reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ustalenie ojcostwa, ustalenie adresu ojca, alimenty

reklama
i jeszcze jedno pytanie w pozwie o rozwód jest napisane:
".......oraz ustalenia czasu i miejsca widywania się z dzieckiem."

i nie ma nigdzie napisane jakie dni jakie godziny, czy mam rozumieć że ojciec nie wyznaczył w jakie dni chce widywać dziecko??

Napewno bardzo będzie się starał , bo od samego początku tak jest że chce zabierać do siebie dziecko, na razie się na to nie godziłam, dziecko karmione piersią, nie wiem w jakich warunkach mieszka ojciec.
|Dziecko ma teraz 4 miesiące .

czy w odpowiedzi na pozew mogę napisać swoje propozycje dni spotkań i wnosić o to żeby te spotkania odbywały się w mojej obecności?

i czy dowodem mogą być sms-y , że ojciec przychodzi średnio raz na 2 tygodnie?
 
Ostatnia edycja:
mamo Julci a jeszcze mam pytanie odnośnie tych świadków. Sąd na rozprawie będzie kazał mi podać nazwiska świadków i na jeszcze kolejnej dopiero cokolwiek popchnie się do przodu, czy jeszcze przed rozprawą mam napisać pismo dotyczące tego, że taka i taka osoba może poświadczyć, że x jest ojcem i wysłać do sądu? Byłam dziś zapytać, ale kobiety w Wydziale Rodzinnym nie były zbyt uprzejme i się nie dowiedziałam do końca
 
ravenalka ja choc dopiero przygotowuje mi prawnik pozew. jak wiesz mnie czeka rowniez ustalanie ojcostwa. moj prawnik juz w pozwie ujal swiadkow na to ze bylam z ex. mi powiedziala prawnik ze trzech swiadkow wystarczy. te trzy osoby jej adresy beda ujete w pozwie. w pozwie opisywalam ze dany swiadek np anna nowak byla swiadkiem ze nas widziala wtedy i wtedy. i kolejny swiadek i opissane w pozwie co i jak.
ja zadzwonilam do tych osob i sie zapytalam czy moglyby byc jako swiadkowie. sa to moje kolezanki wspolokatorki z ktorymi wynajmowalam mieszkanie.
niewiem co ci poradzic, ale moze zacznij od tego by znalezc swiadkow, zapytaj ich o zgode. i dowiedz sie jak wpisac ich jako swiadkow.moze na rozprawie gdy bedzie juz kurator (dla ex) to wtedy by przesluchali swiadkow.
 
Nie wiem od czego to zalezy, ale ja tez mialam w pozwie podanych swiadkow i nie dostali zawiadomienia. Na pierwszej sprawie ojciec mojego dziecka zazyczyl sobie testow DNA. Moze najpierw sad przeslu****e strony, a jak ma watpliwosci, to na druga sprawe powoluje swiadkow.

P.
 
Ja osobiscie skladalam o przesluchanie swiadkow,po pierwszej sprawie,gdy ex tez wniosl o swiadkow.Swiadkowie zostali przesluchani na trzeciej sprawie,przed sprawa dostali wezwanie o stawienie sie w charakterze swiadka.
Po pierwsze,aby zniesc o swiadkow,najlepiej napisac to od razu w pozwie,albo jak ja w odpowiedzi na pismo,trzeba podac imie i nazwisko,adres zamieszkania.
Nie zawsze Sad musi wnoscic o swiadkow,sam osadza to w czasie toku sprawy.
 
Dzięki za odpowiedzi. Na razie się wstrzymam, bo być może szanowny pan się pojawi, ale w pogotowiu będę mieć nazwiska i adresy jakby co :tak:
 
mama Julci, skad tyle wiesz o tych sprawach?
Zastanawiam sie co moze grozic czlowiekowi, ktory zazyczyl sobie testow i za nie nie zaplacil?

P.
 
mama Julci, skad tyle wiesz o tych sprawach?
Zastanawiam sie co moze grozic czlowiekowi, ktory zazyczyl sobie testow i za nie nie zaplacil P.
nie ma takiej mozliwosci,ze nie zaplaci,to wnosi sad ina wyroku ma wpisane koszty,np sadowe,za pelnomocnika z urzedu-twojego jak masz czy za testy,a jak nie tokomornik bedzie go scigal
panstwo nie opusci,zeby nie zaplacil,
mi jak mialam fa,ex przez komornika fundusz winiem byl miastu ok 800 zl to niecaly miesiac po zakonczeniu otrzymywania fa,urzad wniosl do produratury o wsplate ich zadluzenie
 
reklama
dziewczyny a ja mam pytanko o wyprawkę dla dziecka. Wnosiła któraś z Was o zwrot kosztów? jak sąd do tego podszedł?
 
Do góry