reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ustalenie ojcostwa, ustalenie adresu ojca, alimenty

Co za bzdury ?? Chodzi mi o
Sąd zmusił mnie poniekąd do zgody. Pani sędzia powiedziała mi, że jeśli nie wyrażę zgody - sprawa będzie się ciągnęła latami, a do momentu jej zakończenia ja nie będę miała zasądzonych alimentów.

Zgodnie z Art. 107. [Powierzenie władzy rodzicielskiej jednemu z rodziców]
§ 1. Jeżeli władza rodzicielska przysługuje obojgu rodzicom nie pozostającym ze sobą w związku małżeńskim, sąd opiekuńczy może powierzyć wykonywanie władzy rodzicielskiej jednemu z nich, ograniczając władzę rodzicielską drugiego do określonych obowiązków i uprawnień w stosunku do osoby dziecka.

Wystarczy, że nie mieszkacie razem i automatem facet ma ograniczoną władzę rodzicielską.

Władza rodzicielska może zostać ograniczona jedynie w przypadku, gdy przysługuje ona obojgu rodziców nie pozostających ze sobą w związku małżeńskim, albo pozostają w związku małżeńskim, ale żyją w rozłączeniu. Sąd opiekuńczy może w takich wypadkach powierzyć władzę rodzicielską jednemu z rodziców, a drugiemu ograniczyć do obowiązków i uprawnień w stosunku do dziecka.

Co ten sędzia wygadywał??
 
reklama
A pozbawić praw rodzicielskich jest bardzo ciężko - niestety. W internecie można znaleźć jakie są przesłanki do pozbawienia praw. Niestety nie pozbawisz go praw gdy on chce się z dzieckiem widywać - chyba, że dziecku dzieje się przy nim krzywda.

A o ograniczenie wystąp jak najszybciej. I dziecka nie dawaj, niech on wystąpi o widzenia, wtedy sąd mu wyznaczy kiedy i na ile może zabierać dziecko i nie będzie to 168 dni w roku.
 
phantas masz racje odebarnie wladzy to abrdzo trudna sprawa.
a ograniczenie to chyab normalne w przypadkach kiedy rodzice dziecka nie sa w zwiazku...
 
Witaj Remo
jesli mieszkasz z Nim sama to doradzam Ci przed rozpoczeciem postepowania przeniesc sie w takie miejsce w ktorym nie znajdzie Cie Twój maż
NIE CZEKAJ AZ STANIE SIE COS GORSZEGO
z Tego co piszesz wnioskuje ze ten człowiek ma nierowno pod sufitem i skrzywdzic moze przede wszystkim niewinne dziecko to co opisałas to podpiac mozna pod znecaniesie nad maloetnim
kolejna sprawa byloby dobrze gdybys zalozyla niebieska karte na policji przyjada szybciej a i slad bedzie lepszy do wszecia postepowania
porozmawiaj z dzielnicowym
a najlepiej uciekaj gdzie pieprz rosnie bo krzywda Twoja jest wiadoma ale jetses dorosła najwieksza krzywde zrobi ten psych Twojemu dziecku
za kazdym razem przy kazdej takiej sytuacji wzywaj policje!!!!!!!!!!!!!!!!!
masz tez mozliwosc przeniesienia sie do osrodka interwencyjnego dla samotnej matki gdzie on nie bedzie mial wstepu....
trzymaj sie
jakbys czegos potrzebowała pomocy pisz
jestes z Warszawy????
mam dobrego adwokata.jest w sumie niedrogi
wiec jak cos sluze pomoca
3mam kciuki
 
witam
mam taki sam problem jak wiele osob i sama nie wiem jak sobie z tym poradzic tez chcialabym ograniczyc praw ojca mojego syna poniewaz wyjechal za granice i wogole sie nim nie ineresuje alimenty placi mi jego mama bo mam przysadzone przez sad ,dlatego jesli ktos przechodzil juz przez to prosze o pomoc jak to zalatwic.
pozdrawiam
goska76
 
Jeżeli ojcostwo mężczyzny nie będącego mężem matki zostało uwiarygodnione,
matka może żądać, ażeby mężczyzna ten jeszcze przed urodzeniem się dziecka wyłożył odpowiednią sumę pieniężną na koszty utrzymania matki przez trzy miesiące w okresie porodu oraz na koszty utrzymania dziecka przez pierwsze trzy miesiące po urodzeniu. Termin i sposób zapłaty tej sumy określa sąd.

