reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ustalenie ojcostwa, ustalenie adresu ojca, alimenty

dashka nie wiem jak to dokładnie jest, czy do pozwu można coś "dopisać" jeśli jest już złożony, jak nie to napisz kolejny z punktem, że prosisz o wydanie wyroku zaocznego, jeśli pozwany nie stawi się na sprawie. Jest zameldowany, masz adres i cześć pieśni, jego strata, jeśli go nie będzie, bo sąd będzie miał przedstawione relacje tylko z Twojego punktu widzenia, zatem na Twoją korzyść jakby nie było.
"Mój" palant też był nieosiągalny, ba, nie miałam żadnego adresu jego, podałam ostatni, gdzie miał meldunek tymczasowy i dało radę. Głowa do góry! ;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Myślę, że można poprawić złożony już pozew, dopisując do niego jakąś klauzulę, ale z tym pytaniem najlepiej zwrócić się do prawnika. Moją sprawą zajmował się ten adwokat Wrocław, ale pewnie masz jakiegoś sprawdzonego, który Ci pomoże. To nie są sprawy, które powinno się załatwiać na własną rękę. Każdy błąd może wiązać się z poważnymi konsekwencjami.
 
Hej dziewczyny króciutko opisze jak to jest u mnie, może umiecie pomóc ?
Moja sytuacja jest taka:
1. zasądzone alimenty na syna
2. sprawa oddana do komornika
3. były mąż od razu zwolnił się z pracy, ale nadal pracuje tylko na czarno
4. mieszka u swojej dziewczyny, nie wiem gdzie
5. wystąpiłam do OPS o "podjęcie działań wobec dłużnika alimentacyjnego" podając adres zameldowania męża u jego rodziców
6. Właśnie otrzymałam odpowiedź, że nie udało się ustalić miejsca pobytu dłużnika w związku z czym nie ma możliwości prowadzania dalej postępowania.

I co teraz ? co mogę jeszcze zrobić i gdzie się udać po pomoc ?
 
Do góry