie nie stawi chyba z 3 razy,moze go policja doprodzic,ale nie znam szczegolow
 
reklama
Tak,uznal dziecko i przez 5 tyg nawet dbal o nie i odwiedzal a potem nagle zamilkl.Jak dowiedzial sie ze chce jakies pieniazki to wogule zmienil nr.telefonu i od tej pory go nie widzialam ,nawet nie dzwoni.I tak minelo juz 3 miesiace.Wiec przypuszczam ze i na sprawe sie nie stawi .Pozatym wykrzyczal mi ze zadnych alimentow placic nie bedzie.

We wniosku nie pisalam o wyrok zaoczny bo pojecia nie mialam ze tak mozna.Zreszto to pierwsza sprawa to chyba tak sie nie pisze?nie wiem.

Napisalam zwykly wniosek o alimenty,zakladajac ze normalnie sie stawi.

Nie wiem tylko czy jak np.by nie odebral wezwania to sad wczesniej mnie o tym powiadamia?czy moze dopiero w dniu sprawy o tym sie dowiem?:confused:
 
Do góry