Ojciec nie będący mężem matki obowiązany jest przyczynić się w rozmiarze
odpowiadającym okolicznościom do pokrycia wydatków związanych z ciążą
i porodem oraz kosztów trzymiesięcznego utrzymania matki w okresie porodu.
Z ważnych powodów matka może żądać udziału ojca w kosztach swego
utrzymania przez czas dłuższy niż trzy miesiące. Jeżeli wskutek ciąży lub porodu
matka poniosła inne konieczne wydatki albo szczególne straty majątkowe,
może ona żądać, ażeby ojciec pokrył odpowiednią część tych wydatków
lub strat.


To dla większosci samotnych kobiet w ciązy byłoby idealnym rozwiązaniem. Tylko pytanie gdzie i jak można to załatwić???


 
witam:)ja w sprawie o ograniczeniu władzy moge wam duzo duzo napisac zrobiłam to długo walczyłam i bardzo duzo przepłakałam jestem juz jakis czas po wyroku mam ograniczenie i ustalenie kontaktu z synem w mojej obecnosci....z perspektywy czasu czasem załuje bo po co mi to było tyle stresu łez kazde z nas chciało wygrac sprawe za wszelkom cene tylko ze w tym wszystkim awanturach i sadach zapomielismy o synkum a skupilismy sie na odgrywaniu i udawadnianiu czegos sobie .teraz jak jest wyrok wiem ze wystarczyło odrobina mojego zaowania i wiele bysmy zaoszczedzili pieniedzy i stresu a synek miał by zdrowy kontakt z obojgiem tak jak ma teraz co z tego ze ma innom a ja innego dziecko jest nasze i tylko nasze i to od nas zalezy jak bedzie.ten papierek z wyrokiem i tak nic nie robi i nie zmienia ojciec jest ojcem a matka matkom zły lub dobry ale jest i go sie kocha.po ograniczeniu władzy i tak razem podejmujecie decyzj o leczeniu nauce..to potstawa .chciałabym wam tylko powiedziec bo wiem ze nie kazdemu moze sie układac zebyscie najpierw rozwazyły wszysto za i przeciw a dopiero potem prały to w sadzie bo uwierzcie mi to sa bardzo nie przyjemnie sprawy i nigdy nie konczom sie na 1 szczegulnie jak tata chce miec wpływ na zycie dzecka.nie zabierajcie pod wpływem nienawisci i zalu dziecku tego co im sie nalezy.(szansa na zdrowy układ z ojcem)
 
witam
mam taki sam problem jak wiele osob i sama nie wiem jak sobie z tym poradzic tez chcialabym ograniczyc praw ojca mojego syna poniewaz wyjechal za granice i wogole sie nim nie ineresuje alimenty placi mi jego mama bo mam przysadzone przez sad ,dlatego jesli ktos przechodzil juz przez to prosze o pomoc jak to zalatwic.
pozdrawiam
goska76


Wystarczy że nie mieszkacie razem i to są podstawy do ograniczenia praw rodzicielskich i to bez wyciągania jakichkolwiek brudów tak jak to opisała marlena25.
Ojca mojego dziecka nawet nie było na sprawie, nawet nie wiedział bo nie odebrał awiza, tak więc nie masz czego się bać. Składaj pozew o ograniczenie praw i już. Jedna sprawa sądowa i po kłopocie.
 
reklama
Goska76 jest dokaldnie tak jak Phantas pisze, to w sumei tylko formalnosc.
ojca Oliwi tez nei bylo, bo poprostu nie przyszedl i prawa i tak ma ograniczone.
 
Do góry